TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запалено возило во Гази Баба, пожарот зафатил и две приколки!

4NEWS - 25.02.2024

На 24.02.2024 во 20.30 часот во СВР Скопје К.Н. пријавил дека на царински терминал на подрачјето на Гази Баба било опожарено товарно возило „мерцедес“ со босански национални ознаки со полуприколка, сопственост на правно лице, а паркирано од В.М.

МВР со детали за пожарот во Кавадарци – опожарени трактор, Голф 4, два велосипеди…

4NEWS - 25.02.2024

На 24.02.2024 во 21.13 часот во ОВР-Кавадарци било пријавено дека во населбата Глишиќ во Кавадарци настанал пожар во гаража сопственост на М.М.(41) од Кавадарци. Во пожарот опожарени биле трактор, патничко возило „голф 4“ со кавадаречки регистарски ...

(ФОТО+ВИДЕО) Во пожар во Кавадарци изгорени автомобил, трактор и гаража

360 степени - 25.02.2024

Во гаснењето на пожарот, што бил во густо населена населба во Кавадарци, со три возила и шест пожарникари интервенирала Територијалната противпожарна единица кои спречиле пожарот да се рашири на околните куќи Еден автомобил, трактор и гаража се ...

Видео: Запалени возило и гаража во Кавадарци

Либертас - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Јанчев: Запалено возило и гаража, ТППЕ Кавадарци интервенираше со 3 возила и 6 пожарникари

Канал5 - 25.02.2024

По добиена дојава за запалено возило и гаража, ТППЕ Кавадарци интервенираше со 3 возила и 6 пожарникари. Пожарот за кратко време е локализиран. Оштетено е едно возило голф 4 ( бензин/плин ), трактор и дел од гаражата.

Запалени возило и гаража во Кавадарци | ФОТО + ВИДЕО

Сител - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Курир - 25.02.2024

Од Територијалната противпожарна единица информираат дека интервенирале со три возила и шест пожарникари. Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица ...

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Независен - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Пожар во Кавадарци, изгоре возило и дел од гаража

ММС - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

24 Вести - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило, трактор и гаража во Кавадарци

А1 On - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Локално - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Бриф - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Н.Македонија - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Во Центар - 25.02.2024

– Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

ВИДЕО: Запалени возило и гаража во Кавадарци

Слободен Печат - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Ноќна драма во Кавадарци: Се запалија голф, трактор и гаража

Press24 - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Изгореа автомобил, трактор и гаража во пожар во Кавадарци/ВИДЕО

Вечер Прес - 25.02.2024

Еден автомобил, трактор и гаража се изгорени во пожар што доцна синоќа се случил во Кавадарци. Благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица која учествувала во гаснењето на пожарот со три возила и шест пожарникари ...

Во пожар во Кавадарци изгоре гаража со автомобил и трактор

Фокус - 25.02.2024

Еден автомобил, трактор и гаража се изгорени во пожар што доцна синоќа настанал во Кавадарци. Во гаснењето на пожарот, што бил во густо населена населба во Кавадарци, со три возила и шест пожарникари интервенирала Територијалната противпожарна ...

Гореа гаража и автомобил во густо населено маало во Кавадарци

МКД - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

(Видео) Автомобил и гаража се запалија синоќа во Кавадарци

24Инфо - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци. Благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Опожарени возила и гаража во Кавадарци

Нетпрес - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Zoom - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Опожарени возило и гаража во Кавадарци

Република - 25.02.2024

Возило и гаража во Кавадарци доцна синоќа биле запалени, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Телма - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

ВИДЕО Запалено возило и гаража во Кавадарци – Јанчев: Можело да се случи голема катастрофа, местото е со густо населени ...

4NEWS - 25.02.2024

Во Кавадарци ноќеска било запалено возило и гаража. „По добиена дојава за запалено возило и гаража, ТППЕ Кавадарци интервенираше со 3 возила и 6 пожарникари. Пожарот за кратко време е локализиран.

Запалени возило и гаража во Кавадарци

ТВ21 - 25.02.2024

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните куќи бидејќи се работи за место со густо населени куќи.

🎥 ТРАКТОР, АВТОМОБИЛ И ГАРАЖА ИЗГОРЕА ВО КАВАДАРЦИ Пожарникарите спречија проширување на пожарот на околните куќи

+инфо - 25.02.2024

Според очевидци, пожарот настанал од тракторот, но причината засега е непозната. Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на ...

Запалено товарно возило во Гази Баба, од пожарот зафатени и две приколки

ТВ21 - 25.02.2024

На 24.02.2024 во 20.30 часот во СВР Скопје К.Н. пријавил дека на царински терминал на подрачјето на Гази Баба било опожарено товарно возило „мерцедес“ со босански национални ознаки со полуприколка, сопственост на правно лице, а паркирано од В.М.