TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познати се полуфиналните двојки во кошаркарскиот куп на Македонија

МКД - 14.05.2021

Со победа на МЗТ Скопје над Куманово од 100-84, завршија денешните четвртфинални натпревари од Купот на Македонија во Кошарка. МЗТ Скопје одигра сигурна партија, во текот на целиот меч го контролираше резултатот и на крајот славеше со 100-84.

ФМП Академија е хитот на кошаркарскиот Куп

Курир

ТФТ Скопје му беше сериозен ривал на Работнички, сензација во купот приреди ФМП Академија

Спортманија

ФОТО: ТФТ беше блиску да направи нова сензација во Купот, сепак искуството го однесе Работнички во полуфиналето

Дриблинг

ФМП Академија со сензационална куп победа над Пелистер!

Слободен Печат

Петровиќ: Ривалот малку нè потцени, заслуживме победа со Пелистер!

Gol.mk

Куп на Македонија: ФМП Академија го изненади Пелистер

Вечер Прес

Спортски Битола Њуз Екипа Gol.mk Sport 1 Дерби SportMedia Дриблинг