TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протече видео во кое Вељко Ражнатовиќ ужива во туѓа прегратка – Што на ова ќе каже Богдана?!

Убавина и Здравје - 23.05.2020

Вељко Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија на која ужива во друштво на своето куче. Имено, тој објави и видео на кое се бакнува со огромниот шарпланинец. Овие бакнежи предизвика насмевка на лицето на Вељко, па тој покажа дека е ...

ВИДЕО: Статуа од Аркан и семејни фотографии - Цеца ја покажа внатрешноста на домот на своите родители

Press24 - 22.05.2020

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави видео-снимка и покажа семејни фотографии. Таа денеска отишла кај своите родители во Житораѓе за да слават слава.

Откако Милош Биковиќ изјави дека би го глумел Аркан, се огласи Вељко Ражнатовиќ, со порака која нема да му се допадне ...

Вистина.мк - 22.05.2020

Ѕездата на популарната серија „Јужен ветер“ беше гостин во шоуто „Амиџи“ чиј домаќин е Огњен Амиџиќ. За време на гостувањето, актерот зборуваа за најинтересните детали од снимањето на споменатата серија, на кои сите слатко се смееја.

Погледнете како изгледа апартманот во кој ќе се породи Богдана Ражнатовиќ

Вистина.мк - 22.05.2020

Младиот боксер и синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнаовиќ и неговата сопруга Богдана наскоро ќе станат родители на нивното прво дете, син за кој го одбраа името Жељко. Како што пренесуваат српските медиуми, Богдана ќе се породи во „Народни фронт“, ...

Богдана ќе се породува во апартманот на Цеца: Пејачката платила сѐ

Женски магазин - 21.05.2020

Фамилијата Ражнатовиќ со нетрпение го очекува малиот наследник. Идната баба, пејачка Цеца,според медиумите, се потруди внукот да дојде на свет како вистински принц. Според српски „Курир“, Богдана ќе се породи во апартманот на Цеца! Внукот на ...

Синот на Аркан за желбата на Биковиќ: Добар актер е, но…

Локално - 21.05.2020

Српскиот актер Милош Биковиќ,кој на македонската публика и е познат од улогата во филмот и серијата „Јужни ветар“, неодамна се појави во емисијата „АмиЏи шоу“, каде изјави дека, доколку му се понуди добро сценарио, лесно би ја прифатил улогата на ...

Погледнете како изгледа апартманот во кој ќе се породи Богдана Ражнатовиќ

Скопје24 - 22.05.2020

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана наскоро ќе станат родители на нивното прво дете, син за кој го одбраа името Жељко. Како што пренесуваат српските медиуми, Богдана ќе се породи во „Народни фронт“, а идната мајка ...

Погледнете како изгледа апартманот во кој ќе се породи Богдана Ражнатовиќ – Во него се породи и Цеца со Вељко

Убавина и Здравје - 23.05.2020

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана наскоро ќе станат родители на нивното прво дете, син за кој го одбраа името Жељко. Како што пренесуваат српските медиуми, Богдана ќе се породи во „Народни фронт“, а идната мајка ...

Вељко Ражнатовиќ го прозва Милош Биковиќ и му порача дека не може да го одглуми добро Аркан на филм!

Убавина и Здравје - 23.05.2020

Ѕвездата на популарната серија „Јужен ветер“ беше гостин во шоуто „Ами џи“ чиј домаќин е Огњен Амиџиќ. За време на гостувањето, актерот зборуваа за најинтересните детали од снимањето на споменатата серија, на кои сите слатко се смееја.