TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДУИ ги превзема ЈПДП, Мепсо, Малмед, тврди вицепремиерот Груби

Р.С.Европа - 16.09.2020

Вицепремиерот Артан Груби денеска потврди дека ДУИ ќе ги добие раководните позиции во Јавното претпријатие за државни патишта, Македонски електропреносен систем оператор и Агенцијата за лекови и медицински средства.

Груби: ДУИ ќе раководи со ЈПДП, МЕПСО и МАЛМЕД

Фактор - 16.09.2020

Артан Груби, првиот вицепремиер на Македонија и министер за политички систем, денеска пред новинарите потврди дека ДУи ќе го превземе раководењето на Јавното претпријатие за државни патишта, Македонски електропреносен систем оператор и Агенцијата за ...

Вицепремиерот Груби ќе се сретне со косовскиот колега Тахири

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците Артан Груби денеска во Владата ќе има средба со Бесник Тахири, прв вицепремиер на Република Косово.

Ќерката на Артан Груби наполни 16 години (ФОТО)

Локално - 15.09.2020

Првиот вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби на својот Фејсбук профил објави дека неговата ќерка слави роденден. Неговата ќерка Хера, денеска го одбележува 16-иот роденден, а пред неколку дена неговата втора ќерка, Јуна наполни 8 ...

Ќерката на Артан Груби стана тинејџерка, личи на нејзиниот татко (ФОТО)

Слободен Печат - 15.09.2020

Првиот вицепремиерот во македонската Влада и министер за политички систем, Артан Груби денеска има славеничка причина што го прави особено горд. По влезот на голема врата на „Илинденска“ бб, по вонредните парламентарни избори, тој денеска го ...

Ќерката на Артан Груби порасна во вистинска убавица: Дали личи на нејзиниот татко(ФОТО)

Магазин - 15.09.2020

Вицепремиерот во Владата на Република Македонија кој е воедно и министер за политички систем, Артан Груби денеска има славеничка причина што го прави особено ...

Како Груби гаѓаше со камења на Кале (ВИДЕО)

PressingTV - 15.09.2020

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби сега од удобната фотеља во Владата не се сеќава или не сака да се сети на неговото однесување ...

Груби со амбасадорот Лоренцо Сера: Шпанија и посакува добредојде на Северна Македонија во ЕУ

24Инфо - 15.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, оствари работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија, г-дин Емилио Лоренцо Сера. Сера му честита на Груби за назначувањето на позицијата прв ...

Груби реагира на однесувањето на „Комитите“, а заборави на своето на Кале или пак на дивеењето на „Шверцерите“ во МНТ

Република - 15.09.2020

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби сега од удобната фотеља во Владата не се сеќава или не сака да се сети на неговото однесување ...

Вицепремиерот Груби ќе се сретне со косовскиот колега Тахири

Либертас - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците Артан Груби денеска во Владата ќе има средба со Бесник Тахири, прв вицепремиер на Република Косово. Како што најави владината прес-служба, Губи и Тахири по средбата ќе ...

Груби на средба со шпанскиот амбасадор Лоренцо Сера: Шпанија и посакува добредојде на Северна Македонија во ЕУ

Press24 - 15.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, оствари работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија, Емилио Лоренцо Сера. Сера му честита на Груби за назначувањето на позицијата прв вицепремиер и ...

Груби се сретна со шпанскиот амбасадор Сера

Либертас - 15.09.2020

– Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска имаше средба со амбасадорот на Кралството Шпанија, Емилио Лоренцо Сера. Шпанскиот амбасадор му честита на Груби за назначувањето на позицијата прв ...