TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пол Макартни стана првиот британски музичар милијардер

24Инфо - 17.05.2024

Основачот на Битлси стана првиот британски музичар милијардер, според листата на богаташи на „Сандеј Тајмс“ објавена во петокот. Богатството на 81-годишниот Пол Макартни се зголеми со „многу турнеи, вреден каталог и мала помош од Бијонсе“, која ја ...

Мaккартни првиот британски музичар милијардер, пораснало богатството и на кралот Чарлс

Нетпрес - 17.05.2024

Пол Маккартни стана првиот британски музичар милијардер, според листата на богаташи на The Sunday Times објавена во петокот. Богатството на 81-годишниот соосновач на легенарните The Beatles се зголеми со „многу турнеи, вреден каталог и мала помош од ...

Пол Макартни стана милијардер – Британците објавија нова листа на богаташи

Фокус - 17.05.2024

Пол Макартни стана првиот британски милијардер музичар, според листата на богаташи на Sunday Times објавена денеска. Богатството на 81-годишниот основач на „Битлси“ се зголеми со „многу турнеи, вреден каталог и мала помош од Бијонсе“, која ја ...

Мaккартни првиот британски музичар милијардер, пораснало богатството и на кралот Чарлс

365 - 17.05.2024

Пол Маккартни стана првиот британски музичар милијардер, според листата на богаташи на The Sunday Times објавена во петокот. Богатството на 81-годишниот соосновач на легенарните The Beatles се зголеми со „многу турнеи, вреден каталог и мала помош од ...

Пол Макартни стана прв британски музички милијардер со мала помош од Бијонсе

Канал5 - 17.05.2024

Пол Макартни стана првиот британски музичар- милијардер, според листата на богаташи на Sunday Times објавена денеска. Богатството на 81-годишниот основач на Битлси се зголеми со „многу турнеи, вреден каталог и мала помош од Бијонсе“ која ја обработи ...