TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужас во Велес - три деца прегрнати изгореа во пожар

24 Вести - 20.06.2018

Трите деца на Никола Давчевски и Марина Антониевска од Велес изгореа во пожар, кога попладнево се запали собата во која живееле. Децата биле сами дома, родителите ги заклучиле во собата и излегле до продавница.

Таткото на изгорените деца првично мислел дека куртулиле од огнот

Слободен Печат - 20.06.2018

Во пожар на куќа на улица „Даре Џамбаз“ над последните куќи под ридот Вршник во високиот дел на Велес, попладнево во пожар на трошна куќа која се наоѓала во шума изгореа три малолетни деца на една, две и четири години , потврдија од СВР Велес.

Три девојчиња изгореа во пожар во Велес – биле заклучени и оставени сами во домот

Телма - 20.06.2018

Три девојчиња на возраст од четири, две, и една година изгореа во пожар што попладнево избувнал во импровизирана куќа, на периферијата од Велес, кај ридот Вршник. Несреќата се случила кога родителите на децата, со уште едно повозрасно дете, ги ...

Трите деца кои изгореа во пожарот биле сами и заклучени во домот

Макфакс - 20.06.2018

Децата на возраст од една, две и четири години кои изгореа во пожарот, биле сами и заклучени во домот во Велес, додека нивните родители пазареле во продавница, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

ОЈО Велес ги истражува причините за пожарот во кој животот го загубија три деца

А1 On - 20.06.2018

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес го заврши увидот на лице место каде попладнево избувна пожар. Во пожарот три деца на возраст од четири, две и една година го загубија животот.

Трагедија во Велес, три деца изгореа во пожар!

24 Вести - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил попладнево изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место, на периферијата на Велес, под ридот Вршник.

Децата кои изгореа во пожарот биле сами и заклучени во домот

+инфо - 20.06.2018

Кога избувнал пожарот децата биле сами и заклучени во куќата. Нивните родители ги заклучиле дома и излегле да пазаруваат во продавница. Во пожар на куќа на улица Даре Џамбаз б.б кај последните куќи под ридот Вршник во високиот дел на Велес ...

Три деца изгореа во пожар во Велес

Макфакс - 20.06.2018

Три деца во возраст од една, две и пет години изгореа во пожар во нивниот дом во Велес. Куќата се наоѓа во шума на непристапен терен, а според првичните информации пожарот го пријавиле соседите кои живееле на околу 100 метри од куќата.

Трагедија во Велес, три деца изгореа во пожар

Алсат-М - 20.06.2018

Во пожар кој избил околу 17 часот во Велес изгореа три деца на возраст од една, две и пет години, објави ТВ24 . Според првичните информации, пожарот избил во импровизирано живеалиште кое се наоѓа на тешко пристапен терен во Велес каде живее ...

Три деца изгореа во пожар во Велес

А1 On - 20.06.2018

Три деца изгореа во пожар, откако се запалила нивната семејна куќа во Велес. Децата биле на возраст од една, две и пет години. Куќата се наоѓа на непристапен терен во шума. Според неофицијални информации, семејството е социјално загрозено, а во ...

Ужас во Велес, три деца изгореа во пожар!

24 Вести - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Според сознанијата на ТВ 24, во пожар кој избил нешто пред 17 часот изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место и ќе се јави во живо, во вестите во 20 часот.

Изгореа Три деца во пожар во Велес

Сакам да кажам - 20.06.2018

Три деца попладнево изгореа во пожар што избувнал во нивната куќа, која се наоѓа под ридот Вршник во Велес. Според првичните информации од надлежните пожарот избувнал околу 15.30 часот, кога родителите биле отсутни од домот.

Три деца изгореле при пожар во Велес

Локално - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил нешто пред 17 часот изгореле три дечиња на една, две и петгодишна возраст – пренесува ТВ24 . Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен ...

Три малолетни деца загинаа во пожар во Велес

Стандард - 20.06.2018

Во пожар на улица „Даре Џамбаз“ во Велес денеска околу 16 часот изгореле три малолетни деца, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен терен во Велес.

Трагедија во Велес, три деца изгореа во пожар

Независен - 20.06.2018

Попладнево околу 17 часот во периферијата на Велес се случило страшна трагедија. Како што потврдуваат од МВР за „Независен Весник“ пожарот се случил на улица „Даре Џамбаз“ каде што настрадале три дечиња на една, две и петгодишна возраст.

Три деца изгореа во пожар во Велес

Фактор - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Според сознанијата на ТВ 24, во пожар кој избил нешто пред 17 часот изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на ...

Дечињата изгореле прегрнати – детали за трагедијата во Велес (ВИДЕО)

Република - 20.06.2018

Трите деца на Никола Давчевски и Марина Антониевска од Велес изгореа во пожар, кога попладнево се запали собата во која живееле. Децата биле сами дома, родителите ги заклучиле во собата и излегле до продавница.

ОЈО Велес ги истражува причините за пожарот во кој животот го загубија три деца

Н.Македонија - 20.06.2018

Родителите ги заклучиле децата и заминале во продавница, а за тоа време, од засега непознати причини, избувнал пожар и за кратко време ја зафатил куќата во која денеска животот го загубија три малолетни деца, информираат од Јавното обвинителство на ...

Трагедија во Велес, три деца изгореа во пожар!

24Инфо - 20.06.2018

Трагедија во Велес, три деца изгореа во пожар! Три девојчиња на возраст од четири, две, и една година изгореа во пожар што попладнево избувнал во импровизирана куќа, на периферијата од Велес, кај ридот Вршник.

Биле сами и заклучени: Изгореа три девојчиња од социјално загрозено семејство

Република - 20.06.2018

Децата на возраст од една, две и четири години кои изгореа во пожарот, биле сами и заклучени во домот во Велес, додека нивните родители пазареле во продавница, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

ОЈО го расчистува случајот во Велес: Децата биле на возраст од 1, 2 и 4 години

Press24 - 20.06.2018

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес го заврши увидот на лице место каде попладнево избувна пожар. Во пожарот три деца на возраст од четири, две и една година го загубија животот.

Од местото на трагедијата во Велес: Децата биле сами во куќата (ВИДЕО)

Република - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил попладнево изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место, на периферијата на Велес, под ридот Вршник.

Родителите ги заклучиле децата и отишле на пазарење - детали за трагедијата во Велес

Press24 - 20.06.2018

Во пожар на куќа на улица „Даре Џамбаз“ б.б кај последните куќи под ридот Вршник во високиот дел на Велес попладнево во пожар на куќе изгореа три малолетни деца на една, две и четири години.

Три деца изгореа во пожар во Велес

Точка - 20.06.2018

Три деца во возраст од една, две и пет години изгореа во пожар во нивниот дом во Велес. Куќата се наоѓа во шума на непристапен терен, а според првичните информации пожарот го пријавиле соседите кои живееле на околу 100 метри од куќата.

Трагедија во Велес, во пожар изгореа три деца

+инфо - 20.06.2018

Во пожар кој избил околу 17 часот во Велес изгореа три деца на возраст од една, две и од пет години, објави ТВ24 . Според првичните информации, пожарот избил во импровизирано живеалиште кое се наоѓа на тешко пристапен терен во Велес каде живее ...

Три деца изгореле при пожар во Велес

Нова ТВ - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил нешто пред 17 часот изгореле три дечиња на една, две и петгодишна возраст – пренесува ТВ24 . Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен ...

Изгореа три деца во пожар во Велес

Курир - 20.06.2018

Три деца попладнево изгореа во пожар што избувнал во нивната куќа, која се наоѓа под ридот Вршник во Велес. Според првичните информации од надлежните, пожарот избувнал околу 15.30 часот, кога родителите биле отсутни од домот, јавува порталот СДК.

Три малолетни деца загинаа во пожар во Велес

Канал5 - 20.06.2018

Во пожар на улица „Даре Џамбаз“ во Велес денеска околу 16 часот изгореле три малолетни деца, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен терен во Велес.

ОЈО Велес ги истражува причините за пожарот во кој животот го загубија три деца

Стандард - 20.06.2018

Родителите ги заклучиле децата и заминале во продавница, а за тоа време, од засега непознати причини, избувнал пожар и за кратко време ја зафатил куќата во која денеска животот го загубија три малолетни деца, информираат од Јавното обвинителство на ...

ОЈО Велес ги истражува причините за пожарот во кој изгореа три деца

Нова ТВ - 20.06.2018

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес го заврши увидот на лице место каде попладнево избувна пожар. Во пожарот три деца на возраст од четири, две и една година го загубија животот.

Трагедија во Велес, три деца изгореа во пожар!

Тера - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил попладнево изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место, на периферијата на Велес, под ридот Вршник.

Изгорените деца во Велес биле сами и заклучени во куќата

Слободен Печат - 20.06.2018

В о пожар на куќа на улица „Даре Џамбаз“ кај последните куќи под ридот Вршник во високиот дел на Велес попладнево во пожар на куќа изгореа три малолетни деца на една, две и четири години. Според информацијата од СВР Велес пожарот бил пријавен после ...

Трагедија во Велес: Три малолетни деца изгореа во пожар

еМагазин - 20.06.2018

Во пожар кој избил околу 17 часот во Велес изгореа три деца на возраст од една, две и пет години, објави ТВ24 . Според првичните информации, пожарот избил во импровизирано живеалиште кое се наоѓа на тешко пристапен терен во Велес каде живее ...

Во пожар во куќа во Велес настрадаа три деца на возраст од една до пет години

AKO - 20.06.2018

Во пожар во куќа во Велес, попладнето настрадаа три дечиња на возраст од една до пет години, јавуваат локалните допасници од овој град. Според тв 24 , куќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен терен и најверојатно се работи за ...

Огромна трагедија во Велес: Три дечиња изгореа во пожар

Press24 - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Според сознанијата на ТВ 24 , во пожар кој избил нешто пред 17 часот изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на ...

Трагедија во Велес, во пожар настрадаа три малолетни деца

ТВ21 - 20.06.2018

Во пожар на улица „Даре Џамбаз“ во Велес денеска околу 16 часот изгореле три малолетни деца, објави МИА, а потврдуваат од МВР. Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен терен во Велес.

ОЈО Велес ги истражува причините за пожарот во кој животот го загубија три деца

Либертас - 20.06.2018

Родителите ги заклучиле децата и заминале во продавница, а за тоа време, од засега непознати причини, избувнал пожар и за кратко време ја зафатил куќата во која денеска животот го загубија три малолетни деца, информираат од Јавното обвинителство на ...

Детали за трагедијата во Велес: Родителите ги заклучиле децата и заминале во продавница

ТВ21 - 20.06.2018

Од Јавното обвинителство излегоа со првични информации и детали за трагедијата која се случи попладнево во Велес, каде во пожар во куќа настрадаа три малолетни деца. Во соопштението до медиумите од ЈО се вели: Надлежен јавен обвинител од Основното ...

Од местото на трагедијата во Велес: Децата биле сами во куќата (ВИДЕО)

Курир - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил попладнево изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место, на периферијата на Велес, под ридот Вршник.

Три деца загинале во пожар во Велес

Радар - 20.06.2018

Во пожар кој избил околу 17 часот во Велес изгореа три деца на возраст од една, две и пет години. Според првичните информации, пожарот избувнал оклу 15 часот кога родителите биле отсутни, во импровизирано живеалиште кое се наоѓа на тешко пристапен ...

Изгореа три деца во куќа во Велес

Н.Македонија - 20.06.2018

Во пожар во куќа во Велес, попладнето настрадаа три дечиња на возраст од една до пет години, јавуваат локалните допасници од овој град. Kуќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен терен и најверојатно се работи за дивоградба.

Ужас во Велес, три деца изгореа во пожар!

Вечер - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Според сознанијата на ТВ 24, во пожар кој избил нешто пред 17 часот изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место и ќе се јави во живо, во вестите во 20 часот.

ОЈО Велес ги истражува причините за пожарот во кој загинаа три деца

Макфакс - 20.06.2018

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес го заврши увидот на лице место каде попладнево избувна пожар. Во пожарот три деца на возраст од четири, две и една година го загубија животот.

Страшна трагедија во Велес: Децата биле сами во куќата

Пулс24 - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил попладнево изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место, на периферијата на Велес, под ридот Вршник.

ВИДЕО: Tрагедија во Велес – во пожар изгореа три деца од една, две и четири години

Либертас - 20.06.2018

Во пожар на куќа на улица „Даре Џамбаз“ б.б кај последните куќи под ридот Вршник во високиот дел на Велес попладнево во пожар на куќе изгореа три малолетни деца на една, две и четири години.

Три деца загинаа во пожар во Велес

Фокус - 20.06.2018

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил нешто пред 17 часот изгореле три дечиња на една, две и петгодишна возраст – пренесува ТВ24 . Според првичните информации, куќата во која се случил пожарот се наоѓа на непристапен ...

ОЈО Велес ги истражува причините за пожарот во кој животот го загубија три деца

Правдико - 20.06.2018

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес го заврши увидот на лице место каде попладнево избувна пожар. Во пожарот три деца на возраст од четири, две и една година го загубија животот.

Трите деца што изгореа во пожар биле оставени сами и заклучени во куќата

МКД - 20.06.2018

Трите дечиња кои вечерва изгореа во куќа во Велес биле оставени сами и заклучени. Од СВР Велес за МКД потврдија дека жртви во вечерашниот пожар се две девојчиња и момче кои биле на возраст од една, две и четири години.

Детали за пожарот во кој изгореа три мали деца

Фактор - 20.06.2018

Во пожар на куќа на улица Даре Џамбаз б.б кај последните куќи под ридот Вршник во високиот дел на Велес попладнево во пожар на куќе изгореа три деца oд една, две и четири години. Кога избувнал пожарот децата биле сами и заклучени во куќата.