TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ со 40. трипл-дабл ја прекина серијата на Мемфис, Голден Стејт си поигра со Чикаго (ВИДЕО)

Дерби - 15.01.2022

Тимот на Далас Маверикс ја прекина победничката серија на Мемфис Гризлис во НБА лигата и тоа на негов терен каде го совлада со 112-85. Домаќинитете влегоа со многу самодоверба во овој меч со оглед на низата од 11 триумфи, меѓутоа на другата страна ...

Дончиќ со трипл-дабл ја прекина победничката серија на Мемфис

Република - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа Мемфис со 112:85, со што ставија крај на серијата на „гризлите“ од 11 победи по ред, што беше во моментов најдолга во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Победа на Далас и трипл-дабл на Дончиќ за историја 🎥

Спортски - 15.01.2022

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа повеќе натпревари, а во центарот на вниманието се најде Лука Дончиќ. Словенецот постигна трипл-дабл во победата на Далас против Мемефис од 85:112.

Дончиќ со трипл-дабл ја прекина победничката серија на Мемфис

Макфакс - 15.01.2022

Далас Маверикс убедливо ги поразија Мемфис Гризлис со 112:85. Лука Дончиќ со 40.трипл-дабл во кариерата, стави крај на серијата од 11 победи во која беа кошаркарите на Мемфис. Дончиќ, во 23.победа на Далас оваа сезона, имаше учинок од 27 поени, 12 ...

ВИДЕО: Дончиќ со 40. трипл-дабл во кариерата ја прекина победничката серија на Мемфис

Слободен Печат - 15.01.2022

Далас маверикс ја прекина серијата од 11 победи по ред на Мемфис гризлис откако славеше со 112:85. Вообичаено, најзаслужен за победата на Далас која е 23 во сезоната беше Лука Дончиќ кој оствари трипл-дабл од 27 поени, 12 скокови и 10 асистенции за ...

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Опсервер - 15.01.2022

– Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

ВИДЕО: „Трипл-дабл“ на Дончиќ во победата на Далас, Голден Стејт го декласира Чикаго

Gol.mk - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас Маверикс ја прекинаа серијата од 11 победи во низа на Мемфис Гризлис и се радуваа во „ФедЕксФорум“ со 85-112. Домаќинот одигра одличен прв дел, ама потоа падна и тоа го искористија Мавси кои предводени од одличниот Лука Дончиќ ...

А, кој друг? Дончиќ со фантастичен трипл-дабл ја прекина „страшната“ низа победи на Мемфис (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.01.2022

Кошаркарите на Мемфис гризлис до ноќеска имаа серија од 11 победи по ред и самодоверба до небо, но тогаш мораа да излезат на терен против маестралниот Лука Дончиќ, кој буквално мораше да ги спушти на земја и да им ја прекине низата победувајќи ги со ...

ВИДЕО: Дончиќ е неверојатен, рекорд, трипл-дабл, Далас победи

Дриблинг - 15.01.2022

Лука Дончиќ се враќа во ритам, Словенецот запиша нов трипл-дабл, Далас го победи Мемфис со 112-85. Словенецот до трипл-дабл стигна со 27 поени, 12 скока и 10 асистенции, сега сите кошаркари кои настапувале во дресот на Далас заедно имаат 80 пати ...

Трипл-дабл на Дончиќ за нов рекорд (ВИДЕО)

SportMedia - 15.01.2022

Лука Дончиќ е во центарот на вниманието по синоќешните одиграни натпревари во НБА-лигата. Словенецот одново блескаше во триумфот на Далас над Мемфус од 85-112 постигна трипл-дабл. Тој зад своето име запиша 27 поени, 12 скока и 10 асистенции и се ...

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

OhridNews - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Кајгана - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40 трипл-дабл ефект во кариерата, постигнувајќи ...

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Независен - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Курир - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Либертас - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

MakPress - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Дончиќ со трипл-дабл ја прекина победничката серија на Мемфис

Точка - 15.01.2022

Далас Маверикс убедливо ги поразија Мемфис Гризлис со 112:85. Лука Дончиќ со 40.трипл-дабл во кариерата, стави крај на серијата од 11 победи во која беа кошаркарите на Мемфис. Дончиќ, во 23-т победа на Далас оваа сезона, имаше учинок од 27 поени, 12 ...

Лука Дончиќ е цар – Со нов трипл-дабл стаса до феноменален подвиг (Видео+Фото)

Спортманија - 15.01.2022

Лука Дончиќ имаше нова блескава партија во дресот на Далас маверикс и успеа да постигне нов трипл-дабл со 27 поени, 12 скока и 10 асистенции во победата од 112:85 против Мемфис гризлис. Гостите славеа убедливо, а Словенецот направи невиден клупски ...