TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Сиа откри дека живее со аутизам, сними и филм но ја „утепаа“ од критики: „По ѓаволите со твојата болест!“

Еспресо - 04.06.2023

Австралиската пејачка Сиа откри дека веќе неколку години живее со пореметување од спектарот на аутизам. Во 2021 година, таа го режираше филмот Музика за девојка со истата дијагноза. Главната улога во филмот ја имаше Меди Зиглер, актерка и танчерка ...

Познатата пејачка Сија откри дека има аутизам: „Во последните две години сум целосно своја“

Женски магазин - 04.06.2023

Австралиската пејачка Сиа, еден од најдобрите светски вокли, за Rob Has A Podcast откри дека ѝ бил дијагностициран аутизам во подоцнежните години, пишува Page Six. -Јас сум имам спектар на аутизам, се опоравувам и има многу работа, рече пејачката за ...