TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Традицијата продолжува: Палатата сподели фотографија за 8-миот роденден на принцот Џорџ од Кембриџ

Слободен Печат - 22.07.2021

Денес ќе се одбележи 8-миот роденден на принцот Џорџ од Кембриџ. Како што третиот член на кралското семејство на ред за британскиот престол продолжува да расте, се повеќе и повеќе се гледа дека крушата под круша паѓа.

Прицот Хари гол во јавност, Хари кој се бакнува со маж и Хари кој пуши „трева“: Минатото не може да се избрише

Хаштаг - 22.07.2021

Принцот Хари направил најмногу скандали во својата младост поради кои кралското семејство најмногу поцрвенело. Тој не е типичен член на кралското семејство. Со години, за него се пишуваше како „лошо момче“ и принц кој живее од скандал.

Хејтерските коментари не ја нарушија традицијата! Новата фотографија на принцот Џорџ има над милион лајкови

MTM - 22.07.2021

Многу фанови на кралското семејство со нетрпение го очекуваа денешниот ден, роденденот на принцот Џорџ, на кој традиционално се објавува негов портрет. Портретот лесно можеше да биде изоставен оваа година, откако фотографии на малиот принц на ...

Принцот Џорџ го слави роденденот, а ќе добие подарок кој многу го нервира Вилијам

+инфо - 22.07.2021

Принцот Џорџ го слави својот 8-ми роденден, а Бакингемската палата е во неволја! Кралските готвачи веќе подготвија мени за роденденот на децата. Што има на менито за роденденот на принцот? Роденденското мени ќе вклучува сендвичи со колбаси и јајца, ...

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

ТВ21 - 22.07.2021

По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, ...

„Принцот Вилијам го исфрли принцот Хари надвор“: Причина- кој ако не Меган Маркл

Фактор - 22.07.2021

Историчарот Роберт Лејси, кој се консултира со играната серија „Круната“, тврди дека браќата се разделиле откако Вилијам се соочил со Хари во врска со обвинувањата за малтретирање направени против Меган Маркл од страна на вработените во палатата ...

Кејт е горда на својот мал принц: Џорџ наполни 8 години и сите зборуваат за тоа колку наликува на својот татко

Точка - 22.07.2021

Секоја година на роденденот на принцот Џорџ, неговата мајка Кејт Мидлтон го овековечува овој момент со фотографија од нејзиниот син, која подоцна ја споделуваат со светот. Гордата мајка го фотографирала Џорџ во нивната куќа во Норфолк и тоа додека ...

Принцот Џорџ наполни 8 години: Родителите објавија емотивна фотографија од момчето

Хаштаг - 22.07.2021

Принцот Џорџ денес наполни 8 години, а неговите родители, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, објавија роденденска фотографија на својот официјален Инстаграм профил. Третиот во редот за британскиот трон е прикажан во Норфолк.

Прослава во кралскиот двор: Роденден му е на малиот принц

Убавина и Здравје - 22.07.2021

Трет во редот за британскиот трон зад својот татко Вилијам и дедото Чарлс, принцот Џорџ Александар Луис го слави својот осми роденден. Роден е на 22 јули 2013 година во болницата Сент Мери во центарот на Лондон.

Принцот Џорџ полни осум години

Lider - 22.07.2021

Трет во редот за британскиот трон зад својот татко Вилијам и дедото Чарлс, принцот Џорџ Александар Луис го слави својот осми роденден. Роден е на 22 јули 2013 година во болницата Сент Мери во центарот на Лондон.

Доби 20 милиони да напише мемоари: Уште еден удар од принцот Хари врз кралското семејство!

Убавина и Здравје - 22.07.2021

Неодамна беше објавено дека принцот Хари (36) ќе ги објави своите мемоари на крајот на 2022 година. Ова целосно го шокираше неговото семејство, на кое тој не рече ништо за планираната книга.

Меган го преколнувала Хари да не ја остава со децата во Америка?

Попара - 22.07.2021

Меган Маркл, наводно, го молела принцот Хари да остане со неа и нивните две деца и да не патува во Велика Британија. Според Woman’s Day во најновиот број, 39-годишната поранешна актерка го замолила својот тригодишен сопруг да не ја остава сама со ...

Меган го преколнувала Хари да не ја остава со децата во Америка?

Курир - 22.07.2021

Меган Маркл, наводно, го молела принцот Хари да остане со неа и нивните две деца и да не патува во Велика Британија. Според Woman’s Day во најновиот број, 39-годишната поранешна актерка го замолила својот тригодишен сопруг да не ја остава сама со ...

Меган го преколнувала Хари да не ја остава со децата во Америка?

Пулс24 - 22.07.2021

Меган Маркл, наводно, го молела принцот Хари да остане со неа и нивните две деца и да не патува во Велика Британија. Според Woman’s Day во најновиот број, 39-годишната поранешна актерка го замолила својот тригодишен сопруг да не ја остава сама со ...

Кејт Мидлтон со нова фотографија за 8-от роденден на принцот Џорџ

Независен - 22.07.2021

Англија – Принцот Џорџ денес полни 8 години. По повод роденден , мајка му, војвотката од Кембриџ сподели нова фотографија од најстариот син на социјалните мрежи. Принцот Џорџ беше фотографиран на почетокот на овој месец во Норфолк, Англија, каде што ...

Принцот Џорџ го слави 8-от роденден: Кејт традиционално направи фотографија од синот (ФОТО)

+инфо - 22.07.2021

Британскиот принц Џорџ денеска полни 8 години и по овој повод, неговите родители објавија нова фотографија од нивното најстаро дете. Држејќи се до традицијата, фотографијата ја снимила неговата мајка, Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, која има ...

Принцот Џорџ го слави 8-от роденден: Кејт традиционално направи фотографија од синот

Press24 - 22.07.2021

Идниот крал денес полни осум години. Принцот Џорџ дефинитивно расте. Најстарото дете на војводата и војвотката од Кембриџ денес го слави својот осми роденден. Во чест на големиот ден на Џорџ, Вилијам и Кејт споделија нова фотографија од не толку ...

Принцот Џорџ полни осум години

MTM - 22.07.2021

Идниот крал денес полни осум години. Најстарото дете на војводата и војвотката од Кембриџ, Џорџ, денес го слави својот осми роденден. Во чест на големиот ден на Џорџ, Вилијам и Кејт споделија нова фотографија од малиот принц.

Нова роденденска фотографија: Принцот Џорџ полни 8 години

Fashionel - 22.07.2021

Принцот Џорџ денеска го слави осмиот роденден. Како што и досега беше пракса, Војводата и Војвотката од Кембриџ објавија нова портретна фотографија, направена во нивниот дом во Хорфолк порано месецов.

ФОТО: Кејт и Вилијам објавија фотографија, Џорџ денес слави роденден

Курир - 22.07.2021

Принцот Џорџ денеска го прославува осмиот роденден, а неговите родители принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија роденденска фотографија на официјалниот Инстаграм профил. Третиот наследник во редот за британскиот трон се смее додека седи покрај ...

Принцот Џорџ го прослави 8-иот роденден - Како Кејт и Вилијам го подготвуваат синот да стане крал? (фото)

Црнобело - 22.07.2021

Со денови на социјалните мрежи се појавуваа коментари за тоа што малиот принц Џорџ беше облечен како мини верзија на неговиот татко, но тоа е само дел од подготовките за она што го очекува - тој еден ден ќе биде крал.

Доби 20 милиони долари да напише мемоари: Уште еден удар на принцот Хари врз кралското семејство

Вистина.мк - 22.07.2021

Неодамна беше објавено дека принцот Хари кон крајот на 2022 година ќе објави мемоари. Тоа во потполност го изненади кралското семејство кое не очекуваше ваков потег од Хари. Наводно, тој мемоарите ќе ги објави во издавачката куќа „ Penguin Random ...

МИЛИОН ЛАЈКОВИ ЗА САМО 10 ЧАСА: Принцот Џорџ наполни 8 години (ФОТО)

Локално - 22.07.2021

Секоја година на роденденот на принцот Џорџ, неговата мајка Кејт го фотографира својот прв син, а потоа ја споделува таа фотографија со јавноста. Гордата мајка го фотографирала својот син во нивната куќа во Норфолк додека седел на теренското возило ...

Принцот Хари нема да добие дозвола за објавување на мемоарите – еве зошто

4NEWS - 22.07.2021

По веста дека британскиот принц Хари пишува мемоари за неговиот живот, со коментар се јави и Бакингемската палата. Претставник од палатата за „Пипл“ вели дека принцот неодамна разговарал приватно со кралското семејство за објавување на книгата.

Принцот Хари пишува мемоари: А, еве кој ќе му помогне во тоа

Женски магазин - 22.07.2021

Британскиот принц Хари реши да напише мемоари, во кој ќе ги опише неговите подеми и падови. Сепак, се поставува прашањето, кој ќе му помогне да го напише делото? Неговата дебитантска книга ќе ја објави издавачот „Penguin Random House“ малку подоцна ...

Меган Маркл го тера принцот Хари да оди на трансплатација: Опседната е со неговиот имиџ, му наметнува посебни барања

Хаштаг - 21.07.2021

Меган Маркл е опседната со имиџот и го тера принцот Хари да пресади коса, а оди толку далеку што не му дозволува да ја напушти куќата без капа која ќе ја сокрие неговата проќелавеност... Тие имаат шарм, стил и уште се принцови, но постои една ...

Бакингемската палата против објавувањето на мемоарите на принцот Хари

Независен - 21.07.2021

Англија – По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на ...

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Вечер Прес - 21.07.2021

По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, ...

Принцот Хари пишува мемоари за својот живот

4NEWS - 21.07.2021

Западните медиуми шпекулираат дека Принцот Хари пишува мемоари за неговиот живот во кралското семејство во Велика Британија. Според нив, Хари веќе една година работи на мемоарите и веќе издавачот е избран.