TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакцијата на Оливер Кан кога Мбапе го постигна третиот гол за ПСЖ 📸

Спортски - 08.04.2021

Легендата на Баерн Оливер Кан од трибините го гледаше поразот на неговиот од ПСЖ 2:3 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Иако Баерн беше подобар тим на теренот, ПСЖ максимално ги искористи своите шанси и успеа да дојде до ...

Харгривс: ПСЖ потроши богатство за вакви натпревари

Дерби

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

Слободен Печат

Килијан Мбапе – „убиецот со детско лице“ го реши Баерн…, Челси со една нога во полуфинале (ВИДЕО)

Екипа

Мбапе: Сакам да играм против најдобрите, Ноер е еден од нив

Слободен Печат

Mбапе блескаше, ПСЖ со победа се враќа од Минхен! 🎥

Спортски

ВИДЕО: Мбапе го „смрзна“ Баерн, а Нојер беше само гледач!

Gol.mk

Спортманија SportMedia Екипа Sport 1 Спортманија Спортманија Екипа СуперСпорт

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Денар - 08.04.2021

Пари Сен-Жермен стигна до 3:2 победа на „Алијанц арената“ против Баерн Минхен, делумно одмаздувајќи се за минатогодишниот 3:1 пораз во финалето на Лигата на шампионите, и поставувајќи супер-интересен реванш на „Паркот на принцовите“ за пласман во ...

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Опсервер

Спектакл во ЛШ: ПСЖ ја доби голеадата со Баерн, Челси е веќе во полуфиналето (ВИДЕО)

Sport 1

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

24 Вести

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Независен

ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси подобар од Порто (ВИДЕО)

МКД

Гостите со предност на полувремето: ПСЖ води во Минхен, Челси против Порто (ВИДЕО)

Екипа

Спортски OhridNews 24Фудбал SportMedia Дриблинг Дриблинг Република Екипа

ВИДЕО: Атомски меч во Минхен со ПЕТ гола и хепи-енд за ПСЖ!

Gol.mk - 07.04.2021

Екипата на Баерн Минхен на домашен терен потклекна против Пари Сен Жермен (2-3) и ќе има тешка задача во реваншот за шест дена кој ќе го игра на гостински терен во Париз, во рамки на четвртфиналето од Лигата на шампионите.

ПСЖ подобар во голеадата во Минхен, Челси со сигурна предност се враќа во Лондон

Дерби

Баерн скрпи добар напад и без Левандовски и Гнабри, ПСЖ со Мбапе како „деветка“ (ФОТО)

Sport 1

Фудбалска бајка во Минхен: ПСЖ го победи Баерн на крилјата на Мбапе

Sport M

ВИДЕО: Нејмар магично асистира, ПСЖ двојно го казни Баерн!

Gol.mk

ПСЖ ги користи шансите, Ноер два пати матиран за половина час! 🎥

Спортски

(ВИДЕО) Баерн напаѓаше – ПСЖ победи, Челси со едната нога во полуфинале

Спортклуб

Gol.mk Спортски Sport M Спортманија Спортклуб СуперСпорт Спортклуб Спортманија

Далеку од готово: Баварците имаат прецизни глави, Милер израмни на 2-2 (видео)

Спортманија - 07.04.2021

И Германецот заби со глава како Чупо-Мотинг во првиот дел Томас Милер го израмнува резултатот на 2-2 на „Алијанц арената“, по што Баерн успеа да надополни два гола негатива против ПСЖ. Токму како што се очекуваше се одвива дербито меѓу двата лански ...