TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аталанта потврди, Иличиќ пред трансфер во Милан

Спортски - 01.08.2021

Се засилија шпекулациите за можен трансфер на Јосип Иличиќ од Аталанта во Милан. Според „Скај Италија“ раководството на „росонерите“ веќе има комплетен договор со 33-годишниот фудбалер. Милан најверојатно ќе се раздели со Кастиљехо , па верува дека ...

Иличиќ е блиску до потпис со Милан!

Екипа - 31.07.2021

Јосип Иличиќ е на добар пат да стане најново засилување на Милан откако Паоло Малдини ги интенивираше преговорите со Аталанта за да го донесе словенечкиот репрезентативец на „Сан Сиро“. Иличиќ не беше најстандарден кај Гасперини минатата сезона, дел ...

Јосип Иличиќ на мета на Милан

Дриблинг - 31.07.2021

Јосип Иличиќ најверојатно ќе ја продолжи својата кариера во екипата на Милан. Иличиќ не беше најстандарден кај Гасперини минатата сезона, и беше на излезни врати па се чини тоа ќе го стори ова лето.