TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите мислат дека Роналдо ќе го препороди Јунајтед, но реалноста е поинаквa

Вечер Прес - 20.09.2021

Екипата на Манчестер Јунајтед претрпе неочекуван пораз во првото коло од групната фаза во Лигата на шампионите, откако на гостувањето во Швајцарија загуби од Јанг Бојс со 2:1. По овој пораз започнаа критиките кон тренерот на Јунајтед, Оле Гунар ...

Ширер: Чудна арбитража, Јунајтед требаше да загуби дефинитивно!

Спортклуб

Овен го нападна Лингард и покрај спектакуларниот гол: Не можам да поверувам што направи

Дерби

Солскјер: Имаше два пенали над Роналдо големи како планина

Спортски

Роналдо постави уште еден нов рекорд со голот против Вест хем (ВИДЕО)

Екипа

Нов гол на Роналдо на еден многу луд меч во Лондон

Оff.net

Роналдо му покажа на Де Хеа каде ќе заврши пеналот на Вест Хем (ФОТО)

SportMedia

Спортманија Дриблинг Денар Дриблинг SportMedia Нетпрес

Манчестер јунајтед планира да го направи Погба најплатен фудбалер во Премиер лигата

Слободен Печат - 20.09.2021

Англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед сака да го задржи Пол Погба на „Олд трафорд“ и подготвува терен за нов договор со францускиот репрезентативец, пишува британски „Експрес“. Враќањето на Кристијано Роналдо треба да има големо влијание на ...

Манчестер јунајтед сака да го обнови договорот со Џеси Лингард

Денешен

Манчестер јунајтед и Лингард преговараат за нов договор. Клубот се надева на успех, иако првата понуда беше одбиена

Опсервер

Му го простија киксот против Јанг Бојс: Jунајтед ќе му понуди нов договор на Лингард

Република

Добрата форма вродува со плод: Џеси Лингард добива нов договор

Дриблинг

Лингард преговара за нов договор

Вечер Прес

Манчестер јунајтед и Лингард преговараат за нов договор. Клубот се надева на успех, иако првата понуда беше одбиена

MakPress

Спортски