TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Регистрирани 81 случаи на ковид-19, нема починати

Р.С.Европа - 30.09.2022

Во изминатите 24 часа се регистрирани 81 нови случаи на коронавирус во Македонија од направени 734 тестови. Има 77 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство. Не се регистрирани починати лица.

Нови 105 случаи на Ковид-19, нема починати лица

Lider

81 НОВ СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 Во последните 24 часа нема починати лица

+инфо

Нов 81 случај на корона вирус

Фокус

Евидентиран 81 нов случај на ковид

Мета - 30.09.2022

Во последното деноноќие евидентирани се 81 нов случај на ковид-19, од направени 734 тестови, соопштува Министерството за здравство. Оттаму информираат дека од вкупниот број позитивни пациенти, 20 се реинфекции.

Во Битола 9 нови позитивни на ковид-19, оздравени 3, активни 30 случаи

Битола Њуз - 29.09.2022

Во последните 24 часа направени се 735 тестови, а регистрирани се 105 нови случаи на Ковид-19 од Битола се 9. Регистрирани сe 49 оздравени пациенти од Битола се 3. До сега во Битола има 17.932 лица позитивни на ковид-19, а активни се 30.

Во Битола 6 нови позитивни на ковид-19, активни 36 случаи

Битола Њуз