TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лига Европа ждреб: Едно шпанско дерби и супер интересна англиско/италијанска пресметка

Спортски - 15.03.2019

Веднаш после ждрепката за Лигата на шампионите денес во Нион се извлекоа и паровите за второто по квалитет натпреварување во Еропа, Лигата на Европа. И Лигата на Европа иако привлекува помалку внимание од Лигата на шампионите има што да понуди.

Шпанско дерби, Арсенал на мегдан против Наполитанците: Извлечени четвртфиналните двојки во Лига Европа (ЖДРЕПКА)

СуперСпорт - 15.03.2019

По ждрепката за продолжување на натпреварувањето во Лигата на шампионите, од 13 часот во Нион беа одредени и четвртфиналните двојки во Лига Европа. Еве кои се паровите за ова натпреварување: Арсенал – Наполи Виљареал – Валенсија Бенфика – Ајнтрахт ...

Арсенал или Наполи одат на шпански ривал, Бенфика или Ајнтрахт го чекаат Челзи

Gol.mk - 15.03.2019

По извлекувањето на четвртфиналните парови во Лигата на Европа на УЕФА, познати се и вкрстувањата во полуфиналната фаза во најмасовното европско клупско натпреварување. >>> ЛЕ ждрепка: Наполи ќе го предизвика Арсенал, Челзи ќе има лесна задача ...

Две големи пресметки во четвртфиналето на ЛЕ, Челси има најлесен пат до финалето

Дерби - 15.03.2019

Денеска во Нион освен ждрепката за Лигата на шампионите беше одржано и извлекувањето за завршницата на Лига Европа каде ќе видиме многу интересни пресметки. Веќе во четвртфиналето ќе имаме две супер битки и тоа меѓу Наполи-Арсенал и шпанското дерби ...

Наполи – Арсенал, дерби во четвртфиналето во ЛЕ

Екипа - 15.03.2019

Наполи – Арсенал е најинтересниот двобој од четвртфиналето во Лигата на Европа, одлучи денешната ждрепка во Нион. Во шпанската пресметка ќе се сретнат Виљареал и Валенсија. Бенфика, која го исфрли Динамо Загреб на нашиот Аријан Адеми во ...

Арсенал го доби најтешкиот, а Челси „најлесниот“ противник во Лига Европа

Sport 1 - 15.03.2019

Лондонските премиерлигашки гиганти Арсенал и Челси имаа различна среќа на денешната ждрепка за четвртфиналето во Лига Европа, па „топчиите“ го добија најтешкиот можен противник и тоа италијански Наполи, за разлика од „сините“, кои го добија на ...

ЛЕ ждрепка: Наполи ќе го предизвика Арсенал, Челзи ќе има лесна задача против Славија Прага

Gol.mk - 15.03.2019

По ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите , се одржа и извлекувањето на паровите во истата фаза во второто по ранг клупско натпреварување, Лига Европа. Големо дерби ќе одиграат екипите на Арсенал и Наполи , Валенсија и Виљареал ќе се ...

Одредени паровите за четвртфиналето во Лига Европа

24Фудбал - 15.03.2019

Извршена е ждрепката за четвртфиналето во најмасовното европско натпреварување, најатрактивен е дуелот помеѓу Наполи и Арсенал. По ждрепката за Лигата на шампионите, УЕФА ги одреди и парите во четвртфиналето во Лига Европа.

ЕЛ: Наполи – Арсенал дерби во четвртфиналето

AKO - 15.03.2019

Ждрепката во Нион сакаше во четвртфиналето на Европа лигата да се сретнат Наполи и Арсенал што е дерби во оваа фаза од натпреварувањето. Двата клуба од Шпанија не се избегнаа , Валенсија и Виљареал се среќаваат во четвртфинале што на „Примера“ и ...

Одредени двојките и за Лигата на Европа: Наполи - Арсенал е дербито на четвртфиналето

Независен - 15.03.2019

Ждрепката во Нион ги донесе четвртфиналните двојки и во Лигата на Европа, второто по квалитет клупско натпреварување во Европа. Најинтересен двомеч во оваа фаза од Лигата на Европа дефинитивно ќе биде пресметката меѓу Наполи и Арсенал, а внимание ќе ...

Наполи против Арсенал

Вечер - 15.03.2019

Освен за Лигата на шампиони, во петокот беше извршена и ждрепката за 1/4 финалната рунда во најмасовното клупско натпреварување, Лига Европа. Убедливо, најголема борба и неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на двата натпревара помеѓу ...

Наполи-Арсенал е дербито на 1/4 финалето во ЛЕ

SportMedia - 15.03.2019

Покрај паровите од четвртфиналето на Лигата на шампионите, а и можните полуфинални натпревари, во Нион беа извлечени и четвртфиналните двојки во Лига Европа. Посластица е Наполи – Арсенал.

Емери против Анчелоти во четврт-финалето на ЛЕ

Н.Македонија - 15.03.2019

По ждребката за Лигата на шампионите, традиционално во „Куќата на европскиот фудбал“ во Нион се одржа и извлекувањето на паровите за четврт-финалето во второто по ранг европско клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Жрепка за ЛЕ: Ајнтрахт против Бенфика, дерби – Наполи Арсенал

Локално - 15.03.2019

Фудбалерите на Ајнтрахт во четвртфиналето на Лигата на Европа ќе играат против Бенфика, одлучено е денеска со жрепката во Нион. Во дербито, Наполи ќе игра против лондонскиот гигант – Арсенал.

Извлечени двојките за 1/4 финалето во Лигата на Европа

OhridNews - 15.03.2019

Извлечени се двојките за 1/4 финалните двомечи во Лигата на Европа. Најзвучен пар е италијанско-англиската пресметка помеѓу Наполи и Арсенал, а внимание ќе привлече шпанскиот дуел Виљареал – Валенсија.

(ФОТО) Наполи против Арсенал во ¼ финалното дерби, можно е островско финале во Лига Европа

1tv - 15.03.2019

Во второто по ранг клупско натпреварување на УЕФА, ждрепката во Нион посака Наполи да игра против Арсенал во дербито на рундата. Првиот натпревар ќе се игра во Италија. Победникот од двомечот на наполитенците и на топџиите во полуфиналето ќе игра ...

Лига Европа: Арсенал оди на Наполи

TopSport - 15.03.2019

Во седиштето на УЕФА, во Нион, во петокот беа извлечени двојките за четврт-финалната фаза во Лига Европа. Наполи-Арсенал Виљареал-Валенсија Бенфика-Ајнтрахт Франкфурт Славија Прага-Челси Првите натпревари ќе се одиграат на 11 април, а реваншите се ...

Лигата Европа ништо понеинтерсна: Наполи против Арсенал, шпанско дерби!

Спортклуб - 15.03.2019

Финале пред финалето ќе се игра во Лигата Европа бидејќи меѓу себе се паднаа два од трите најсериозни кандидати за титулата. Наполи го доби Арсенал и таа пресметка може многу лесно да го даде новиот освојувач на титулата во ова натпреварување.

Познати сите учесници во четвртфиналето на Лигата на Европа

Локално - 15.03.2019

По синоќешните дуели, станаа јасни имињата на тимовите кои се пласираа во четвртфиналето на Лигата на Европа. Тоа се тимовите на Челзи, Наполи, Валенсија, Арсенал, Ајнтрахт Франкфурт, Виљареал, Славија Прага и Бенфика.

Бенфика сепак е подобра од Динамо Загреб, Севиља елиминирана во Прага (ВИДЕО)

МКД - 14.03.2019

Динамо Загреб со предност од 1-0 отпатува во Португалија, но таму загуби со 3-0 и го завршува настапот во Европа, Севиља доживеа елиминација во Прага во меч со исклучително драматичен крај.

Арсенал го помина Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (ВИДЕО)

МКД - 14.03.2019

Арсенал иако имаше два негатива по мечот во Франција, денеска славеше со 3:0 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето од Лига Европа, Интер на свој терен загуби од Ајнтрахт Франкфурт и доживеа елиминација.

ВИДЕО: Кјаер вечно ќе го памети голот на Траоре за елиминација на Севиља од ЛЕ

Gol.mk - 15.03.2019

Славија Прага е сензацијата на вечерта во Лига Европа, а начинот на кој чешкиот претставник ја исфрли Севиља е скоро неверојатен. Ни откако примија гол во продолжението, „бело-црвените“ не губеа надеж и најнапред израмнија на 3-3, а во 119.

Лудило во Чешка: Славија со урнебесен гол ја шокираше Севилја во 119. минута (Видео)

Дерби - 14.03.2019

Славија Прага и Севилја го одиграа убедливо највозбудливиот осминафинален двомеч во Лига Европа, бидејќи и двата тима се ориентираа на офанзивен пристап на двата меча кои понудија многу голови и возбудувања до последен момент.

Динамо немоќен во продолженијата, Славија Прага ја „урна“ Севилја (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2019

Фудбалерите на Динамо Загреб добро се држеа во текот на целиот натпревар, но сепак потклекнаа во продолежнието па Бенфика со 3-0 успеа да обезбеди четвртфинале, Славија прага во последната минута од продолжението ја „урна“ Севилја и со 4-3 обезбеди ...

ВИДЕО: Траоре во 119. минута ја елиминира Севиља, продолженијата кобни и за Динамо Загреб

Gol.mk - 14.03.2019

Екипите на Славија Прага и Бенфика испаднаа како победници во дуелите против Севиља , односно Динамо Загреб , во единствените натпревари од осминафиналата фаза на Лига Европа, кои влегоа во дополнителните продолженија од 30 минути.

Претставници на Барса уловени на „Џузепе Меаца“: Прво скенирање на посакуваното засилување (Фото)

Дерби - 14.03.2019

Играчите на Интер им приредија нов непријатен шок на своите навивачи оваа вечер во Милано, откако фаворизираниот калчолигаш претрпе минимален пораз од 0:1 од тимот на Ајнтрахт Франкфурт, неуспех со кој германскиот бундеслигаш успеа да се пласира во ...

ЛИГА ЕВРОПА: Супер-голови во Лисабон… Бенфика по продолженија го запре Динамо Загреб

Екипа - 14.03.2019

Бенфика и Славија Прага се последните патници во четвртфиналето од Лигата на Европа, откако по продолженија обезбедија место меѓу најдобрите осум во второто по квалитет европско клупско натпреварување.

ЛИГА ЕВРОПА: Ајнтрахт го елиминираше Интер, Арсенал ја анулираше предноста на Рен

Екипа - 14.03.2019

Германски Ајнтрахт Франкфурт си обезбеди место во четвртфиналето од Лигата на Европа откако во осминафиналето го елиминираше Интер победувајќи го среде Милано со 0-1 на реванш пресметката.

Франкфурт го елиминираше Интер сред Милано, Арсенал успеа да го исфрли Рен (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2019

Ајнтрахт Франкфурт приреди изненадување и со победата од 1-0 во Милано успеа да го елиминира Интер, Арсенал и покрај негативата од 3-1 на првиот дуел, успеа со 3-0 да возврати на реваншот и да обезбеди четвртфинале.

Арсенал ја неутрализираше предноста на Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (Видео)

Дерби - 14.03.2019

Интер остана без можност да се бори за трофејот во Лига Европа, откако загуби пред своите фанови од Ајнтрахт, додека Арсенал со посакувани 3:0 ја надополни негативата од првата средба и го елиминираше Рен во второто осминафинале кое беше решено без ...

ВИДЕО: Ајнтрахт го слави Јовиќ, нова бламажа на Интер и Спалети

Gol.mk - 14.03.2019

Голем шок доживеа екипата на Интер која пред своите гледачи минимално загуби од Ајнтрахт Франкфурт (0-1). Откако првиот меч во Германија заврши без голови, италијанскиот прволигаш не успеа да го одбрани домашниот терен и го заврши настапот во ...

Сензација во Прага – Славија во трилер подобра од Севилја, Динамо не успеа против Бенфика (видео)

Макфакс - 14.03.2019

Славија Прага го направи најголемото изненадување во осминафиналето на Лига Европа, откако со 4:3 во драматични продолженија ги елиминираа петкратните шампиони од ЛЕ, Севилја. Динамо Загреб пак, беше блиску до подвиг против големата Бенфика, но ...

Интер повторно разочара, Арсенал го „растури“ Рен, во Лисабон продолженија (ВИДЕО)

SportMedia - 14.03.2019

Интер им приреди уште едно големо разочарување на своите фанови, не успевајќи да се пробие ниту меѓу осумте најдобри тимови во второто по ранг европско натпреварување. По ремито 0:0 на гостувањето во Германија, „нероаѕурите“ дозволија да примат ран ...

Лудило во Прага, храбрата Славија ја елиминира Севиља!

SportMedia - 14.03.2019

Славија Прага е сензацијата во Лига Европа откако вечерва успеа да ја исфрли Севиља, мајсторот за освојување на трофејот во ова натпреварување. Шпанците овојпат не успеаја, се посрамотија на гостувањето кај чешкиот великан кој по долги години ...

Како изгледаа 15.000 гостински навивачи на Ајнтрахт

Оff.net - 14.03.2019

Бундеслигашот од Франкфурт ја има најголемата поддршка во еврокуповите сезонава. 15.000 Германци го бодреа Ајнтрахт на „Сан Сиро“ во Милано и изгледаа ...

Видео: Спектакуларен погодок на Ел Хадади

Спортски - 14.03.2019

Славија Прага и Севиља го играат реванш натпреварот од осмина финалето во Лига Европа, а моменталниот резултат е 2:2. Домашниот тим два пати имаше водство, но гостите втор пат се враќаат во овој натпревар.

Неверојатен гол на Ел Хадади во Лига Европа

Оff.net - 14.03.2019

Првиот меч меѓу Севиља и Славија Прага во 1/8 финалето на Лига Европа заврши 2-2, а на реваншот во Чешка Мунир Ел Хадади израмни на 2-2 со неверојатен ...

ЕЛ( видео ): Јовиќ го реши Интер, Ајнтрахт во четвртфинале

AKO - 14.03.2019

Ајнтрахт го победи Интер во Милано со голот на Лука Јовиќ во 6 минута од средбата што беше доволно за пласман во четвртфиналето на тимот од Франкфурт. За Интер уште една неуспешна сезона во Европа , испадна од Лигата на шампионите а се сопна во ...

Јовиќ со мајсторски лоб го „отвори“ Интер (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2019

Напаѓачот на Ајнтрахрт Франкфурт, за кого се „тепаат“ најгоелмите евроспки гиганти, Лука Јовиќ ја затресе мрежата на Интер уште на стартот на осминафиналниот реванш од Лигата на Европа. Гол за водството на Франкфурт еше дело на неверојатниот во оваа ...

Јовиќ и Ајнтрахт го „шутнаа“ Интер, „црниот пантер“ Обамејанг ги „крена“ Арсенал (видео)

TopSport - 14.03.2019

Напаѓачот Лука Јовиќ ја продолжи фантастичната форма за на Ајнтрахт Франкфурт да им донесе 1:0 победа на „Сан Сиро“ против Интер, со што „нераѕурите“ се елиминирани во осминафиналето на Лига Европа.

ЛЕ: Фијаско на Интер, Арсенал му се одмазди на Рен (видео)

OhridNews - 14.03.2019

Елиминацијата на Интер и пласманот на Арсенал помеѓу најдобрите осум се работи кои ги одбележаа реванш натпреварите во 1/8 финалето од Лигата на Европа. Непреминлива пречка за „нероазурите“ беше германскиот бундеслигаш Ајнтрахт Франкфурт.

Фановите на Ајнтрахт го окупираа Милано (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2019

Ајнтахрт Франкфурт ќе има поддршка од 15.000 германски фанови во вечерашниот реванш осминафинален дуел против Интер. Германците уште од сега со навивачко кортео им даваат силна поддршка на своите миленици.

ВИДЕО: Инвазија на „Џузепе Меаца“, околу 15.000 навивачи на Ајнтрахт

AKO - 14.03.2019

Интер и Ајнтрахт од Франкфурт вечерва го играат реваншот од осминафиналето во Европа лигата. Првиот натпревар заврши со резултат 0-0, се очекува неизвесна борба на „Џузепе Меаца“ каде Ајнтрахт ќе има 15.000 свои навивачи.

(ВИДЕО) Интер во небрано: Јовиќ по пет минути носи предност на Франкфурт

Спортклуб - 14.03.2019

Во моментов се игра реванш дуелот од 1/8 финалето во Европа лига помеѓи Интер и Ајнтрахт Франкфурт. Гостите од Германија по 5. минути игра имаат веќе преднот по голот на Лука Јовиќ кој стрелаше за 0-1.

(ВИДЕО) Милано ваква инвазија не памети: Окупација од 15.000 навивачи на Франкфурт

Спортклуб - 14.03.2019

Денес се играат сите реванш дуели од 1/8финалето во Лига Европа, а сигурно еден од најинтересните е дуелот помеѓу Интер и Ајнтрахт Франкфурт. Мечот се игра на „Џузепе Меаца“ со почеток од 21:00 часот, додека за потсетување првата пресметка во ...

Видео: Фановите на Ајнтрахт го „окупираа“ Милано

Спортски - 14.03.2019

Фановите на Ајнтрахт се етаблираа како најсериозната највивачка група во европските турнири оваа сезона, а денес во Милано го соборија сопствениот рекорд. Фановите на Ајнтрахт го држат рекордот на посетители на еден меч на гостински терен, откако ...

Две големи пресметки во четвртфиналето на ЛЕ, Челси има најлесен пат до финалето

Точка - 15.03.2019

Денеска во Нион освен ждрепката за Лигата на шампионите беше одржано и извлекувањето за завршницата на Лига Европа каде ќе видиме многу интересни пресметки. Веќе во четвртфиналето ќе имаме две супер битки и тоа меѓу Наполи-Арсенал и шпанското дерби ...

Реванш натпревари во 1/8 финалето во Лигата на Европа

OhridNews - 14.03.2019

Фудбалските возбудувања на стариот континент продолжуваат со реванш натпреварите од 1/8 финалето во Лигата на Европа. Во фокусот ќе биде дуелот на Емирати стадионот помеѓу Арсенал и Рен. Французите во првиот меч славеа со 3-1, а на „топчиите“ им е ...

Извлечена ждрепката во Лига Европа, Наполи против Арсенал е најинтересниот дуел

МКД - 15.03.2019

УЕФА ги одреди и паровите за четвртфиналето од Лига Европа, најлесно помина Челси, а најинтересно ќе биде на пресметката помеѓу Наполи и Арсенал. По ждрепката за Лигата на шампионите, европската куќа на фудбалот ги одреди и парите во четвртфиналето ...