TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворен мини ЗОО Парк во средното училиште СУГС „Браќа Миладиновци“

Радио МОФ - 10.06.2021

Денеска, во присуство на двајца министри и двајца градоначалници, беше отворен за јавност мини ЗОО Паркот на СУГС „Браќа Миладиновци“ во Драчево. Во конкуренција на триесетина средни училишта од државава, ова училиште со Проектот за мини ЗОО Парк и ...

Отворање ЗОО Парк во средното училиште „Браќа Миладиновци“

24 Вести

Отворен ЗОО парк во средното училиште „Браќа Миладиновци“ од Скопје (ФОТО)

Локално

Средното училиште „Браќа Миладиновци“ ќе го отвори за посетители својот мини ЗОО Парк

Lider

Отворање ЗОО Парк во средното училиште „Браќа Миладиновци“

Frontline

Отворање ЗОО Парк во средното училиште „Браќа Миладиновци“

Независен

Отворање ЗОО Парк во средното училиште „Браќа Миладиновци”

24Инфо

Опсервер Република Нова ТВ Press24 Денешен Вечер Прес MakPress

Отврен мини ЗОО Парк во средното училиште СУГС „Браќа Миладиновци“

Бизнис Вести - 10.06.2021

Хоџа: Учениците од земјоделско-ветеринараната струка, секогаш ќе и бидат потребни на една држава. Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, заедно со министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...

Хоџа:Учениците од земјоделско-ветеринараната струка, секогаш ќе и бидат потребни на една државa

Канал5