TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје пак зафетено од силен дожд и ветер (ФОТО)

МКД - 13.06.2018

Попладнево Скопје повторно беше зафатено од невреме, силен дожд и ветер, но со послаб интензитет од тоа што беше пред неколку дена. Еве како изгледаа скопските улици. ...

Фото: Дел од улиците во Скопје поплавени

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме со дожд, град, ветер и грмотевици го зафати Скопје. Дел од улиците во Црниче се под вода, како што може да се види од фотографиите на наш ...

Видео: Невреме какво што Балканот не памети - улиците побелеа од град, автомобилите во вода за 5 минути

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме какво не е запаметено го зафати Балканот. Во Србија улиците побелеа од град за пет минути. На социјалните мрежи се појавуваат видеа од страшното невреме. Град со големина на лешник остави лед на сите страни, а дел од автомобилите се ...

Делови од Скопје повторно под вода по невремето, граѓаните револтирани од градските власти (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија. На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од скопските булевари и улици каде надојдената вода предизвика проблеми во сообраќајот, а најмногу за ...

Дожд, град, грмотевици и ветер, видео од невремето во Скопје

Република - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер го зафати Скопје. Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални штети. Невремето кое го зафати главниот град минатата недела ...

Невреме во Скопје

Телма - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА изјавиле дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Силно невреме го зафати Скопје (видео)

Алсат-М - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд, град, грмотевици и ветер го зафати ...

„Силвија“ стигна во Скопје ФОТО

+инфо - 13.06.2018

Пополаднево главниот град го зафати силен дожд проследен со грмежи. Циклонот е наречен „Силвија“. Во центарот на Скопје покрај дождот паѓа и град, а улиците полека, но сигурно се претвораат во речни ...

Фото: Силно невреме беснее во Скопје - грмотевици и град

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град. Се најавува нестабилноста да продолжи и ...

Ново невреме го зафати Скопје

Н.Македонија - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега нема информации кои делови на градот се најтешко ...

ФОТО: Скопје го зафатати пороен дожд и град

Курир - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Невреме беснее низ Македонија, доаѓа кон Скопје - на овие места најкритично

Press24 - 13.06.2018

Ова се моменталните температури низ градовите во Македонија. Некаде веќе беснее ...

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО БАЛКАНОТ НЕ ПАМЕТИ: Улиците подбелени како да врнел снег

Маркукуле - 13.06.2018

Силно невреме денес околу 2 часот ја зафати западна Србија, а фотографиите и видеата кои се споделени на српските медиуми се навистина ...

Бидете крајно внимателни – Атмосферата е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА и СИЛВИЈА носи силно НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 13.06.2018

Атмосферата над нашата држава е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА поради АФРИКАНСКИОТ БРАН кој се наоѓа над нас. Од север ќе се спушта посвежа воздушна маса па така ќе дојде до судирна две воздушни маси (топла и студена) со што ќе дојде до развивање на олујни ...

Вонредно: во пресрет на СИЛВИЈА – од денес доаѓа НЕВРЕМЕ во македонија

Скопје24 - 13.06.2018

Како што и претходно најавивме и информираме од денес (среда) па во следните денови нашата териотрија но и регионот ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА, Во текоит на денешниот средочен ден во текот на претпладнево сеуште времето во државава ќе ...

Месечна временска прогноза: Секој ден невреме

Press24 - 13.06.2018

Високи температури но и нестабилно време најавуваат метеролозите до крајот на месецот. Речи си секој ден до крајот на јуни се најавуваат врнежи од дожд или барем услови за тоа. До крајот на оваа недела не очекува невреме со грмотевици скоро секој ...

Видео: Силно невреме на Балканот - ветерот кршеше дрва и носеше се пред себе

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме проследено со ветер и град зафати делови од Загреб. Жителите на западниот дел од градот воочиле силен ветер неколку минути како носи работи низ градот со сета сила. Неколку срушени стебла причиниле штет на паркираните возила.

Една жртва во невреме во Грац

Н.Македонија - 12.06.2018

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден човек и го усмртила, информира претставник на противпожарната служба во градот.

Силно невреме во Германија, делови од земјата под вода

Канал5 - 12.06.2018

Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град погодија делови од Германија. Невремето зад себе остави поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив.

Силно невреме беснее низ Македонија: Доаѓа кон Скопје, на овие места најкритично

Press24 - 12.06.2018

Циклон доаѓа кон Скопје, а невремето веќе беснее во делови на Македонија. Ова е состојбата и моменталните ...

Пред нас новиот страшен циклон Силвија – Еве што да направите при грмотевици и невреме

Скопје24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

„Ловецот на невреме“ од автомобил снимил совршено торнадо ВИДЕО

+инфо - 12.06.2018

Природата е застрашувачки прекрасна. Во прилог на ова зборува и видеото на торнадото, кое го снимил ловецот на невреме Џејмс Хамет. Снимката за моќта на природата зборува повеќе од зборовите. Снимката е напарвена во местото Ларами во Вајоминг, САД.

Невреме во Скопје

Независен - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Пороен дожд во Лозана, улиците поплавени за 10 минути

Н.Македонија - 12.06.2018

Големо невреме го погоди ноќеска швајцарскиот град Лозана и околината, донесувајќи вода до коленици на улиците, поплавени продавници и куќи, но за среќа никој не е повреден. Според метеоролозите, 4,1 сантиметар дожд наврнал за 10 минути, што е нов ...

Ексклузивно НА метеорологот ПОПОСКИ: доаѓа циклон СИЛВИЈА! врнежи, грмежи, невреме и град!

Скопје24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

Страшно убаво: Од автомобилот го снимил „совршеното торнадо“, изгледа неверојатно

Точка - 12.06.2018

Големо торнадо во Ларами, во американската сојузна држава Вајоминг го снимил американскиот „ловец на бури“, Џејмс Хамет. Додека возел по автопатот во близина, на Хамет му се посреќило и добил уникатна прилика да направи видео запис од торнадото кое ...

Се споија небото и земјата над Скопје: Силно невреме пустошеше низ главниот град

Sky - 13.06.2018

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град. Се најавува нестабилноста да продолжи и ...

Ново невреме го зафати Скопје

ТВ21 - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални ...

Скопје го зафатати пороен дожд и град

Скопје инфо - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

(ВИДЕО) УБАВО НО СТРАШНО: Од автомобил снимил “совршено” торнадо – изгледа нереално !

Маркукуле - 12.06.2018

Торнадото е снимено во Вајоминг, а го споделил американскиот “ловец на невремиња” Џејмс Хамет. Додека возел по автопат, Хамет “фатил” торнадо со совршена форма во фаза на создавање, кое изгледа нереално.

Невреме во Германија, поплавени улици, луѓе заробени во автомобили ВИДЕО

+инфо - 11.06.2018

Делови на Германија повторно се под вода. Големо невреме, обилни врнежи и град наврнаа во делови од Германија и зад себе оставија поплавени улици, трговски центри, куќи, урнати дрва, заробени автомобили и луѓе во нив.

Видео: Застрашувачка глетка - снимиле торнадо како оди кон крајбрежјето на популарното летувалиште

Press24 - 11.06.2018

Недалеку од крајбрежјето н островот Мајорка, популарното туристичко летувалиште, забележано е торнадо, а поради големите дождови издадено е и предупредување за поплави. Мештаните на Бањиалбуфар снимиле како од морето кон крајбрежјето се приближува ...

Силно невреме ја погоди Црна Гора: Превртени автомобили, паднати дрва, оштетени кровови…(видео)

Република - 11.06.2018

Силно невреме ја погоди Црна Гора. Цластите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени кровови.

(ВИДЕО) СТРАШНА ГЛЕТКА: Торнадо се приближува до познатото летувалиште

Маркукуле - 11.06.2018

Недалеку од брегот на островот Мајорка, популатното туристичко место, забележано е торнадо, а поради силните дождови истакнато е предупредување за поплави. Мештаните на Бањилбуфар снимиле како од морето се приближува големо торнадо.

Една жртва во невреме во Грац

Независен - 12.06.2018

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден човек и го усмртила, информира претставник на противпожарната служба во градот.

Се најавува страшно невреме во Македонија - никако не го правете ова кога грми

Press24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е Силвија, стои во временската на Славчо Поповски. Врнежите и грмежите ќе бидат се почести и локално ќе бидат ...

Краткото невреме направи хаос во Скопје. Поплавени улица

Press24 - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Утре доаѓа циклонот Силвија: Врнежи, грмежи, невреме и град

24Инфо - 12.06.2018

Утре доаѓа циклонот Силвија: Врнежи, грмежи, невреме и град Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА.

Скопје го зафатати пороен дожд и град – Фото+Видео

Скопје24 - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Невремето направи вистински хаос - уништи 50 куќи и болница

Сител - 12.06.2018

Силно невреме ја погоди Црна Гора. Властите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени кровови.

НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА: Има и жртва

Фактор - 13.06.2018

Силно невреме со обилни врнежи од дожд и град зафати делови од Германија. Невремето зад себе остави поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив. На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се ...

Невреме во Скопје

Вечер - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Доаѓа циклонот Силвија: Силно невреме со град по пеколот, останете дома

Press24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА, стои во временската на Славчо Поповски. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па ...

Скопје го зафатати пороен дожд и град

Пулс24 - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Невремето направи вистински хаос во Црна Гора

24Инфо - 12.06.2018

Невремето направи вистински хаос во Црна Гора Силно невреме ја погоди Црна Гора. Властите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени ...

Невреме во Скопје

А1 On - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: попладнево и вечерва можно невреме во скопскиот регион

Скопје24 - 13.06.2018

Во текот на попладневиве часови како и во вечерните часови најголем дел од државава вклучувајќи ја и Скопската котлина ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА кој ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата.

Силно невреме во Македонија: Доаѓа кон Скопје – Oд утре не удира циклонот Силвија

МК News - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

Невреме во Скопје: Град и пороен дожд поплавија сообраќајници

Фокус - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Циклонот Силвија пристигна и во Скопје: Подгответе се за силно невреме

Press24 - 13.06.2018

Во текот на попладневиве часови како и во вечерните часови најголем дел од државава вклучувајќи ја и Скопската котлина ќе бидат под влијание на циклонот Силвија кој ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата, стои во временската на Славчо ...