TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Пензионер го фали Груевски за бесплатното скијање, министрите се смеат

А1 On - 21.03.2016

Во вчерашното сценарио за „отчетот“ на ВМРО-ДПМНЕ, наместо договорениот пензионер Страхил, познат од пропагандниот спот за редовната пензија и бесплатното возење со жичарата, се појави пензионерот Драган.

ВИДЕО: Пензионер се заблагодаруваше за скијањето, министрите се „згазија од смеење“

Либертас - 21.03.2016

Уште еден момент од вчерашниот „Отчет“ на ВМРО-ДПМНЕ се споделува на социјалните мрежи. Се работи за пропагадното видео кое беше пуштено во кое пензионерот Страхил се фали како Владата овозможила редовна пензија, но и бесплатно возење со жичарата на ...

Работата со деца исполнува

Утрински - 20.03.2016

наставничка во пензија Гојко Ефтоски Ве гледаме во активности на Здружението на пензионерите – Тетово, на спортските натпревари и на културно-забавните смотри. Од каде овој ентузијазам? Во 2010 година се стекнав со пензија.

Изминатите 10 години просечната пензија зголемена за 70 проценти

Вечер Прес - 20.03.2016

Последната пензија просечно изнесува 13.077 денари споредено со 2006 година кога беше 7.688 денари тоа е зголемување за 70 проценти, а најниската пензија е зголемена за 84 проценти, информира вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески ...

Груевски: Македонските пензионери со највисока просечна пензија во регионот

Курир - 20.03.2016

Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти покажавме што значи искрена грижа и поддршка за пензионерите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски презентирајќи го отчетот.

Пензионер го фали Груевски за бесплатното скијање, министрите се смеат ВИДЕО

+инфо - 21.03.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вчерашниот отчет, го повика пензионерот Страхил на сцената, и го најави: Господин Страшо, дали е тука, да се качи на сцената. Еве го доаѓа.

(ВИДЕО) Пензионер се заблагодари за скијањето, министрите се „згазија од смеење“

Репортер - 21.03.2016

Уште еден момент од вчерашниот „Отчет“ на ВМРО-ДПМНЕ се споделува на социјалните мрежи. Се работи за пропагадното видео кое беше пуштено во кое пензионерот Страхил се фали како Владата овозможила редовна пензија, но и бесплатно возење со жичарата на ...

Изминатите 10 години просечната пензија зголемена за 70 проценти

Курир - 21.03.2016

Во изминатиот период од 2006 и 2015 година просечната пезнија во Македонија е зголемена за цели 70 проценти. Последната пензија просечно изнесува 13.077 денари споредено со 2006 година кога беше 7.688 денари тоа е зголемување за 70 проценти, а ...

Македонските пензионери со највисока просечна пензија во регионот

Република - 20.03.2016

Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти покажавме што значи искрена грижа и поддршка за пензионерите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски презентирајќи го отчетот.

Спасов: 32.600 пензионери го искористиле проектот за бесплатна бањско-климатска рекреација

Вечер Прес - 20.03.2016

Продолжува подобрувањето на условите за живот на пензионерите. Проектите ги искористуваат максимално, а тенденцијата ќе продолжи и оваа година. Ова денеска го изјави Диме Спасов, министерот за труд и социјална политика, одговарајќи на прашањето во ...

Пензионерите од Ѓорче на средба со Вељановски

Вечер Прес - 18.03.2016

Председателот на Македонското собрание Трајко Вељановски одржа средба со членови на здружението на пензионери „Ѓорче Петров". Како што информираат од општината, пензионерите биле најзаинтересирани за моменталната политичка ситуација во нашата земја ...

УРНЕБЕСНО: Зумба за пензионери (ВИДЕО)

Телеграф - 17.03.2016

Погледнете ги зачудените погледи на пензионерите Зумба-часовите се многу популарни во последно време. Погледнете што ќе се случи кога згодна професорка ќе влезе во пензионерски дом и ќе ги натера да заиграат.

(ВИДЕО) Пензионер се заблагодаруваше за скијањето, министрите се „згазија од смеење“

Бриф - 21.03.2016

Уште еден момент од вчерашниот „Отчет“ на ВМРО-ДПМНЕ се споделува на социјалните мрежи. Се работи за пропагадното видео кое беше пуштено во кое пензионерот Страхил се фали како Владата овозможила редовна пензија, но и бесплатно возење со жичарата на ...

Изминатите 10 години просечната пензија зголемена за 70 проценти

Press24 - 21.03.2016

Во изминатиот период од 2006 и 2015 година просечната пезнија во Македонија е зголемена за цели 70 проценти. Последната пензија просечно изнесува 13.077 денари споредено со 2006 година кога беше 7.688 денари тоа е зголемување за 70 проценти, а ...

Груевски: Македонските пензионери со највисока просечна пензија во регионот

Пулс24 - 20.03.2016

Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти покажавме што значи искрена грижа и поддршка за пензионерите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски презентирајќи го отчетот.

32.600 пензионери го искористиле проектот за бесплатна бањско-климатска рекреација

Република - 20.03.2016

Продолжува подобрувањето на условите за живот на пензионерите. Проектите ги искористуваат максимално, а тенденцијата ќе продолжи и оваа година. Ова денеска го изјави Диме Спасов, министерот за труд и социјална политика, одговарајќи на прашањето во ...

Изминатите 10 години просечната пензија зголемена за 70 проценти

Денешен - 21.03.2016

Во изминатиот период од 2006 и 2015 година просечната пезнија во Македонија е зголемена за цели 70 проценти. Последната пензија просечно изнесува 13.077 денари споредено со 2006 година кога беше 7.688 денари тоа е зголемување за 70 проценти, а ...

Груевски: Македонските пензионери со највисока просечна пензија во регионот

Нетпрес - 20.03.2016

Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти покажавме што значи искрена грижа и поддршка за пензионерите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски презентирајќи го отчетот.

Спасов: 32.600 пензионери го искористиле проектот за бесплатна бањско-климатска рекреација

Сител - 20.03.2016

Продолжува подобрувањето на условите за живот на пензионерите. Проектите ги искористуваат максимално, а тенденцијата ќе продолжи и оваа година. Ова денеска го изјави Диме Спасов, министерот за труд и социјална политика, одговарајќи на прашањето во ...

Груевски: Македонските пензионери со највисока просечна пензија во регионот

Сител - 20.03.2016

Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти покажавме што значи искрена грижа и поддршка за пензионерите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски презентирајќи го отчетот.

Груевски: Македонските пензионери со највисока просечна пензија во регионот

Вечер Прес - 20.03.2016

Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти покажавме што значи искрена грижа и поддршка за пензионерите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски презентирајќи го отчетот.

Груевски: Македонските пензионери со највисока просечна пензија во регионот

Lider - 20.03.2016

Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти покажавме што значи искрена грижа и поддршка за пензионерите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски презентирајќи го отчетот.

Пензионерите во Македонија со највисока пензија во регионот

Телеграф - 20.03.2016

Вицепремиерот Зоран Ставрески истакна дека пензионерите имаат доверба во оваа Влада бидејќи пензиите редовно се исплаќаат, во првата недела од месецот и постојано се покачуваат Периодот зад нас е период кога преку голем број на мерки и проекти ...

Спасов: 32.600 пензионери го искористиле проектот за бесплатна бањско-климатска рекреација

Lider - 20.03.2016

Продолжува подобрувањето на условите за живот на пензионерите. Проектите ги искористуваат максимално, а тенденцијата ќе продолжи и оваа година. Ова денеска го изјави Диме Спасов, министерот за труд и социјална политика, одговарајќи на прашањето во ...