TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган ја понижи фон дер Лајен на состанокот во Анкара (ВИДЕО)

Канал5 - 07.04.2021

Турскиот претседател или неговите шефови на протокол ја ставија Урсула фон дер Лајен во крајно непријатна ситуација на состанокот во Анкара. Реџеп Таип Ердоган, Шарлс Мишел и Урсула фон дер Лајен се состанаа во Претседателската палата во Анкара, а ...

ВИДЕО: Претседателката на ЕК остана без столче на средбата со Ердоган

ТВ21 - 07.04.2021

Шефицата на Европската Комисија Урсула фон дер Лејен остана без столче за време на средбата со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган и претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел. Имано, во моментот кога претседателот на Турција и ...

Дипломатски инцидент со протоколот го покрена прашањето за еднаквоста на половите

Глас на Америка - 07.04.2021

Претседателката на ЕК доби третман на дипломат од низок ранг во Анкара. Прашањата за еднаквоста меѓу половите добија нова светлина во фокусот во Брисел еден ден откако Урсула фон дер Лејен, една од најмоќните извршни политичари во ЕУ, беше третирана ...

(ВИДЕО) „Дипломатско фијаско“ на посетата на Турција – Лајен остана без стол

ММС - 07.04.2021

За време на официјалниот состанок на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган со претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и претседателот на Европскиот совет Чарлс Мишел, дошло до недоразбирање кога Ердоган и Мишел седнале на стол, ...

(ВИДЕО) Ердоган не обезбеди стол за Фон дер Лајен – ја смести на место за преведувачите

Lider - 07.04.2021

Челничката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен не добила столица во текот на разговорите со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, пишува The Washington Post. Средбата на Ердоган со Фон дер Лејен и претседателот на Европскиот совет, Шарл ...

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ЕК ПОНИЖЕНА: Нема столче за Урсула фон дер Лајен!

Денешен - 07.04.2021

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, не доби столче на кое може да седи за време на разговорот со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, пишува „Вашингтон пост“. Видеото, кое беше објавено на интернет, покажува дека шефицата ...

Фон дер Лаен остана без столче на состанокот со Ердоган (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 07.04.2021

Шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лаен не добила столица, на која би можела да седне за време на разговорот со претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган, пишува Вашингтон пост.

(ВИДЕО) Како Ердоган ја „исшиканира“ претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен: „Јас каде да ...

еМагазин - 07.04.2021

Турскиот претседател не ѝ намести столче на претседателката на Европската комисија, покрај него, како што би требало според протоколарниот статус. Таа како единствена жена седи на страна, подалеку од двајцата мажи кои се во центарот на собата, иако ...

ВИДЕО | „Џентлмени“ на дело: Ердоган и Мишел си седнаа на столиците, Фон дер Лајен остана да стои

Слободен Печат - 07.04.2021

При официјалниот состанок на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен и претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел дојде до недоразбирање, кога Ердоган и Мишел си седнале на ...

Фон дер Лejeн доби кауч кај Ердоган

Оff.net - 07.04.2021

Единствената жена лидер која присуствуваше на состанокот меѓу ЕУ и Турција, на кој меѓу другото требаше да се разговара за правата на жените, заврши без столче меѓу лидерите. Парот што ја преставуваше Европа во Анкара беше Лаен, како претседателка ...

Фон дер Лајен изненадена од протоколот кај претседателот Ердоган

Независен - 07.04.2021

Белгија – Од Европската Комисија денеска не го коментираат инцидентот за време на посетата на ЕУ челниците, Шарл Мишел и Урусла фон дер Лајен, во Анкара кога претседателката на Европската Комисија (ЕК) доби седиште оддалечено од Ердоган и Мишел, ...

ЕК: Фон дер Лајен изненадена од протоколот во Анкара, но поважна ѝ била суштината на разговорот

Press24 - 07.04.2021

Европската комисија денеска соопшти дека претседателката Урсула фон дер Лајен била видно изненадена од распоредот за седење за време на вчерашните разговори со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Анкара, но дека нејзиниот приоритет е ...

ВИДЕО: Фон дер Лајен изненадена од протоколот кај Ердоган – немаше кај да седне

Либертас - 07.04.2021

Од Европската Комисија денеска не го коментираат инцидентот за време на посетата на ЕУ челниците, Шарл Мишел и Урусла фон дер Лајен, во Анкара кога претседателката на Европската Комисија (ЕК) доби седиште оддалечено од Ердоган и Мишел, јави ...

Урсула фон дер Лајен остана без стол на средбата со Ердоган

Вечер Прес - 07.04.2021

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, не доби столче на кое може да седи за време на разговорот со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, пишува „Вашингтон пост“. Видеото, кое беше објавено на интернет, покажува дека шефицата ...

Јас каде да седнам? Како Ердоган ја исшиканира Урсула (ВИДЕО)

+инфо - 07.04.2021

Ердоган не ѝ намести столче на фон дер Лајен покрај него, како што би требало според протоколарниот статус. Таа како единствена жена седи на страна, подалеку од двајцата мажи кои се во центарот на собата, иако по функција е на исто ниво со Мишел.

Какво понижување за фон дер Лајен: Ердоган ја седна на местото за преведувачи. Брисел ништо не коментира!?

Во Центар - 07.04.2021

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен не доби соодветно место за време на состанокот во Турција, на 6 април, со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, а на тој состанок беше и претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел.

„Софагејт“: Инцидентот во Анкара не треба да ја засени содржината на посетата на челниците на ЕУ

Нетпрес - 07.04.2021

Протоколарниот инцидент во кој претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен е третирана како понискорангирана од претседателот на Европскиот совет, Шарл Мошел во текот на заедничката посета на Анкара, не би требало да ја засени ...

Ердоган и го покажа „местото“ на Лајен: Jа ceдна на мecтото за пpeведyвaчи

Република - 07.04.2021

Челничката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен не добила столица во текот на разговорите со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, пишува во средата The Washington Post. Средбата на Ердоган со фон дер Лејен и претстадателот на Европскиот ...

ЕК: Фон дер Лајен е изненадена од протоколот во Анкара, но поважна ѝ беше суштината на разговорот

Точка - 07.04.2021

Европската комисија денеска соопшти дека претседателката Урсула фон дер Лајен била видно изненадена од распоредот за седење за време на вчерашните разговори со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Анкара, но дека нејзиниот приоритет е ...

ЕК: Фон дер Лајен е изненадена од протоколот во Анкара, но поважна ѝ беше суштината на разговорот

24Инфо - 07.04.2021

Европската комисија денеска соопшти дека претседателката Урсула фон дер Лајен била видно изненадена од распоредот за седење за време на вчерашните разговори со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Анкара, но дека нејзиниот приоритет е ...

ЕК: Фон дер Лајен изненадена од протоколот во Анкара, но поважна ѝ била суштината на разговорот

MTM - 07.04.2021

Европската комисија денеска соопшти дека претседателката Урсула фон дер Лајен била видно изненадена од распоредот за седење за време на вчерашните разговори со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Анкара, но дека нејзиниот приоритет е ...

Непријатен момент: Урсула фон дер Лајен остана без стол на средбата со Ердоган (ВИДЕО)

Press24 - 07.04.2021

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, не доби столче на кое може да седи за време на разговорот со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, пишува „Вашингтон пост“. Видеото, кое беше објавено на интернет, покажува дека шефицата ...

(ВИДЕО) Челничката не ЕК не доби столица за време на средбата со Ердоган

Нетпрес - 07.04.2021

Челничката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен не добила столица во текот на разговорите со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, пишува во средата The Washington Post. Средбата на Ердоган со фон дер Лејен и претстадателот на Европскиот ...

Мамер: Фон дер Лајен беше изненадена од протоколот кај претседателот Ердоган

Опсервер - 07.04.2021

– Од Европската Комисија денеска не го коментираат инцидентот за време на посетата на ЕУ челниците, Шарл Мишел и Урусла фон дер Лајен, во Анкара кога претседателката на Европската Комисија (ЕК) доби седиште оддалечено од Ердоган и Мишел, јави ...

(Видео) Непријатен момент: Урсула фон дер Лајен остана без стол на средбата со Ердоган

MTM - 07.04.2021

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, не доби столче на кое може да седи за време на разговорот со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, пишува „Вашингтон пост“. Видеото, кое беше објавено на интернет, покажува дека шефицата ...

(Видео) Непријатен момент: Урсула фон дер Лајен остана без стол на средбата со Ердоган

24Инфо - 07.04.2021

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, не доби столче на кое може да седи за време на разговорот со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, пишува „Вашингтон пост“. Видеото, кое беше објавено на интернет, покажува дека шефицата ...

Непријатен момент: Урсула фон дер Лајен останала без столче на состанокот со Ердоган

Точка - 07.04.2021

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, не добила столче, на кое би можела да седи во текот на разговорот со претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, пишува "Washington Post".

Мамер: Фон дер Лајен беше изненадена од протоколот кај претседателот Ердоган

MakPress - 07.04.2021

Од Европската Комисија денеска не го коментираат инцидентот за време на посетата на ЕУ челниците, Шарл Мишел и Урусла фон дер Лајен, во Анкара кога претседателката на Европската Комисија (ЕК) доби седиште оддалечено од Ердоган и Мишел, јави ...

Ердоган ја понижи Фон дер Лајен: Шокантен потег кој има јасна порака (ВИДЕО)

Локално - 07.04.2021

Шефот на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, не доби столче на кое може да седи за време на разговорот со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, пишува „Вашингтон пост“. Видеото, кое беше објавено на Интернет, покажува дека шефот на ...