TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ве молам да се собереме сите и да бараме секаде“, семејството на исчезнатата Аниса бара помош во потрагата

Слободен Печат - 01.04.2023

Семејството на 12-годишната Аниса Ајро од Гази Баба не добило никакви информации за нивната ќерка која исчезна пред три дена. Нејзиниот татко Енгин во очај вели дека досега никој не ги контактирал да пријави некаква трага што ќе ги одведе во ...

Случајот со Аниса не е единствен, тинејџерка од Скопје пет дена не му дозволила на 10-годишно девојче да си оди дома, го најдоа во ќебе на улица!

Фокус

Девојче ја викнало Аниса среде час и потоа ѝ се губи трага

Скопје инфо

Две тинејџерки исчезнати со Скопје, полицијата трага по нив

Телма

ВТОР ДЕН ПОТРАГА ПО 12-ГОДИШНАТА АНИСА Девојче од класот ја викнало и оттогаш ѝ се губи трагата!

+инфо

Два дена се трага по исчезнато 12-годишно девојче од Скопје, се бара и 15-годишна тинејџерка со која заедно заминале

Слободен Печат

Исчезнато е дванаесетгодишно девојче од Скопје, семејството моли за помош

Република

4NEWS Фокус ТВ21 Скопје24 Бриф Вечер Прес Денешен Lider

„Нозете ми се тресат, ве молам да се собереме сите и да бараме секаде“, семејството на Аниса во очај, се бара помош за ...

Макфакс - 01.04.2023

Семејството на 12-годишната Аниса Ајро, не добило никакви информации за нивната ќерка која исчезна пред 3 дена. Нејзиниот татко Енгин во очај вели дека досега никој ги нема контактирано да пријави некаква трага која ќе ги одведе во прегратките на ...

Семејството на Аниса во очај бара помош за потрага, ве молам да се собереме сите и да бараме секаде

Н.Македонија

„Нозете ми се тресат, ве молам да се собереме сите и да бараме секаде“, семејството на Аниса во очај, се бара помош за потрагата

Во Центар

Семејството на исчезнатата Аниса во очај: Нозете ми се тресат, ве молам да се собереме сите и да бараме секаде

Press24

ВЕ МОЛАМ СИТЕ ЗАЕДНО ДА ЈА НАЈДЕМЕ АНИСА - Тактото на младата тинејџерка која исчезна пред три дена бара помош во потрагата

Фактор

Семејството на исчезнатата Аниса во очај: Нозете ми се тресат, ве молам да се собереме сите и да бараме секаде

Либертас

Семејството на исчезнатата Аниса во очај: Нозете ми се тресат, ве молам да се собереме сите и да бараме секаде

Скопје24

Точка

Исчезнато е 12-годишно девојче од Скопје, родителите бараат помош

А1 On - 31.03.2023

12-годишно девојче од Скопје е исчезнато од вчера. Родителите кои вчера вечер го пријавиле случајот во полиција на социјалните мрежи денеска објавија и повик за помош. Семејството на 12-годишната Аниса Ајро од Скопје од утрово ја бара по социјалните ...

Два дена се трага по исчезнато 12-годишно девојче од Скопје

Скопје инфо

Исчезнатото 12-годишно девојче заминало со друго девојче кое полицијата веќе го враќала дома, семејството ја бара Аниса

МКД

Две девојчиња (12) и (15) се исчезнати – организирана е потрага

Пулс24

Две девојчиња на возраст од 12 и 15 години исчезнати – се преземаат мерки за пронаоѓање

ТВ21

Исчезнати две тинејџерки од Скопје, полицијата трага по нив

Макфакс

РОДИТЕЛИТЕ ОЧАЈНИ, ЌЕРКИТЕ ИМ ГИ НЕМА Два дена полицијата трага по 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса

+инфо

Точка Н.Македонија Република Фактор 24Инфо