TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Заев бесрамно ги лаже граѓаните

24Инфо - 12.07.2019

Зоран Заев бесрамно ги лаже граѓаните на Република Македонија за да го испере сопствениот срам и криминал. Република Македонија и нејзината меѓународна репутација станаа жртва на неспособноста, корупцијата и неодговорното однесување на Зоран Заев и ...

Заев потврди дека го сменил името со само 17% поддршка од граѓаните

Курир - 11.07.2019

Зоран Заев во неговото гостување на Клан Телевизија потврди дека немаше поддршка од граѓаните за да го потпише договорот од Преспа и да го промени името на Република Македонија. -Во времето кога го потпишав Договорот од Преспа, преку делегирајќи го ...

ЗАЕВ: Поддршката за името С. Македонија лани беше само 17, а сега е и до 68 отсто од граѓаните

Денешен - 11.07.2019

Лани пред потпишувањето на Договор со Грција анкетите покажуваа дека поддршката за името С. Македонија беше само 17 отсто, а сега според некои анкети таа поддршка е до 67-68 отсто кај граѓаните на С.

ВМРО -ДПМНЕ: Заев во разговорите признава дека поткуп е нормалана работа

Сител - 11.07.2019

Разговорот на премиерот Зоран Заев со руските измамници во делото за автокефалноста на МПЦ- ОА се согласува да даде 100.000 евра во ќеш на царигратскиот патријарх и на крај вели дека тоа е нормално, коментираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Анализа: Измамениот Заев – вест со краток здив, но со можни последици по премиерот и по државата

Мета - 11.07.2019

Веста на неделата – измамничките телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со двајцата руски, наводно, шегобијци – нема капацитет подолгорочно да се задржи во медиумскиот простор во земјата и светот, но можно е да има импликации по угледот на ...

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава

24Инфо - 11.07.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес конференција рече дека Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. -Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на ...

ВМРО-ДПМНЕ бара преиспитување на одлуките за притвор на сите осомничени лица

Магазин - 11.07.2019

СДСМ ги злоупотребува институциите за политички прогон врз неистомислениците. Законите не важат за Рашковски, Дудуш и послушниците на Заев,стои во соопштението на ВМРО. Од опозициската партија велат дека повеќе од 10 дена четири жени се наоѓаат во ...

Заев: Пријателството со Русија останува (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Премиерот Заев е убеден дека скандалот со руските комичари нема да го наруши пријателството со Руската федерација.Тој смета дека е обврска тоа да се надоградува, да расте, како и троговијата меѓу двете земји.

ВМРО-ДПМНЕ: Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали тој бил цел на руски – анти НАТО заговор

Курир - 11.07.2019

Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали тој бил цел на руски – анти НАТО заговор или заради неговата лекомисленост цела година бил „возен“ од двајца комичари? Денешната изјава на Зоран дека комичарите настапиле приватно и ја искористиле ...

Заев: Русија е против проширувањето на НАТО, но не ја води специјалната војна против Македонија

Сител - 11.07.2019

Русија не ја води специјалната војна против Македонија и покрај тоа што има јасен став дека против проширувањето на НАТО. Премиерот Заев вели дека Македонија и Русија негуваат соработка и покрај различните стратегии, изјави Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија не смее да служи за потсмев, Заев веднаш да си поднесе оставка

24Инфо - 11.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение реагира на соопштението на СДСМ, во кое велат дека лидерот на опзоцијата Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата . „Зоран Заев треба веднаш да си поднесе оставка.

ВМРО-ДПМНЕ: За несериозното однесување на Заев одговорност мора да има

МКД - 12.07.2019

Зоран Заев бесрамно ги лаже граѓаните на Република Македонија за да го испере сопствениот срам и криминал. Република Македонија и нејзината меѓународна репутација станаа жртва на неспособноста, корупцијата и неодговорното однесување на Зоран Заев и ...

ВМРО ДПМНЕ: Македонија е единствена држава во Европа која што има политички затвореници – жртва на прогон на Заев

Скопје1 - 11.07.2019

СДСМ ги злоупотребува институциите за политички прогон врз неистомислениците. Законите не важат за Рашковски, Дудуш и послушниците на Заев. Македонија е единствена држава во Европа која што има политички затвореници кои се жртва на прогон на Зоран ...

Загубена држава

МКД - 10.07.2019

Пранкот врз премиерот го откри „гангот" кој управува со државата. Ако некој пропуштил некоја епизода од оваа тригодишна голгота низ која минува земјава, доволно е да ја чуе онаа скратена лекција на 50-минутно соголување и сета немоќ на оваа власт.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија 3 години е држава која е загубена во корупција, нееднаквост пред законот и расипништво.

Канал5 - 10.07.2019

Зоран Заев не е жртва, туку Република Македонија е жртва на неговиот криминоген карактер, неодговорноста и неспособноста. Република Македонија 3 години е држава која е загубена во корупција, нееднаквост пред законот и расипништво.

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност за несериозното однесување на Заев мора да има

24 Вести - 10.07.2019

„Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија. Одговорност за несериозното однесување на Заев мора да има. После таков скандал единственото извинување треба да биде оставка веднаш и распишување на предвремени парламентарни ...

Јанушев: Одговорност од Зоран Заев мора да има

24Инфо - 10.07.2019

Одговорност мора да има и од десетиците неспособни министри и советници со кои се има опкружено затоа што Зоран Заев го урива угледот и позициите Одговорност од Зоран Заев мора да има. На Република Македонија, а не на неговите семејни фирми.

Разговорите со комичарите не ги загрозуваат стратешките приоритети на земјата, тврди Шекеринска

ММС - 10.07.2019

Не се загрозени стратешките приоритети на земјата и не е пробиено ништо од безбедносната содржина – тврди министерката за одбрана, Радмила Шекеринска откако премиерот Заев наседна на шегата на двајцата комичари од Русија.

СДСМ: Заев жестоко ги брани врвните национални интереси и ја носи Македонија во НАТО и ЕУ

Република - 10.07.2019

Зоран Заев жестоко ги брани врвните национални и стратешки интереси, членството во НАТО и ЕУ, секаде и секогаш, соопшти денеска СДСМ. СДСМ натаму во соопштението без никакви аргументи и со „маневарска муниција“ за проблемот на Заев со руските ...

Во одбрана на премиерот: „Заев е европски, а наш“

Expres - 10.07.2019

„Храбар, мудар и доблесен секогаш да се соочи со секој предизвик“, оценува професорката Татјана Стојановска-Иванова, висок партиски функционер на СДСМ, по вчерашната прес конференција на премиерот Заев околу телефонските разговори со руски комичари.

Заев потврди: Го сменил името со само 17 отсто поддршка од граѓаните

Република - 11.07.2019

Зоран Заев во неговото гостување на Клан Телевизија потврди дека немал поддршка од граѓаните за да го потпише договорот од Преспа и да го промени името на Република Македонија. Во времето кога го потпишав Договорот од Преспа, делегирајќи го преку ...

Заев: Поддршката за името Северна Македонија порасна од 17 на 67 отсто кај граѓаните

Press24 - 11.07.2019

Лани пред потпишувањето на Договор со Грција анкетите покажуваа дека поддршката за името С. Македонија беше само 17 отсто, а сега според некои анкети таа поддршка е до 67-68 отсто кај граѓаните на С.

Стоилковски: Срамот кој ни го приреди Заев станува планетарен

Курир - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава, рече Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина.

ВМРО-ДПМНЕ: Штетата од неодговорноста на Заев ја плаќа Македонија

А1 On - 11.07.2019

Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали тој бил цел на руски – анти НАТО заговор или заради неговата лекомисленост цела година бил „возен“ од двајца комичари?, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на премиерот Зоран Заев , преку соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев треба веднаш да си поднесе оставка

Опсервер - 11.07.2019

Зоран Заев треба веднаш да си поднесе оставка. Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија. Оправдувањето за скандалозното изнесување на државни тајни и прифаќањето да се исплати поткуп на вселенскиот патријарх покажува колку ...

ВМРО ДПМНЕ: Ништо не може да го испере срамот кој го нанесува Заев, единственото негово извинување треба да е оставка

Скопје1 - 12.07.2019

Зоран Заев бесрамно ги лаже граѓаните на Република Македонија за да го испере сопствениот срам и криминал. Република Македонија и нејзината меѓународна репутација станаа жртва на неспособноста, корупцијата и неодговорното однесување на Зоран Заев и ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ ги злоупотребува институциите за политички прогон врз неистомислениците

Макфакс - 11.07.2019

СДСМ ги злоупотребува институциите за политички прогон врз неистомислениците. Законите не важат за Рашковски, Дудуш и послушниците на Заев.Македонија е единствена држава во Европа која што има политички затвореници кои се жртва на прогон на Зоран ...

Загубена држава

Нетпрес - 10.07.2019

Ако некој пропуштил некоја епизода од оваа тригодишна голгота низ која минува земјава, доволно е да ја чуе онаа скратена лекција на 50-минутно соголување и сета немоќ на оваа власт. Со егзалтирачкото незнање на оној кој треба да ја води владата, со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не е жртва, туку Македонија е жртва на неговиот криминоген карактер, неодговорноста и неспособноста

24Инфо - 10.07.2019

Зоран Заев не е жртва, туку Република Македонија е жртва на неговиот криминоген карактер, неодговорноста и неспособноста. Република Македонија 3 години е држава која е загубена во корупција, нееднаквост пред законот и расипништво.

ВМРО-ДПМНЕ: После толку скандали Зоран Заев мора да си поднесе оставка

Курир - 10.07.2019

Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. -Одговорност за несериозното однесување на Заев мора да има. После таков скандал единственото извинување треба да биде оставка веднаш и ...

Јанушев: Одговорност мора да има, затоа што Заев го урива угледот на Република Македонија, а не на неговите семејни ...

Скопје1 - 10.07.2019

Одговорност од Зоран Заев мора да има. Одговорност мора да има и од десетиците неспособни министри и советници со кои се има опкружено затоа што Зоран Заев го урива угледот и позициите на Република Македонија, а не на неговите семејни фирми.

Стоилковски: Шегата што му ја приредија на Заев на површина извади сериозни работи

Нетпрес - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава, рече Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи.

ВМРО-ДПМНЕ: Штетата од неодговорноста на Заев ја плаќа Македонија

ТВ21 - 11.07.2019

„Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали тој бил цел на руски – анти НАТО заговор или заради неговата лекомисленост цела година бил „возен“ од двајца комичари? Денешната изјава на Зоран дека комичарите настапиле приватно и ја искористиле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија

MakPress - 11.07.2019

Зоран Заев треба веднаш да си поднесе оставка. Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија. Оправдувањето за скандалозното изнесување на државни тајни и прифаќањето да се исплати поткуп на вселенскиот патријарх покажува колку ...

„Со несериозното однесување Заев ги загрози односите на Македонија со соседите, но и со докажани меѓународни партнери и ...

Курир - 12.07.2019

Зоран Заев бесрамно ги лаже граѓаните на Република Македонија за да го испере сопствениот срам и криминал. Република Македонија и нејзината меѓународна репутација станаа жртва на неспособноста, корупцијата и неодговорното однесување на Зоран Заев и ...

„Македонија е единствена држава во Европа која има политички затвореници кои се жртва на прогон на Заев“

Курир - 11.07.2019

СДСМ ги злоупотребува институциите за политички прогон врз неистомислениците. Законите не важат за Рашковски, Дудуш и послушниците на Заев. Македонија е единствена држава во Европа која што има политички затвореници кои се жртва на прогон на Зоран ...

Загубена држава

Курир - 10.07.2019

Пранкот врз премиерот го откри „гангот” кој управува со државата. Ако некој пропуштил некоја епизода од оваа тригодишна голгота низ која минува земјава, доволно е да ја чуе онаа скратена лекција на 50-минутно соголување и сета немоќ на оваа власт.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не е жртва, туку Македонија е жртва на неговата неспособност

ТВ21 - 10.07.2019

„Зоран Заев не е жртва, туку Република Македонија е жртва на неговиот криминоген карактер, неодговорноста и неспособноста. Република Македонија 3 години е држава која е загубена во корупција, нееднаквост пред законот и расипништво.

ВМРО-ДПМНЕ: Со последниот меѓународен скандал Заев ја засрами Македонија

24Инфо - 10.07.2019

Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија. Одговорност за несериозното однесување на Заев мора да има. После таков скандал единственото извинување треба да биде оставка веднаш и распишување на предвремени парламентарни ...

Јанушев: Одговорност од Зоран Заев мора да има, одговорност треба да понесат и неспособните министри

ТВ21 - 10.07.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денеска на прес-конференција побара одговорност по повод скандалот со разговорот на Заев со двајцата руски комичари. Тој истакна дека после ваков скандал едноставно мора некој да понесе одговорност и ...

Македонија поради изгубениот Заев се претвора во загубена држава

Опсервер - 11.07.2019

Почитувани, Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина.

ВМРО-ДПМНЕ: Извинувањата не се доволни, Заев мора да понесе одговорност

24Инфо - 11.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со скандалот со руските комичри. „Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали тој бил цел на руски – анти НАТО заговор или заради неговата лекомисленост цела година бил ...

Политичкиот прогон стана секојдневие, законите не важат за Рашковски, Дудуш и послушниците на Заев

24Инфо - 11.07.2019

СДСМ ги злоупотребува институциите за политички прогон врз неистомислениците. Законите не важат за Рашковски, Дудуш и послушниците на Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Македонија е единствена држава во Европа која што има политички затвореници кои се ...

Македонија е жртва на криминогениот карактер на Заев

Република - 10.07.2019

Заев треба да одговара затоа што ја уништи македонската економија која е на дното во Европа, граѓаните стануваат посиромашни, долгот вртоглаво расте, додека бизнисите на неговата фамилија од ден во ден се повеќе се шират, се вели во соопштението на ...

ВМРО – ДПМНЕ: Заев не е жртва, туку Македонија

+инфо - 10.07.2019

Зоран Заев не е жртва, туку Република Македонија е жртва на неговиот криминоген карактер, неодговорноста и неспособноста. Република Македонија три години е држава која е загубена во корупција, нееднаквост пред законот и расипништво.

ВМРО-ДПМНЕ: По многуте скандали Заев мора да поднесе оставка

Нетпрес - 10.07.2019

Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Одговорност за несериозното однесување на Заев мора да има. После таков скандал единственото извинување треба да биде оставка веднаш и ...

Јанушев: Загрижени сме дека службите ги немаат проверено сите разговори на Заев или пак нешто кријат

PressingTV - 10.07.2019

Одговорност мора да има и од десетиците неспособни министри и советници со кои се има опкружено затоа што Зоран Заев го урива угледот и позициите на Република Македонија, а не на неговите семејни фирми, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заради Заев, Македонија се претвори во загубена држава (Видео)

PressingTV - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи. По којзнае кој пат се уверуваме дека аболицираниот криминалец Зоран Заев не се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Извинувањата не се доволни, Заев да понесе одговорност

Канал5 - 11.07.2019

Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали тој бил цел на руски – анти НАТО заговор или заради неговата лекомисленост цела година бил „возен" од двајца комичари? Денешната изјава на Зоран дека комичарите настапиле приватно и ја искористиле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството и судството работат под диктат на Заев и СДСМ

Сител - 11.07.2019

СДСМ ги злоупотребува институциите за политички прогон врз неистомислениците. Законите не важат за Рашковски, Дудуш и послушниците на Заев. Македонија е единствена држава во Европа која што има политички затвореници кои се жртва на прогон на Зоран ...