TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тен Хаг со совет до Рашфорд: Земи пример од Мегваер…

Дерби - 08.12.2023

Маркус Рашфорд имаше навистина импресивни изданија во дресот на Манчестер Јунајтед во минатата сезона, кампања во која даде 30 гола во сите конкуренции и во таков стил, форма се очекуваше да продолжи и во оваа натпреварувачка 2023/2024, меѓутоа е ...

Манчестер Јунајтед е подготвен да го продаде Кашемиро

МакФудбал - 08.12.2023

Манчестер Јунајтед е подготвен да слушне понуди за некои од своите најплатени играчи, бидејќи менаџерот Ерик Тен Хаг сака да го обнови тимот. Меѓу овие играчи се Кашемиро, Рафаел Варан и Џејдон Санчо, иако клубот ќе биде подготвен да се раздели и со ...

Ерик тен Хаг е тренер на месецот во Премиерлигата!

Sport 1 - 08.12.2023

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг е прогласен за најдобар за месец ноември. Наградите за август, септември и октомври ги собра Анге Постекоглу, а најдобар за месец ноември е Ерик тен Хаг.

По Мегваер награда во Премиер лигата и за Тен Хаг

Спортски - 08.12.2023

Oткако Хари Мегваер беше прогласен за играч на месецот во Премиер лигата, сега награда доби и стратегот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг. Претходно наградите за август, септември и октомври ги освојуваше Анге Постекоглу , но сега на Тотенхем не ...

Тен Хаг: Постојано ми зборуваа дека нема да успеам со Манчестер јунајтед

СуперСпорт - 08.12.2023

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг откри дека неговите пријатели не го поддржале при неговата преселба во премиерлигашот затоа што сметале дека нема да успее. Тен Хаг уште во првата сезона го освои Лига Купот со „ѓаволите“ и така го ...

Тен Хаг: Сите ми велеа дека нема да успеам со Јунајтед

SportSport - 08.12.2023

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хег, призна дека бил предупреден од пријателите и семејството дека нема да успее на „Олд Трафорд“, но предизвикот бил голем. Во својата прва сезона во клубот, тој ја прекина шестгодишната трофејна суша со ...

Тен Хаг: Пријателите ме убедуваа да не ја прифаќам понудата на Манчестер Јунајтед

Дерби - 08.12.2023

Ерик тен Хаг втора сезона е на клупата на Манчестер Јунајтед, неговата екипа и натаму игра променливо и не успева да игра константно на посакуваното ниво на повеќе фронтови, но менаџерот засега не ја губи довербата на актуелното раководство на ...

Бруталниот Кин состави црна листа и наброја десет фудбалери кои треба да бидат ослободени од Тен Хаг

Дерби - 08.12.2023

Рој Кин во ексклузивниот разговор во „Оверлап“ со Гери Невил говореше за неконстантната игра на Манчестер Јунајтед и проблемите кои се провлекуваат со години, а со кои по се изгледа тешко се справува и Ерик Тен Хаг.

Тен Хаг не се предомислува, нема намера да го врати Санчо во тимот

24Фудбал - 07.12.2023

Џејдон Санчо ќе остане во немилост на Ерик Тен Хаг кој нема намера да го врати англискиот репрезентативец во првиот тим. Англиските новинари уште еднаш му поставија прашање на Тен Хаг за ситуацијата на Санчо. „Не жалам.

Евра со совет до Тен Хаг: Тие двајца треба да останат на клупа

Дерби - 07.12.2023

Манчестер Јунајтед успеа да дојде до триумф во дерби пресметката со Челси, победа која му беше повеќе од потребна по слабиот меч што го одигра против Њукасл на „Сент Џејмс Парк“. Со ова „црвените ѓаволи“ уште еднаш потврдија дека знаат да бидат ...

Варан и Каземиро во „пакет“ во Саудиска Арабија

Спортски - 07.12.2023

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед и се спреми да го напуштат клубот. Двајцата не се во добри односи со тренерот Тен Хаг и жалат што го напуштија Реал Мадрид.

Тен Хаг купува уште еден голман од Милано

Екипа - 07.12.2023

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг сепак на крајот ќе се откаже од својот миленик Андре Онана, кој годинава беше виновен за голем дел од поразите на клубот од „Олд трафорд“. Холандскиот стратег веќе ја бара замената за Камерунецот, а тоа ...

Тен Хаг го пофали повратникот во стартната постава и посочи: Криза не постои во Јунајтед!

Дерби - 07.12.2023

Антони се пожали за третманот кој го добива од поранешните легенди на Манчестер Јунајтед како Рио Фердинанд, Рој Кин, Гери Невил и Пол Сколс, а лошите зборови во последно време ги искористи како мотивација за добра партија.

Ова не го очекуваа: Тен Хаг ги разочара навивачите за преодниот рок

Спортски - 07.12.2023

Maнчестер Јунајтед сезонава не игра на највисоко ниво и тоа е им на сите јасно. Екипата предводена од холандскиот стратег, Ерик Тен Хаг не е на нивото на кое навивачите очекуваат, па јасно е дека засилувања се потребни.

Тен Хаг: Нема криза во Манчестер Јунајтед

МакФудбал - 07.12.2023

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Tен Хаг, беше задоволен од триумфот од 2-1 на дербито против Челси. „Црвените ѓаволи“ одиграа еден од најдобрите натпревари во сезоната, пропуштајќи голем број шанси, вклучувајќи и нереализиран пенал преку Бруно ...

Тен Хаг: Се движиме во вистинска насока

Курир - 07.12.2023

Манчестер јунајтед со 27 освоени бодови се наоѓа на 6. место во поредокот Задоволен од победата (2:1) над Челзи остварена синоќа во 15. коло на Премиер лигата, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг ги пофали своите фудбалери.

Тен Хаг презадоволен: Вака треба да играме на секој натпревар, но не сме роботи

Екипа - 07.12.2023

Ерик тен Хаг имаше причина за задоволство откако Манчестер Јунајтед славеше на дуелот со Челси со 2-1. Триумфот беше минимален од резултатски апсект, но „црвените ѓаволи“ имаа апсолутна доминација на теренот, создадоа бројни шанси и ги заслужија ...

Тен Хаг по победата над Челзи: Се движиме во вистинска насока

Нетпрес - 07.12.2023

Задоволен од победата (2:1) над Челзи остварена синоќа во 15. коло на Премиер лигата, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг ги пофали своите фудбалери. – Задоволен сум од резултатот и играта, иако секогаш може да се најдат забелешки.

Тен Хаг по победата над Челзи: Се движиме во вистинска насока

365 - 07.12.2023

Задоволен од победата (2:1) над Челзи остварена синоќа во 15. коло на Премиер лигата, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг ги пофали своите фудбалери. – Задоволен сум од резултатот и играта, иако секогаш може да се најдат забелешки.

Тен Хаг: Се движиме во вистинска насока

Канал5 - 07.12.2023

Задоволен од победата (2:1) над Челзи остварена синоќа во 15. коло на Премиер лигата, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хагги пофали своите фудбалери. - Задоволен сум од резултатот и играта, иако секогаш може да се најдат забелешки.

Тен Хаг: Се движиме во вистинска насока

MakPress - 08.12.2023

– Задоволен од победата (2:1) над Челзи остварена синоќа во 15. коло на Премиер лигата, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хагги пофали своите фудбалери. - Задоволен сум од резултатот и играта, иако секогаш може да се најдат забелешки.

Тен Хаг е прогласен за тренер на месецот во Премиерлигата

24Фудбал - 08.12.2023

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг е прогласен за најдобар за месец ноември. Наградите за август, септември и октомври ги собра Анге Постекоглу, а најдобар за месец ноември е Ерик тен Хаг.

Ерик тен Хаг е прогласен за тренер на месецот во Премиерлигата

МКД - 08.12.2023

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг е прогласен за најдобар за месец ноември. Наградите за август, септември и октомври ги собра Анге Постекоглу, а најдобар за месец ноември е Ерик тен Хаг.

„Сите ми зборуваат нема да успеам во Манчестер Јунајтед“

Спортски - 08.12.2023

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг откри дека неговите пријатели не го поддржале при неговата преселба во премиерлигашот затоа што сметале дека нема да успее. Тен Хаг уште во првата сезона го освои Лига Купот со „ѓаволите“ и така го ...