TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов: Градските служби брзо интервенираа по невремето

Н.Македонија - 14.08.2019

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на својот профил на Фејсбук објави дека градските служби брзо интервенирале по силниот ветер попладнево. Тој додаде дека доколку граѓаните забележат паднати дрвја или било какви други штети настанати од ...

Ветерот во Скопје бутна дрвја и оштети неколку лимени покриви

Скопје инфо - 15.08.2019

Силниот северен ветер кој дуваше попладнево во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во општината Центар, како и во други делови од градот, имаше слични проблеми од невремето.

Шилегов: Брза интервенција на градските служби по невремето

24Инфо - 14.08.2019

Брза интервенција на градските служби по интензивниот ветер по силниот и интензивен ветер. Молиме, сите евентуални паднати дрва или било какви други штети настанати од невремето, да ги пријавите на бројот 195.

УХМР со предупредување: Има услови за невреме со град и силен ветер

Скопје1 - 14.08.2019

Управата за хидрометеоролошки работи објави предупредување за невреме денеска попладне. -Попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во северните делови.

Ветерот во Скопје туркаше дрвја и оштети неколку лимени покриви

Независен - 15.08.2019

Силниот северен ветер кој дуваше во средата попладне во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во општината Центар, како и во други делови од градот, имаше слични проблеми од невремето.

Две скршени гранки уште лежат на Јордан Мијалков (ФОТО)

+инфо - 15.08.2019

Две скршени гранки од силниот ветер кој дуваше вчера во Скопје утрово сѐ уште лежат на тротоарот и на дел од улицата Јордан Мијалков. Силниот северен ветар предизвика кршење на гранки и паѓање на дрвја на неколку места во градот.

Шилегов: За штетите од невремето во Скопје пријавете на 195

iPortal - 14.08.2019

Брза интервенција на градските служби по интензивниот ветер по силниот и интензивен ветер. Молиме, сите евентуални паднати дрва или било какви други штети настанати од невремето, да ги пријавите на бројот 195.

Шилегов: Брза интервенција на службите по силниот ветер во Скопје

Press24 - 14.08.2019

Брза интервенција на градските служби по интензивниот ветер по силниот и интензивен ветер. Ова вечерва го напиша градоначалникот Петре Шилегов. - Молиме, сите евентуални паднати дрва или било какви други штети настанати од невремето, да ги пријавите ...