TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп: Бевме фантастични, Салах е најдобриот играч на светот

Дерби - 16.10.2021

Тимот на Ливерпул го прегази Вотфорд со 5-0 во премиерниот меч од денешната програма во Премиер лигата. Гостите од „Енфилд Роуд“ одиграа супер квалитетен натпревар во кој целосно го надиграа противникот кој едноставно не можеше да се поврзе иако ...

Клоп: Ајде сега признајте, има ли подобар фудбалер во светот од Мо Салах

Екипа

Ливерпул фрли петарда на Вотфорд, Мохамед Салах е најдобар играч во светот, дава голови како Марадона (видео)

Во Центар

ВИДЕО: „Петарда“ во мрежата на Ватфорд, Мане испиша историја во Премиер лигата

Слободен Печат

Ливерпул се „распука“ на „Викариџ Роуд“, Раниери имаше кошмарно деби на клупата на Вотфорд (ВИДЕО)

Дерби

Магична асистенција на Салах, јубилејна 100-ка за Мане🎥

Спортски

Премиерлигашка стотка на Мане, втор хет-трик на Фирмино, Салах на осум меча по ред дава гол

Спортманија

Gol.mk Екипа Sport M Спортманија Дриблинг SportMedia Sport M Екипа

Салах и „црвените“ му го расипаа враќањето на Раниери во Премиерлигата

Точка - 16.10.2021

Враќањето на Клаудио Раниери во англиската Премиерлига не помина најдобро, откако неговите Вотфорд беа декласирани во мечот со Ливерпул и загубија со 0:5 на домашен терен. Раниери, човекот кој славно ја освои титулата од ПЛ со Лестер, се врати да им ...

Салах и „црвените“ му го расипаа враќањето на Раниери во Премиерлигата

MTM

Ливерпул ослабен против Ватфорд, Бразилците го пропуштаат дуелот во Премиер Лигата

Дриблинг

Клоп: Случајот со Њукасл и Суперлигата се идентични

Gol.mk

Клоп: Кога се основаше Суперлигата цел свет се крена на нозе, сега Њукасл е Суперлига сам за себе

Екипа

Клоп искрено против “новиот“ и пребогат Њукасл!

SportMedia

Клоп се уплаши од новиот проект: Сите се кренаа против Суперлигата, Њукасл сега е истото и практично е..

Дерби

Sport M 24Фудбал Дриблинг Нова ТВ +инфо Курир Спортски Опсервер