TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендата го критикува Саутгејт: Каде е Фоден? Тој не смее да ја грее клупата

Gol.mk - 26.11.2022

Англичаните по одличниот натпревар против Иран одиграа само 0-0 против САД. Островската јавност веднаш го бара виновникот, а тоа делумно го најде во одлуката на Герет Саутгејт да го остави на клупа Фил Фоден, иако има феноменална сезона во Манчестер ...

Англиската јавност „удри“ по Саутгејт поради еден играч

Спортски - 26.11.2022

Селекцијата на Англија одлично го стартуваше мундијалското натпреварување со убедлива победа од 6:2 над Иран, но „гордиот албион“ остана без триумф во второто коло, по ремито без голови со Соединетите Американски Држави, 0: 0.

Карагер и Невил: Зошто Фоден не игра кај Саутгејт?

TopSport - 26.11.2022

Англија одигра 0:0 со САД во второто коло од групата Б на Светското првенство во Катар. Избраниците на селекторот Герет Саутгејт по победата над Иран од 6:2 потфрлија во групата во која се голем фаворит, додека во последното коло ќе играат против ...

Пулишиќ: Игравме против голем тим, треба да бидеме горди

Спортклуб - 26.11.2022

Напаѓачот на американската репрезентација Кристијан Пулишиќ по ремито против Англија на Светското првенство во Катар изјави дека противничката селекција е „одличен тим“. „Колективно дадовме многу солиден настап против многу добар противник“, изјави ...

Саутгејт ја брани одлуката да не му даде шанса на Фоден против САД

Дерби - 26.11.2022

Англија не успеа да ја победи селекцијата на САД во групната фаза на СП во Катар, а фановите не се импресионирани ниту од играта на избраниците на Герет Саутгејт. Селекторот заработи критики и поради замените, при што голем број поранешни фудбалери ...

Невил, Кин и Овен шокирани од одлуката на Саутгејт: Најдобриот остана на клупа (Фото)

Дерби - 26.11.2022

Англија брзо успеа да ги намали очекувањата во јавноста околу амбициите за шампионска титула на Светското првенство, бидејќи по одличното издание против Иран, вчеравечер јавноста остана разочарана од изданието на фаворитот против Америка.

Еден лош меч и веднаш критики за Саутгејт, сите имаат исто прашање за селекторот на Англија (ФОТО)

24Фудбал - 26.11.2022

Англија беше голем фаворит против САД, но на крајот на денот можат да бидат среќни што не го загубија мечот, англиската јавност е немилосрдна, па удрија по селекторот, сите со едно логично прашање, зошто во игра не влезе Фил Фоден.

Пулишиќ: Направивме горди многу Американци, овој бод ни даде нова самодоверба!

Gol.mk - 26.11.2022

Напаѓачот на американската репрезентација Кристијан Пулишиќ беше еден од најдобрите поединци на натпреварот против Англија, кој заврши без победник и без голови. По ремито на американскиот тим, извесно е дека „јенките“ мора да го победат Иран за да ...

Англичаните бесни на селекторот: Ни треба гол, а тој го става Хендерсон… каде се Фоден и Трент…

Екипа - 25.11.2022

Англија одигра разочарувачки 0-0 против селекцијата на САД, меч на кој „гордиот албион“ во ниту еден момент немаше целосна иницијатива и желба за победа. Навивачите разбирливо се разочарани, а на удар се најде селекторот Герет Саутгејт и неговите ...

Реми за Американците и Англичаните, секој може да се пласира во осминафиналето

Sport M - 25.11.2022

Во втората средба од групата Б, Англија и САД одиграа натпревар без голови и сега ситуацијата во таа група е целосно отворена. Од лидерот на Англија до последно пласираниот Велс само три бода.

(Видео) Англија тактизираше, Америка има за што да жали

Точка - 25.11.2022

Англија не ја повтори атрактивната и офанзивна игра од првиот меч на Светското првенство, а вечерва имаше и доста посериозен противник во тимот од САД кој покажа дека поседува квалитет за осминафинале.

Пулишиќ: Направивме горди многу Американци

Курир - 26.11.2022

Напаѓачот на американската репрезентација Кристијан Пулишиќ беше еден од најдобрите поединци на натпреварот против Англија, кој заврши без победник и без голови. „Колективно имавме многу солиден настап против исклучителен противник.

Еден лош меч и веднаш критики за Саутгејт, сите имаат исто прашање за селекторот на Англија (ФОТО)

МКД - 26.11.2022

Англија беше голем фаворит против САД, но на крајот на денот можат да бидат среќни што не го загубија мечот, англиската јавност е немилосрдна, па удрија по селекторот, сите со едно логично прашање, зошто во игра не влезе Фил Фоден.

Критики за Саутгејт доаѓаат од цела Англија - сите имаат исто прашање (ФОТО)

Sport 1 - 26.11.2022

Англија беше голем фаворит против САД, но на крајот на денот можат да бидат среќни што не го загубија мечот, англиската јавност е немилосрдна, па удрија по селекторот, сите со едно логично прашање, зошто во игра не влезе Фил Фоден.

Карагер и Невил: Зошто Фоден не игра кај Саутгејт?

Макфакс - 26.11.2022

Англија одигра 0:0 со САД во второто коло од групата Б на Светското првенство во Катар. Избраниците на селекторот Герет Саутгејт по победата над Иран од 6:2 потфрлија во групата во која се голем фаворит, додека во последното коло ќе играат против ...

Карагер и Невил: Зошто Фоден не игра кај Саутгејт?

А1 On - 26.11.2022

Англија одигра 0:0 со САД во второто коло од групата Б на Светското првенство во Катар. Избраниците на селекторот Герет Саутгејт по победата над Иран од 6:2 потфрлија во групата во која се голем фаворит, додека во последното коло ќе играат против ...