TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четврта трансплантација на срце вечерва на кардиохирургија, дарител е 44-годишна жена

Сакам да кажам - 10.06.2021

На Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје во тек се подготовки за четвртата трансплантација на срце во земјава, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Д-р Маја Мојсовска – Мијовска, национална координаторка за трансплантација ...

Тимот е подготвен – Вечерва четврта трансплантација на срце

ММС - 10.06.2021

По само 11 дена од третата трансплантација на срце, вечерва се подготвува четврта. Министерот за здравство, Венко Филипче пред малку ја најави оваа трансплантација, без да објаснува повеќе детали.

Подготовки за четвртата трансплатација на срце

Нова ТВ - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, напиша на својот фејбик профил Министерот за здравство Венко Филипче. Досега беа направени две трансплатации на срце во Македонија.

Вечерва ќе се изведе четвртата трансплатација на срце

24 Вести - 10.06.2021

Четвртата трансплатација на срце во државата. Во тек се подготовките четвртиот пациент за добие нова шанса живот.. Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш.

Вечерва четврта трансплантација на срце во Македонија, во тек се подготовки

ТВ21 - 10.06.2021

Вечерва се подготвува четврта трансплантација на срце во нашата земја. Ова го најави министерот Венко Филипче кој најави дека тимот е подготвен и мотивиран за да го направи овој подвиг. „Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

Се прават подготовки за четврта трансплатација на срце

Независен - 10.06.2021

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот фејсбук профил објави дека се прават подготовки за четврта трансплантација на срце. – Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

Донор е 44-годишна скопјанка која починала од мозочен удар: Вечерва ќе се изведе четвртата трансплантација на срце во ...

Точка - 10.06.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека започнуваат подготовки за четврта трансплатација на срце. „Тимот спремен и мотивиран како и секогаш“, напиша министерот на својот Фејсбук профил.

Се подготвува четвртата трансплатација на срце

+инфо - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, соопшти предмалку министерот за здравство Венко Филипче, објавувајќи фотографија од делот од тимот кој ќе учествува во повеќечасовната лекарска ...

Подготовки за уште една трансплатација на срце во Македонија

Lider - 10.06.2021

Министерот за здравство Венко Филипче преку објава на фејсбук извести дека се подготвуваат за уште една трансплатација на срце. Венко Филипче напиша: Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце ❤️ Тимот спремен и мотивиран како и ...

Вечерва се врши 4-та трансплантација на срце во Македонија

4NEWS - 10.06.2021

Вечерва ќе биде изведена четвртата трансплантација на срце и уште еден пациент ќе добие нова шанса. “Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш” најавиминистерот за здравство Венко Филипче, ...

Вечерва ќе се направи уште една трансплатација на срце во Македонија

Курир - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце ❤️ Тимот спремен и мотивиран како и ...

Последни подготовки за четвртата трансплантација на срце во земјава

Локално - 10.06.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче преку објава на социјалните мрежи извести дека ќе се изврши четврта трансплантација на срце во државава. „Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

ФОТО: Се подготвува четвртата трансплатација на срце во Македонија

Слободен Печат - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, соопшти предмалку министерот за здравство Венко Филипче, објавувајќи фотографија од делот од тимот кој ќе учествува во повеќечасовната операција.

Се подготвува четвртата трансплатација на срце

Либертас - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, соопшти предмалку министерот за здравство Венко Филипче, објавувајќи фотографија од делот од тимот кој ќе учествува во повеќечасовната операција.

Вечерва четврта трансплантација на срце во Македонија, во тек се подготовки

Zoom - 10.06.2021

Вечерва се подготвува четврта трансплантација на срце во нашата земја. Ова го најави министерот Венко Филипче кој најави дека тимот е подготвен и мотивиран за да го направи овој подвиг. „Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

Се подготвува четвртата трансплатација на срце во Македонија

Press24 - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, соопшти предмалку министерот за здравство Венко Филипче, објавувајќи фотографија од делот од тимот кој ќе учествува во повеќечасовната операција.

Се подготвува четврта трансплантација на срце

Бриф - 10.06.2021

Четвртата трансплатација на срце во државата. Во тек се подготовките четвртиот пациент за добие нова шанса живот.. „Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш“, соопшти министерот за здравство ...

Вечерва ќе се направи уште една транплатација на срце во Македонија

24Инфо - 10.06.2021

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот фејсбук профил објави дека се прават подготовки за четврта трансплантација на срце. – Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

Филипче: Се прават подготовки за четврта трансплатација на срце

iPortal - 10.06.2021

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот фејсбук профил објави дека се прават подготовки за четврта трансплантација на срце. – Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

Вечерва четврта трансплантација на срце во Македонија

Фокус - 10.06.2021

Вечерва се подготвува четврта трансплантација на срце во нашата земја. Ова го соопшти првиот човек на Министерството за здравство, Венко Филипче кој најави дека тимот е подготвен и мотивиран за да го направи овој подвиг.

Се прават подготовки за четврта трансплатација на срце

МКД - 10.06.2021

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот фејсбук профил објави дека се прават подготовки за четврта трансплантација на срце. „Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

Подготовки за четврта трансплатација на срце во земјава

Н.Македонија - 10.06.2021

Во тек се подготовките за четврта трансплатација на срце, објави министерот за здравство Венко Филипче. – Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш – напиша тој на Фејсбук, објавувајќи ...

Се прават подготовки за четврта трансплатација на срце

Опсервер - 10.06.2021

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот фејсбук профил објави дека се прават подготовки за четврта трансплантација на срце. – Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце.

Филипче на Фејсбук ја најави четвртата трансплатација на срце во земјава

360 степени - 10.06.2021

Досега во земјава се направени три трансплантации на срце. Првата трансплантација од починат донор беше направена во мај минатата година, а годинава имаше уште две трансплантации Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот фејсбук – ...

Вечерва уште една трансплатација на срце во Македонија

Нетпрес - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце ❤️ Тимот спремен и мотивиран како и ...

Се подготвува четврта трансплантација на срце

Вечер Прес - 10.06.2021

Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, напиша Филипче. Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил објави дека вечерва се прават подготовки за четврта трансплантација на срце.

И четвртото срце го дарува жена

Република - 10.06.2021

Д-р Маја Мојсовска – Мијовска, национална координаторка за трансплантација ни рече дека дарителка е 44-годишна жена чие семејство се согласило да се трансплантираат нејзиното срце, бубрезите и дел од коскеното ткиво.

Тимот е подготвен: Вечерва четврта трансплантација на срце на Кардиохирургија

Вечер Прес - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, напиша вечерва министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук. Донорот е 44- годишна жена од Скопје, која починала од мозочен удар.

Четврта трансплантација на срце вечерва на кардиохирургија, дарител е 44-годишна жена

Либертас - 10.06.2021

На Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје во тек се подготовки за четвртата трансплантација на срце во земјава, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Д-р Маја Мојсовска – Мијовска, национална координаторка за трансплантација ...