TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Во ек на криза општина Ѓорче ќе вработува партиски

360 степени - 09.04.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНе денеска обвини дека околу 180 илјади евра ќе се потрошат за привремени партиски вработувања во општина Ѓорче Петров. Според нив, наместо за вработувања парите треба да се насочат за справување со корона-кризата.

Стојаноски: Во општина Ѓорче 180.000 евра пари на граѓаните ќе бидат потрошени за партиски вработувања наместо за ...

Курир - 09.04.2020

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров во ек на најголемата здравствена и економска криза склучува договор за нови привремени ...

Мисајловски: Каква е таа солидарност кога на стопанството му велите да се стрпи, во исто време удирате по работниците

Република - 08.04.2020

Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека 15.000 луѓе биле отпуштени од работа од угостителскиот сектор.Стопанството едвај дише, малите и средните претпријатија се пред колапс.Недостигаат над 2 милијарди евра во буџетот.

Мисајловски: Во екот на најголемата здравствена криза, само во четири општини за партиски вработувања СДСМ ќе потроши ...

Курир - 08.04.2020

Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека 15.000 луѓе биле отпуштени од работа од угостителскиот сектор. Стопанството едвај дише, малите и средните претпријатија се пред колапс. Недостигаат над 2 милијарди евра во буџетот.

Во екот на најголемата здравствена криза, во четири општини за партиски вработувања СДСМ ќе потроши 57 милиони денари!

Нетпрес - 08.04.2020

Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека 15.000 луѓе биле отпуштени од работа од угостителскиот сектор. Стопанството едвај дише, малите и средните претпријатија се пред колапс. Недостигаат над 2 милијарди евра во буџетот.

МИСАЈЛОВСКИ: Луѓе умираат, лекарите се голораки, Ѓорче Петров троши 10 милиони за вработувања

Денешен - 08.04.2020

Владо МИСАЈЛОВСКИ Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека 15.000 луѓе биле отпуштени од работа од угостителскиот сектор. Стопанството едвај дише, малите и средните претпријатија се пред колапс. Недостигаат над 2 милијарди евра во буџетот.

(ВИДЕО) Стојаноски: Во Ѓорче Петров 180.000 евра ќе бидат потрошени за партиски вработувања наместо за справување со ...

А1 On - 09.04.2020

„Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров во ек на најголемата здравствена и економска криза склучува договор за нови привремени ...

Стојаноски: Во општина Ѓорче 180.000 евра пари на граѓаните ќе бидат потрошени за партиски вработувања наместо за ...

24Инфо - 09.04.2020

Интегрален текст од прес конференција на Бојан Стојаноски, претседател на ОК Ѓорче Петров на ВМРО-ДПМНЕ „Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина ...

Стојаноски: Во општина Ѓорче Петров 180.000 евра ќе бидат потрошени за партиски вработувања

+инфо - 09.04.2020

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со коронавирусот општина Ѓорче Петров во ек на најголемата здравствена и економска криза склучува договор за нови привремени вработувања во ...

Стојаноски: Во општина Ѓорче 180.000 евра ќе бидат потрошени за партиски вработувања наместо за справување со корона ...

Канал5 - 09.04.2020

Крајно расипнички и недомаќински, а и опасно по животот на граѓаните е да потпишувате договори за привремени вработувања од скоро 11 милиони денари за вработување на партиски пајташи на СДСМ .

Општина Ѓорче Петров ќе потроши 180.000 евра за партиски вработувања во ек на криза

Нетпрес - 09.04.2020

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров во ек на најголемата здравствена и економска криза склучува договор за нови привремени ...

(Видео) Стојаноски: Во Општина Ѓорче ќе бидат потрошени 180.000 евра за партиски вработувања

Макфакс - 09.04.2020

„Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид-19, општина Ѓорче Петров во ек на најголемата здравствена и економска криза склучува договор за нови привремени вработувања во ...

Стојаноски: Во општина Ѓорче 180.000 евра пари на граѓаните ќе бидат потрошени за партиски вработувања наместо за ...

MakPress - 09.04.2020

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров во ек на најголемата здравствена и економска криза склучува договор за нови привремени ...

СТОЈАНОВСКИ: Некому вирус, некому вработување, општина Ѓорче Петров со 180 000 евра ќе ги полни џебовите на партиските ...

Денешен - 09.04.2020

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров во ек на најголемата здравствена и економска криза склучува договор за нови привремени ...