TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жорди Бартомеу сменет после 20 години

SportMedia - 11.06.2021

Сензационална информација доаѓа од кошаркарскиот свет. Жорди Бартомеу е сменет од челното место на Евролига откако 20 години ја извршуваше оваа функција. Според грчки СДНА, Шпанецот ја загубил поддршката од сите 11 клубови со трајна лиценца во ...

Сензационална вест од кошарката: Сменет е човекот кој владееше 20 години!

Спортски - 11.06.2021

Сензационална вест стигна од кошаркарскиот свет. Контроверзниот Шпанец, Жорди Бартомеу е сменет од челното место на Евролигата откако таа должност ја извршуваше цели 20 години, поточно од нејзиното основање.

По 20 години,сменет е Жорди Бартомеу

Канал5 - 11.06.2021

Сензационална вест доаѓа од светот на кошарката. Контроверзниот Шпанец Жорди Бартомеу е отстранет од водечкото место во Евролигата откако ја извршуваше функцијата цели 20 години, поточно од нејзиното основање.

Кошаркарска револуција: Симнат е човекот кој владееше со Евролигата 20 години!

Sport 1 - 11.06.2021

Клубовите од кошаркарската Евролига денеска одржале состанок, на кој едногласно е донесена одлука да биде сменет првиот човек на ова натпреварување, Жорди Бeртомеу. Ова е важен момент во европската кошарка, некои дури го нарекуваат револуционерен ...

Бертомеу доби отказ, клубовите ја презедоа Евролигата!

Слободен Печат - 11.06.2021

Жорди Бертомеу повеќе не е на чело на Евролигата..На состанокот на клубовите кој се одржа денеска, според грчката „СДНА“, тој бил ослободен од должноста од страна на 20 клуба целосно едногласно.

По 20 години владеење, сменет е Жорди Бертомеу

Спортклуб - 11.06.2021

Кошаркарска бомба пристигнува од Евролигата, а истата се однесува на смена на познатиот функционер Жорди Бертомеу, кој беше алфа и омега на најелитното кошаркарско натпреварување во Европа изминатите две децении.

Бартомеу доби отказ, Евролигата повеќе нема да биде иста

Вечер Прес - 11.06.2021

Генералниот директор на Евролигата, Џорџо Бертомеу, загуби една функција во ова натпреварување. Промената е последица на состанокот и едногласната одлука на сите 11 акционери на натпреварувањето, а Бертомеу ќе остане генерален директор.

Сензационална вест од кошарката: Сменет е човекот кој владееше 20 години!

Курир - 11.06.2021

Сензационална вест стигна од кошаркарскиот свет. Контроверзниот Шпанец, Жорди Бартомеу е сменет од челното место на Евролигата откако таа должност ја извршуваше цели 20 години, поточно од нејзиното основање.

Сензационална вест од кошарката: Сменет е човекот кој владееше 20 години!

Нетпрес - 11.06.2021

Сензационална вест стигна од кошаркарскиот свет. Контроверзниот Шпанец, Жорди Бартомеу е сменет од челното место на Евролигата откако таа должност ја извршуваше цели 20 години, поточно од нејзиното основање.