TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во експлозијата во Париз, три жртви, девет во критична состојба (ФОТО)

МКД - 12.01.2019

Во големата експлозија во Париз загинаа три лица, меѓу кои и двајца пожарникари и една туристка од Шпанија, а повредени се околу 50 лица, Франс прес. Меѓу повредените, девет лица се во тешка состојба, соопштија локалните власти, додавајќи дека ...

Тројца загинати и десетици повредени во експлозијата во Париз

Р.С.Европа - 12.01.2019

Во експлозијата на гас во пекарница во центарот на Париз, загинале тројца луѓе, а десетици се повредени, соопштија тамошните власти. Двајца од загинатите се пожарникари, кои загинале во борбата со пожарот.

Четворица загинати во силна експлозија во Париз

Телма - 12.01.2019

Четири лица загинаа а 36 други се повредени во голема експлозија која се случи во пекарница во Париз. Според првичните информации од локалните власти причина за експлозијата е протекување на гас.

Двајца загинати и 47 повредени лица во голема експлозија во Париз

Deutsche Welle - 12.01.2019

Во голема експлозија што се случи изутринава во Париз загинаа две лица, а повредени се 47, од кои дестемина тешко, соопшти француското Министерство за внатрешни работи. Жртвите се пожарникари, напиша на Твитер францускиот министер за внатрешни ...

Во експлозија на гас во Париз загинаа четири луѓе, десетици повредени

Р.С.Европа - 12.01.2019

Најмалку четири луѓе, меѓу кои двајца пожарникари, загинаа во експлозија во пекарница во центарот на францускиот главен град, Париз. Властите велат дека експлозијата била предизвикана од истекување на природен гас.

Четворица загинати во експлозијата во Париз – низ градот почнаа и протестите (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Четворица загинаа , од кои двајца пожерникари , најмалку 36 лица се повредени , 12 со критични повреди во големата експлозија што утрово го потресе центарот на Париз. Причина за експлозијата е неисправна инсталација за плин во пекарницата на ...

(Видео) Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Макфакс - 12.01.2019

Четири лица загинаа, а 47 се повредени во експлозијата што се случи рано изутрнива во Париз. Меѓу загинатите се и двајца пожарникари, објави француското Министерство за внатрешни работи. Експлозијата се случи утринава во пекара лоцирана во центарот ...

Повеќе повредени лица во голема експлозија во Париз

Deutsche Welle - 12.01.2019

Во голема експлозија што се случи изутринава во Париз се повредени повеќе лица, соопшти полицијата. Како можна причина за експлозијата се претпоставува протекување на гас. Порпаролка на париската полиција изјави дека експлозијата која се случи во ...

Биланс на хоророт во Париз: Во страшната експлозија загинаа четири лица, вклучувајќи двајца пожарникари

Точка - 12.01.2019

Четири лица загинаа денес во експлозија на гас во Париз, соопштија од француското министерство за внатрешни работи. Претходно француските медиуми пренесоа дека повредени се 36 лица, од кои 12 се во критична состојба.

Дваесетмина повредени во голема експлозија во Париз

Телма - 12.01.2019

Најмалку 20 лица се повредени во голема експлозија која се случила во пекарница во Париз. Според првичните информации од локалните власти најверојатно причина за експлозијата е протекување на гас.

Кастанер: Билансот од експлозијата во Париз е тежок, станува збор за несреќен случај

А1 On - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека „билансот од експлозијата е тежок“. Во моментов има најмалку 20 повредени, во експлозијата се повредени и тројца ...

Голема експлозија во центарот на Париз, има повредени (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 12.01.2019

Силна експлозија одекна во централниот дел на Париз денес наутро, потврди полицијата. Според извештаите неколку лица се повредени во експлозијата за која се верува дека ја предизвикало истекување на гас.

Најмалку 20 повредени во силната експлозија во Париз (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Најмалку 20 станари во зградата во која експлодира плинска боца се повредени , јавува полицијата. Во експлозијата и пожарот во центарот на Париз има најмалку 20 повредени , голем број возила се оштетени , а зградата каде што се случила експлозијата ...

Неколку повредени во силна експлозија во центарот на Париз

Сакам да кажам - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозијата и пожарот што се случија во една пекарница во центарот на Париз, соопшти полицијата, додавајќи дека засега нема информации дека има загинати. Се верува дека експлозијата е предизвикана од протекување на гас, ...

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Локално - 12.01.2019

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од екслозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица, јавува дописникот на МИА. Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во ...

Експлозија во Париз, се верува дека е предизвикана од плин

Р.С.Европа - 12.01.2019

Во силна експлозија што се случи во деветтиот округ во Париз ова утро, повеќе луѓе се повредени, а стаклата во неколку околни згради се оштетени, објавија полицијата и новинарите од францускиот печат.

ВИДЕО: Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

А1 On - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

[Обновено] Четири жртви во експлозија на гас во центарот на Париз

Радио МОФ - 12.01.2019

Четири лица го изгубиле животот при силната експлозија во пекара во централен Париз, а повредени се уште дваесетина луѓе. Од експлозијата, за која полицијата засега тврди дека е предизвикана од протекување на гас, настрадале повеќе автомобили и ...

(ВИДЕО) ХЕЛИКОПТЕРИ НА ПОМОШ: Хорорна експлозија во Париз со четири жртви

Фактор - 12.01.2019

Четири лица загинале денеска во експлозија на гас во Париз, пренесуваат светските агенции. Претходно е објавено дека се повредени 36 лица, од кои 12 се во критична состојба. Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастане рекол за Ројтерс дека ...

(Видео) Силна експлозија во центарот на Париз

Макфакс - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. При експлозијата повеќе луѓе се повредени, а од фотографиите обајвени од местото на несреќата може да се забалежи дека од пожарот бил зафатен поголем дел од ...

Во експлозијата во Париз повредени се 36 луѓе, 12 во критична состојба

24Инфо - 12.01.2019

Во големата експлозија во Париз повреднеи се 36 луѓе од кои 12 се во критична состојба, изјави портпарол на пожарникарската служба. Министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастане изјави дека „ситуацијата сега е под контрола”.

Силна експлозија го потресе Париз

Независен - 12.01.2019

Силна експлозија утрово го потресе Париз. Горат згради во деветтиот кварт, а оштетени се и автомобили во околината. Според неофицијални информации има и човечки жртви. Првичните информации, според француските медиуми, велат дека пожарот настанал во ...

Силна експлозија во Париз

Тера - 12.01.2019

Силна експлозија го потресе пред малку центарот на Париз. На улиците има уништени автомобили и оштетени згради . Не е познато дали има и повредени лица. Експлозијатас е случила во деветиот кварт во централното градско подрачје.

Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

OhridNews - 12.01.2019

Во центарот на Париз се случи силна експлозија, во која се повредени неколку лица. Очевидци изјавиле дека експлозијата се случила во зграда и дека повеќе луѓе биле затрупани под урнатините од објектот.

Во експлозијата во пекара во Париз најмалку 20 повредени

Пулс24 - 12.01.2019

Во експлозијата која се случи денес во пекара во Париз повредени се најмалку 20 луѓе, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата се случила заради истекување на гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека во инцидентот ...

(ФОТО) Експлозија го потресе центарот на Париз

ТВ21 - 12.01.2019

Силна експлозија утрово се случи Париз. Горат згради, а оштетени се и автомобили во околината. Првичните информации, според француските медиуми, велат дека пожарот настанал во пекарница, а причината е експлозија на гас, а неофицијално е дека има и ...

Силна експлозија во центарот на Париз, има и жртви

Макфакс - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. Според полициски извори до експлозијата дошло поради истекување на гас во пекара која се наоѓача во центарот на градот, но оваа информација засега не е со ...

Најмалку 20 повредени во експлозијата во пекара во Париз (ВИДЕО)

Локално - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

Силна експлозија во центарот на Париз

Локално - 12.01.2019

Силна експлозија го потресе центарот на францускиот главен град Париз, објави РИА Новости. Според локалната полиција, инцидентот бил околу девет часот наутро во Тревизо во деветтата област на француската престолнина.

ВО ЖИВО: Масивна експлозија во Париз!

Опсервер - 12.01.2019

Повеќемина повредени во голема експлозија во центарот на Париз. Се претпоставува дека е поради истекување на гас. Се чека на дополнителни информации од ...

Експлозија во центарот на Париз, најмалку 4 лица загинаа, повредени 47

Сител - 12.01.2019

Најмалку четири луѓе, меѓу кои двајца пожарникари, загинаа во експлозија во пекарница во центарот на францускиот главен град, Париз. Властите велат дека експлозијата била предизвикана од истекување на природен гас.

ВИДЕО Четворица загинати во експлозијата во Париз – низ градот почнаа и протестите

Нетпрес - 12.01.2019

Четворица загинаа, од кои двајца пожарникари , најмалку 36 лица се повредени од кои 12 со критични повреди, во големата експлозија што утрово го потресе центарот на Париз. Причина за експлозијата е неисправна инсталација за плин во пекарницата на ...

Најмалку 20 лица повредени во голема експлозија во Париз

Слободен Печат - 12.01.2019

Според досегашните сознанија причината за експлозијата е протекување на гас, а се отфрла секоја можна поврзаност со масовните протести на Жолтите елеци. Силна експлозија која се случила во пекарница во Париз утрово ги вознемири граѓаните.

Експлозијата во Париз е несреќен случај

Независен - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека билансот од експлозијата е тежок. Министерот исто така појасни дека првите индикации зборуваат очигледно дека станува збор ...

Голема експлозија во центарот на Париз, има и повредени

Фокус - 12.01.2019

Силна експлозија одекна во централниот дел на Париз денес наутро, потврди полицијата. Според извештаите неколку лица се повредени во експлозијата за која се верува дека ја предизвикало истекување на гас.

(ВИДЕО) Најмалку 20 повредени во силната експлозија во Париз

Нетпрес - 12.01.2019

Најмалку 20 станари во зградата во која експлодира плинска боца се повредени , јавува полицијата. Во експлозијата и пожарот во центарот на Париз има најмалку 20 повредени , голем број возила се оштетени , а зградата каде што се случила експлозијата ...

Дваесет повредени во силна експлозија во центарот на Париз ВИДЕО

+инфо - 12.01.2019

Дваесет луѓе се повредени во експлозијата и пожарот што се случија во една пекарница во центарот на Париз, соопшти полицијата, додавајќи дека засега нема информации дека има загинати. Се верува дека експлозијата е предизвикана од протекување на гас, ...

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

А1 On - 12.01.2019

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од експлозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица. Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во интервенција по пријавата за ...

Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

24Инфо - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

(Видео) Силна експлозија во центарот на Париз

Нетпрес - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. При експлозијата повеќе луѓе се повредени, а од фотографиите обајвени од местото на несреќата може да се забалежи дека од пожарот бил зафатен поголем дел од ...

Во експлозијата во Париз повредени се 36 луѓе, 12 во критична состојба

Вечер - 12.01.2019

Во големата експлозија во Париз повреднеи се 36 луѓе од кои 12 се во критична состојба, изјави портпарол на пожарникарската служба. Министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастане изјави дека „ситуацијата сега е под контрола“.

ФОТО: Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

Курир - 12.01.2019

Силна експлозија во која има уништени автомобили и оштетени згради, одекна утринава во Париз. Светските медиуми јавуваат дека во експлозијата која се случила во деветиот кварт во централното градско подрачје, има повредени лица но нивниот број и ...

(ФОТО) Експлозија го потресе центарот на Париз

4NEWS - 12.01.2019

Силна експлозија утрово се случи Париз. Горат згради, а оштетени се и автомобили во околината. Првичните информации, според француските медиуми, велат дека пожарот настанал во пекарница, а причината е експлозија на гас, а неофицијално е дека има и ...

Најмалку 20 повредени во експлозијата во пекара во Париз

А1 On - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

Кастанер: Билансот од експлозијата во Париз е тежок, станува збор за несреќен случај

+инфо - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека „билансот од експлозијата е тежок“, јавува дописникот на МИА. Во моментов има најмалку 20 повредени, во експлозијата се ...

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Независен - 12.01.2019

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од екслозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица. Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во интервенција по пријавата за ...

Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

24 Вести - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

Најмалку 20 повредени во силна експлозија во Париз

Република - 12.01.2019

Најмалку 20 станари во зградата во која експлодира плинска боца се повредени , јавува полицијата. Во експлозијата и пожарот во центарот на Париз има најмалку 20 повредени , голем број возила се оштетени , а зградата каде што се случила експлозијата ...

(Видео) Најмалку 20 лица се повредени во експлозијата во Париз

Макфакс - 12.01.2019

Францускиот министер за внатерпни работи, Кристофер Кастанер веднаш по експлозијата во центарот на Париз, го посети местото на несреќата и притоа изјави дека биласнот од експлозијата е тежок.

(ВИДЕО) Експлозија во центарот на Париз, повредени неколку лица

Скопје1 - 12.01.2019

Во центарот на Париз утрово дошло до експлозија, а според неофицијални податоци повредени се 15 лица меѓу кои еден пожарникар. Полицијата соопшти дека експлозијата веројатно била предизвикана од истекување на гас во пекара во центарот на градот.