TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спарси не го даваат Почетино

TopSport - 14.02.2018

Сопствениците на Тотенхем се понудени да му понудат на Маурисио Почетино нов подобрен договор, иако тој има уште три години на сегашниот договор по интересот на повеќе тимови, вклучувајќи ги и Реал Мадрид и Пари Сен-Жермен.

Игуаин контра „тренерите од фотелја“

TopSport - 14.02.2018

Откако голем број на навивачи на Јувентус јавно коментираа за слабата игра на италијанскиот шампион при 2:2 ремито со Тотенхем во средата, аргентинскиот ас Гонзало Игуаин вели дека има многу фанови кои се експерти за играта на „нераѕурите“.

Буфон откри кога ќе донесе одлука за неговата кариера

Дерби - 14.02.2018

Италијанската фудбалска легенда Џанлуиџи Буфон пред 15 дена го прослави 40 роденден, но тој и понатаму е активен на терените и е прв голман на Јувентус, меѓутоа се уште постои дилема за тоа кој ќе биде неговиот следен потег со оглед на тоа што му ...

„ПИПИТА" ПРОГОВОРИ, И ТОА НЕРВОЗНО: Лесно е да критикуваш од фотеља

SportMedia - 14.02.2018

Гонзало Игуаин имаше перфектен почеток на дуелот со Тотенхем од осминафиналето на Лигата на шампионите. Даде два гола за девет минути, а потоа во последната од првото полувреме не реализираше удар од 11.

„Јувентус мора да го испрати Буфон во пензија!“

Sport 1 - 14.02.2018

Италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон е еден од виновниците за ремито на Јувентус против Тотнем (2-2) во осминафиналниот натпревар во Торино од Лигата на Шампиони. Легендарниот голман очајно реагираше при слободниот удар на играчот на Лондончани, ...

Ги уништи играчите на Јувентус, а Тотнем одлучи да го продаде сред сезона?!

Sport 1 - 14.02.2018

До реваншот помеѓу Тотнем и Јувентус во осминафиналето на Лигата на Шампиони остануваат три недели, а Лондончани имаат одличен резултат (2-2) против Италијанците од првата средба во Торино.

Германската легенда „удри“ по Буфон: Нека му каже некој да се повлече

Спортски - 14.02.2018

Вчерашниот настап на Џанлуиџи Буфон против Тотенхем придонесе многумина да сметаат дека легендарниот голман е спремен за повлекување. Буфон прими два гола против Тотенхем, вториот од слободен удар и тоа во својот агол.

Рафално кон Буфон: Јувентус да освои ЛШ? Никогаш се додека Џиџи е на голот

Спортклуб - 14.02.2018

Иако Буфон синоќа на мечот против Тотенхем иамше неколку извонредни интервенции, сепак по прокоцканата победа против гостите од Англија, дојдоа и критиките на негова сметка. Еден од гласните критичари на Буфон е екс играчот Марио Баслер, кој тврди ...

Игуаин: Лесно е да критикувате од фотеља!

Спортски - 14.02.2018

Јувентус синоќа одигра нерешено против Тотенхем во Торино, а после мечот следеа критики од навивачите поради пропуштеното водство од 2:0. Гонзало Игуаин постигна два гола во 2-та и 9-та минута, а потоа во последната минута од првото полувреме ...

Пародија на мечот Јувентус–Тотнем: Игуаин ја скрши пречката, Буфон е пензионер (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

Гигантите Јувентус и Тотнем одиграа одличен натпревар во осминафиналето на Лигата на шампиони во Торино со конечен резултат 2-2. За „старата дама“ двоен стрелец, а до некаде и трагичар на натпреварот беше Игуаин додека за гостите од Лондон прецизно ...

Буфон доби жестока критика од Баслер: Ти помина времето за пензионирање, Јувентус никогаш…

Дерби - 14.02.2018

Џанлуиџи Буфон не се прослави на вчерашниот меч против Тотенхем и израмнувачкиот гол кој го постигна Кристијан Ериксен секако оди на негова душа, а иако слабата реакција која ја прикажа искусниот Италијанец е една од ретките која воопшто некогаш сме ...

Баслер удри по „старата дама“: Буфон е за пензија, Јувентус со него нема да освои ЛШ!

СуперСпорт - 14.02.2018

Некои го означуваат Џанлуиџи Буфон како главен виновник на Јувентус, зашто Италијанците не го победија Тотенхем во осминафиналето во ЛШ. Легендарниот голман со очајна реакција по слободниот удар на Ериксен им дозволи на гостите да стигнат до конечни ...

Баслер: На Буфон му е време за пензија

TopSport - 14.02.2018

Слабата партија на Џанлуиџи Буфон при 2:2 ремито на Јувентус со Тотенхем во Лигата на шампионите, го натера Марио Баслер да побара од италијанскиот ветеран конечно да стави крај на кариерата.

Кејн: Јувентус не скрши на почетокот, па едвај спасивме жива глава!

СуперСпорт - 14.02.2018

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн смета дека резултатот од Торино против Јувентус е одличен за неговата екипа. Јувентус водеше со 2-0 по осум минути игра, но Тотенхем успеа да ги постави конечните 2-2 преку головите на Кејн и Ериксен.

Игуаин „запука“ по навивачите: Лесно е да критикувате од дома!

СуперСпорт - 14.02.2018

Гонзало Игуаин постигна два голови во ремито на Јувентус против Тотенхем. Сепак, Аргентинецот можеше дополнително да се прослави затоа што имаше две 100% шанси да ја зголеми предноста. Еден пенал не искористи, а потоа и уште една голема шанса.

Алегри: Штета што не победивме, но имаме добри шанси!

СуперСпорт - 14.02.2018

Во одличен натпревар, Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2 и одлуката за четвртфиналист ќе падне во Лондон. Јувентус стигна до брзо водство од 2-0 со головите на Игуаин, но Кејн и Ериксен израмнија на конечни 2-2 и сега е дефинитивно се отворено.

Игуаин се огласи за своите две лица кои ги покажа на мечот со Тотенхем и им посвети порака на злите јазици (Фото)

Дерби - 14.02.2018

Гонзало Игуаин покажа две сосема спротивставени лица во само 45 минути, откако најпрво постигна два гола за предност од 2:0 на Јувентус во дуелот против Тотенхем, а потоа изрежира две големи промашувања кои можеа да му донесат сосема различен тек на ...

КЕЈН: Можевме да се предадеме...

SportMedia - 14.02.2018

Јувентус брзо поведе со (2:0), но Спарси знаеја како да продолжат и да стигнат до одлични (2:2), на стадионот на Јувентус во Торино. „Можевме да се предадеме. Игравме на гостински терен во Лигата на шампионите. Но покажавме карактер.

„Нека му кажат на Буфон дека е време за пензија“

Точка - 14.02.2018

Синоќа Јувентус ремизираше со Тотенхем со 2:2 пред своите навивачи во Торино на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите. Многумина сметаат дека Буфон направил грешка, откако дозволи Ериксен да шутира од слободен удар на неговата ...

Почна нокаут фазата во Лигата на шампионите

Скопје24 - 14.02.2018

Вчера вечер почна нокаут фазата од лигата на шампионите. Беа одиграни два дуели, помеѓу Јувентус и Тотенхем, и Манчестер Сити и Базел. Дефинитивно во очи паѓа дуелот во Торино, каде што Старата Дама го пречека лондонскиот гигант Тотенхем.

Хари Кејн го намачи Јувентус и постави нов импресивен рекорд во ЛШ

Кајгана - 14.02.2018

Англиските тимови вчера направија голем чекор кон четвртфиналето од ЛШ, откако Манчестер Сити го совлада Базел со 4:0, а Тотенхем ремизираше 2:2 на гости кај Јувентус. Ѕвезда на вечерта беше Хари Кејн, кој оваа сезона е жива напаст за противничките ...

Пипита постигна два најбрзи гола во историјата на ЛШ

Оff.net - 14.02.2018

Аргентинецот Игуаин синоќа против Тотенхем даде два гола за само 8 минути и 7 секунди од почетната судиска свирка. Тоа е најбрзиот дубл на еден играч во историјата на Лига на шампиони. Претходниот рекорд го држеше сонародникот на Игуаин, Хулио Круз ...

Покетино: Доминиравме над италијанскиот шампион

Екипа - 14.02.2018

Предводникот на Тотенхем, Маурицио Покетино, е задоволен што неговите играчи покажаа карактер, и пред се, доминираа над италијанскиот првак Јувентус во поголемиот дел од средбата. Тотенхем се врати од Торино со корисни два гола во мрежата на ...

Покетино: Заслуживме дури и да победиме!

Спортски - 14.02.2018

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино беше многу задоволен и горд на својот тим после мечот со Јувентус во Торино. „Спарси“ успеаа да се вратат од два гола негатива, а Покетино тврди дека неговиот тим заслужил победа. „Фантастичен натпревар.

Игуаин до критичарите на Јуве: Лесно е да се коментира од тросед

Стандард - 14.02.2018

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин, кој беше главно лице во средбата на „бјанконерите“ со Тотенхем од 1/8-финалето на Лигата на шампионите, кој заврши нерешено 2: 2, ги нападна сите критичари кои го истурија својот гнев преку коментари на ...

Алегри збудале: Што направија тие?

SportMedia - 14.02.2018

Јувентус прокоцка предност од два гола на дуелот со Тотенхем. Наместо победа, италијанскиот тим на реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампиони ќе патува со нерешени 2:2 и покрај тоа што имаше водство од 2:0.

ЛШ: Манчестер Сити убедлив, реми во Торино

Нетпрес - 14.02.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити во првиот дуел од осминафиналето на гостувањето го декласираа Базел со 4:0, додека Јувентус и Тотенхем во Торино одиграа без победник 2:2. Реванш натпреварите ќе се играат на 7-ми март, и двата на Островот.

Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ предизвикаа голем скандал за време на натпреварот против Тотенхем

ЗаЗабава - 14.02.2018

Малку требаше соиграчите од Јувентус, Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ да предизвикаат голем скандал за време на натпреварот против Тотенхем. Во второто полувреме Манџукиќ тргна да изведува аут, Пјаниќ сакаше да го направи истото, но само се ...

Манчстер сити уште синоќа стана четвртфиналист во ЛШ

24 Вести - 14.02.2018

Елиминациската, пролетна фаза од Лигата на шампионите почна возбудливо и со многу голови. Во синоќешното дерби на денот, Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2, откако домаќините водеа и со 2-0. „Старата дама“ отвори фуриозно, со головите на Игуаин во ...

Балкански дуел во Торино: Пјаниќ и Манџукиќ се скараа за аут (видео)

Спортски - 14.02.2018

Јувентус синоќа против Тотенхем испушти предност од два гола, па нервозата беше јасно видлива меѓу фудбалерите на торинскиот клуб. Па така поради еден обичен аут настана кавга меѓу Балканците, Манџукиќ и Пјаниќ .

Кејн: Покажавме карактер против Јувентус

Стандард - 14.02.2018

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн го пофали карактерот на својот тим, демонстриран во првиот натпревар од 1/8-финалето на Лигата на шампионите со Јувентус (2:2). Дуелот започна ужасно за „петлите“, кои заостануваа со два гола по само неколку минути ...

Пјаниќ и Манџукиќ во конфликт поради аут (видео)

СуперСпорт - 14.02.2018

Јувентус синоќа ремизираше во Торино против Тотенхем во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. Шампионот на Италија пропушти предност од два гола, а згора на тоа имаше и еден нереализиран пенал.

Кејн почна да руши рекорди и во Лигата на шампионите

СуперСпорт - 14.02.2018

Откако пред две недели стана најмлад фудбалер со 100 постигнати погодоци во Премиер лигата, Хари Кејн почна да се докажува и на меѓународна сцена. Голот што англискиот напаѓач го постигна во Торино против Јувентус му беше вкупно деветти во Лигата на ...

Кејн реди рекорд по рекорд во дресот на Тотенхем

Шеталиште - 14.02.2018

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн го постигна својот деветти гол во Лигата на Шампионите во 35-та минута на натпреварот кој Тотенхем го одигра со Јувентус (2-2) како гостин во првиот осминафинален натпревар од ЛШ.

ВИДЕО: Дали Буфон е виновникот? „Легендата“ постави чуден жив ѕид

Поглед - 14.02.2018

Дури и големиот Џанлуиџи Буфон некогаш знае да се најде на обвинителна маса, како вечерва кога многумина го сметаат за виновник за вториот примен гол против Тотенхем. Една од причините е што погодокот го прими во својот агол, а втората е лошо ...

Манџукиќ и Пјаниќ се расправаа за тоа кој да го изведе аутот (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Сите се караат за пенали, тие двајцата за аут. Јувентус прокоцка водство од 2-0 против Тотенхем, на крајот се задоволи со реми од 2-2 со кое ќе патува на реванш пресметката во Лондон во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Кејн руши рекорди и во Лигата на шампионите

TopSport - 14.02.2018

Хари Кејн пред две недели стана најмладиот фудбалер кој стигнал до бројката од 100 гола во Премиер лигата, претходно сруши многу индивидуални рекорди во англискиот шампионат, а од синиќа е сопственик и на рекорд во Лигата на шампионите.

Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Легендарниот голман направи лоша проценка. Тотенхем ремизираше кај Јувентус, а постигна дури два гола на гостински терен во првата пресметка во осминафиналето од Лигата на шампионите. РЕАКЦИЈАТА НА БУФОН КОЈА ДОНЕСЕ РЕМИ ЗА ТОТЕНХЕМ Голем трагичар ...

Кејн не застанува: Напаѓачот влезе во историјата на ангилскиот фудбал

Спортски - 14.02.2018

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн ја продолжи голгетерската низа откако постигна гол во синоќешниот натпревар против Јувентус (2:2). По асистенцијата на Деле Али, Кејн го совлада Буфон и погоди за 2:1 и тоа беше неговиот седми гол оваа сезона во ...

Почетино: Покажавме неверојатен карактер против моќен тим како Јуве

Шеталиште - 14.02.2018

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино ги сподели своите впечатоци за нерешените 2:2 како гостин кај Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. „Доминираме во поголемиот дел од играта, го покажавме нашиот стил на игра.

Тотенхем си замина непоразен од Торино, Сити си поигра со Базел

Канал5 - 14.02.2018

Екипите на Јувентус и Тотенхем не се победија по првиот меѓусебен меч во 1/8-финалето во Лигата на шампионите, откако дуелот на „Алијанц“ стадионот во Торино заврши 2:2. Двата тима одиграа спектакуларен дуел откако домаќините рано поведоа по два ...

Моментот кога Кејн го „реши“ Буфон и најави реми (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Одлична реакција на еден од најдобрите напаѓачи во светот. Тотенхем со реми од 2-2 се врати од гостувањето во Торино кај Јувентус во првата пресметка од осминафиналето во Лигата на Шампионите.

Реднап: Тотенхем може да ја освои Лигата на шампионите

Локално - 14.02.2018

Тотенхем може да ја освои Лигата на шампионите, смета аналитичарот на „Скај Спортс“, Џејми Реднап, по одличната игра изминатата ноќ. Тотенхем израмни два гола во Торино против Јувентус и стигнаа до 2: 2, откако можеа дури и да победат и тоа ги прави ...

Тоти: Поважна ми беше љубовта и страста од било која титула

Точка - 14.02.2018

Франческо Тоти целата своја кариера ја помина во Рома и денес вели дека не жали за тоа, иако можел да бира во кој клуб да игра. Познато е дека Франческо Тоти во неколку наврати ги одбил понудите на Реал Мадрид, а денес вели дека има нешто многу ...

Покетино: Покажавме карактер по негативата од два гола

Sport M - 14.02.2018

Менаџерот на Тотенхем Маурисио Покетино изрази задоволство од играта и резултатот на неговиот тим синоќа на гостувањето кај Јувентус во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Очигледно е дека легендарниот голман на Јувентус можеше подобро во оваа ситуација. Тотенхем непоразен се враќа од гостувањето кај Јувентус во првата пресметка помеѓу овие две екипи во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите.

Алегри: Престанавме да играме по 2:0, има за што да жалиме

Локално - 14.02.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри го прифати тешко ремито 2: 2 против Тотенхем во 1/8-финалето на Лигата на шампионите. Тимот од Торино имаше предност од 2: 0, што можеше да биде и поголемо, но на крајот му се измолкна победата.

Кејн скрши рекорд на Роналдињо и Дрогба во ЛШ

Локално - 14.02.2018

Голгетерот на Тотенхем, Хари Кејн скрши рекорд во Лигата на Шампионите по погодокот во голот на Јувентус при синоќешното спектакуларно реми 2:2. Англичанецот стана првиот фудбалер во историјата на турнирот, кој успева да забележи цели девет гола во ...

Хари Кејн vs Буфон

Оff.net - 14.02.2018

Најдобриот стрелец во Европа за 2017-та во дуел со царот меѓу голманите. Абе какви 40 години какви бакрачи, му ја фаќа од 2 ...

Алегри: Штета што не победивме, но имаме добри шанси

Спортски - 14.02.2018

Во прекрасен натпревар Јувентус и Тотенхем одиграа 2:2 и одлуката за патникот во четврфиналето ќе падне во Лондон. Јувентус рано дојде до водство со 2:0 со головите на Игуаин, но Кејн и Ериксен подоцна постигнаа голови за конечни 2:2 и сега ...