TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ – Доналд Трамп тврди дека ќе биде уапсен во вторник

Во Центар - 18.03.2023

Доналд Трамп тврди дека ќе биде уапсен во вторник и повика на протести за „да го врати американскиот народ“. Поранешниот претседател во објава на својата страница „Truth Social“, го нападна „корумпираното и високо политизирано Окружно обвинителство ...

Маск тврди: Ако се случи апсење,Трамп ќе победи убедливо на изборите во САД

Вечер Прес

Илон Маск во улога на Нострадамус – Милијардерот излезе со свое предвидување: “Ако Трамп биде уапсен, убедливо ќе победи на следните избори!“

Во Центар

Драматична најава на Трамп: Ќе ме уапсат во вторник

А1 On

Трамп очекува дека ќе го уапсат во вторник, повика на протести

Сакам да кажам

Трамп очекува на 21-ви март да биде уапсен за „стари“ обвиненија, повика на протести

Нетпрес

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повторно повикува на протести

Мета

Независен 360 степени Република 24 Вести Фокус Либертас

Трамп тврди: Во вторник ќе ме апсат – повика на масовни протести

Телма - 18.03.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вели дека очекува да биде уапсен во вторник и ги повика своите приврзаници да започнат масовни протести. Тој денеска на својата социјална мрежа „Truth Social“ напиша дека „незаконските протекувања“ од ...

Трамп вели дека ќе биде уапсен во вторник, повика на протести

Фокус

Трамп повикува на протести: „Во вторник ќе ме уапсат!“

Deutsche Welle

„Во вторник ќе ме уапсат” Драматичното обраќање на Доналд Трамп, тој ги повика поддржувачите на протести

Макфакс

Доналд Трамп очекува да биде „уапсен“ во вторник поради наводно плаќање пари на порно ѕвезда

Centar

АФЕРА СО ПОРНО ЅВЕЗДА !? Откриени сочни детали за поранешниот претседател на САД! Трамп тврди: “Ќе ме уапсат, точно знам кој ден следната недела!“

Во Центар

Трамп: „ќе бидам уапсен во вторник! нов заплет во аферата со глумицата во филмови за возрасни

Пулс24

Вести плус Денешен

Трамп: Може да се случи да ме уапсат во вторник

Денар - 18.03.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека по „протекување незаконски информации“ би можел да биде уапсен во вторник и ги повика своите приврзаници да протестираат.

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

CivilMedia

Трамп: Може да се случи да ме уапсат во вторник

Frontline

Трамп најави негово можно апсење во вторник, повика на протести

Нова ТВ

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

Бриф

Трамп очекува да го уапсат во вторник, повика на протести

Р.С.Европа - 18.03.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп објави дека ќе биде уапсен во вторник, зашто њујоршкиот обвинител разгледува поднесување обвинение против него во случајот со давање пари на жените кои наведуваа дека имале сексуални односи со него, ...

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

Либертас

„Ќе бидам уапсен во вторник“: Трамп даде драматично соопштение, а потоа ги повика приврзаниците да излезат на улица

Локално

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

Во Центар

„ВО ВТОРНИК ЌЕ МЕ УАПСАТ“ Трамп во паника, повика на протести

+инфо

Трамп очекува да биде уапсен

Слободен Печат

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

Опсервер

Н.Македонија ТВ21 4NEWS MakPress Нетпрес Вечер Прес Канал5