TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Авион испушти гориво над неколку училишта во Лос Анџелес, над 60 луѓе хоспитализирани

Макфакс - 15.01.2020

Патнички авион испушти големо количество гориво над неколку училишта додека се обидувал итно да слета на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, пренесе Би-би-си. Најмалку 60 луѓе, повеќето деца, биле хоспитализирани поради иритација на кожата и ...

Авион принудно го исфрли горивото над Лос Анџелес(видео)

AKO - 15.01.2020

Повеќе лица пријавиле тешкотии со дишењето, печење на очите и иритација на кожата, откако авион на компанијата ,,Делта ер Лајнс“ принудно испуштил гориво над Лос Анџелес. Голем број ученици и нивните наставници биле испрскани, бидејќи во тие моменти ...

Авион испуштил гориво над Лос Анѓелес – 60 лица хоспитализирани (ВИДЕО)

Expres - 15.01.2020

Патнички авион испушти големо количество гориво над неколку училишта додека се обидувал итно да слета на Непосредно пред да слета на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, патнички авиион испуштил поголемо количество гориво над област во која се ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор во близина на Лос Анџелес (видео)

Опсервер - 15.01.2020

– Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром ...

(Видео) Авион испушти гориво над неколку училишта во Лос Анџелес

Скопје1 - 15.01.2020

Патнички авион испушти големо количество гориво над неколку училишта додека се обидувал итно да слета на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, пренесе Би-би-си. Во инцидентот најмалку 60 луѓе биле хоспитализирани, од нив повеќето биле деца.

Авион испуштил гориво врз игралиште во близина на Лос Анџелес , има повредени деца (ВИДЕО)

Канал5 - 14.01.2020

Авион во лет испуштил гориво врз училишно игралиште во близина на Лос Анџелес, пренесува АП. Горивото било испуштено од авион што се обидувал да се врати на аеродромот во Лос Анџелес. Пожарникарите се на лице место , заедно со месдицинските екипи , ...

Американски авион исфрли KЕРОЗИН врз ДЕЦА во школски двор во близина на Лос Анџелес (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор во близина на Лос Анџелес

Сител - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор ВИДЕО

+инфо - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор во близина на Лос Анџелес

4NEWS - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор во близина на Лос Анџелес (видео)

24Инфо - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

ВИДЕО: Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор во близина на Лос Анџелес

А1 On - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор

Вечер - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

Авион испушти гориво над неколку училишта во Лос Анџелес, над 60 луѓе хоспитализирани

Точка - 15.01.2020

Патнички авион испушти големо количество гориво над неколку училишта додека се обидувал итно да слета на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, пренесе Би-би-си. Најмалку 60 луѓе, повеќето деца, биле хоспитализирани поради иритација на кожата и ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор во близина на Лос Анџелес

MakPress - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...

Авион исфрли керозин врз деца- 60 лица хоспитализирани (ВИДЕО)

Курир - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија „Делта ерлајнс“ исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром ...

(Видео) Авион испушти гориво над неколку училишта во Лос Анџелес, над 60 луѓе хоспитализирани

Centar - 15.01.2020

Патнички авион испушти големо количество гориво над неколку училишта додека се обидувал итно да слета на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, пренесе Би-би-си. Најмалку 60 луѓе, повеќето деца, биле хоспитализирани поради иритација на кожата и ...

Авион исфрли керозин врз деца во училиштен двор во близина на Лос Анѓелес

ММС - 15.01.2020

Патнички авион на американската авиокомпанија „Делта ерлајнс“ вчера исфрлил авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анѓелес. Исфрлањето керозин било поради принудно слетување на авион „боинг 777“ на меѓународниот аеродром ...

Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор

Тера - 15.01.2020

Екипаж на патнички авион на американската авиокомпанија Делта ерлајнс исфрли авионско гориво врз училиште во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес. Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авион Боинг 777 на меѓународниот аеродром во ...