TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Командантот на црногорската воена морнарица поднесе оставка откако ги прекршил мерките за самоизолација

Макфакс - 26.03.2020

Командантот на Морнарицата на армијата на Црна Гора, Веско Томановиќ (46) од Бар вчера поднел оставка на функцијата откако полицијата му поднесе кривична пријава и го спровела во карантин затоа што не ги почитувал мерките за самоизолација против ...

Кривична против командантот на воената морнарица на Црна Гора

+инфо - 25.03.2020

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, објави ...

Без исклучоци во самоизолацијата: Санкциониран и командантот на воената морнарица на Црна Гора

ММС - 25.03.2020

Полицијата во Бар поднесе кривична пријава против командантот на Морнарицата на Војската на Црна Гора, В.Т. (46), поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело непостапување според здравствените прописи за сузбивање опасни заразни болести.

Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора

24Инфо - 25.03.2020

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, објави ...

Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора откако ја прекршил мерката за домашна ...

Либертас - 25.03.2020

– Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, ...

Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора

А1 On - 25.03.2020

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, објави ...

Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора

Опсервер - 25.03.2020

– Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, ...

Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора за прекршување на самоизолацијата

CivilMedia - 25.03.2020

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, објави ...

Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора

Нетпрес - 25.03.2020

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, објави ...

Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора

MakPress - 25.03.2020

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, објави ...

Командантот на црногорската воена морнарица поднесе оставка откако ги прекршил мерките за самоизолација

24Инфо - 26.03.2020

Командантот на Морнарицата на армијата на Црна Гора, Веско Томановиќ (46) од Бар вчера поднел оставка на функцијата откако полицијата му поднесе кривична пријава и го спровела во карантин затоа што не ги почитувал мерките за самоизолација против ...

Командантот на црногорската воена морнарица поднесе оставка откако ги прекршил мерките за самоизолација

Н.Македонија - 26.03.2020

Командантот на Морнарицата на армијата на Црна Гора, Веско Томановиќ (46) од Бар вчера поднел оставка на функцијата откако полицијата му поднесе кривична пријава и го спровела во карантин затоа што не ги почитувал мерките за самоизолација против ...

Командантот на црногорската воена морнарица поднесе оставка откако ги прекршил мерките за самоизолација

MTM - 26.03.2020

Командантот на Морнарицата на армијата на Црна Гора, Веско Томановиќ (46) од Бар вчера поднел оставка на функцијата откако полицијата му поднесе кривична пријава и го спровела во карантин затоа што не ги почитувал мерките за самоизолација против ...