TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија размислува за воведување ковид-пропусници, епидемиологот Кон смета дека помина времето кога тие би дале ефект

360 степени - 16.09.2021

Српскиот епидемиолог Предраг Кон смета дека воведувањето ковид-пропусници е задоцнето и сега единствена алтернатива е затворање, односно ограничување на несуштинските активности, скратување на работното време… Српскиот епидемиолог Предраг Кон смета ...

Србија водечка земја според бројот на заразени со коронавирус

Вечер Прес - 16.09.2021

Директорот на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија, Маријан Ивануша, изјави дека Србија е водечка земја по бројот на заразени со коронавирусот и апелираше до сите да ги почитуваат мерките и да се вакцинираат, јави дописникот ...

Србија водечка земја според бројот на заразени со коронавирус

Слободен Печат - 16.09.2021

Директорот на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија, Маријан Ивануша, изјави дека Србија е водечка земја по бројот на заразени со коронавирусот и апелираше до сите да ги почитуваат мерките и да се вакцинираат, јави дописникот ...