TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба Заев-Радев: Значаен исчекор за иднината

CivilMedia - 17.06.2021

, од Софија, специјално за ЦИВИЛ МЕДИА Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денес попладне, заедно со потпретседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар ...

Како помина разговорот меѓу Заев и Румен Радев?

Фактор

Заев - Радев од Софија: Имаме обврска да го градиме пријателството меѓу нашите братски народи

Канал5

Заев и Радев од Софија: Имаме обврска да го градиме пријателството меѓу нашите братски народи

ТВ21

Заев се сретна со Радев: Имаме обврска да го градиме пријателството меѓу нашите братски народи

Press24

Заев- Радев од Софија: Имаме обврска да го градиме пријателството меѓу нашите братски народи

24Инфо

Заев и Радев од Софија: Имаме обврска да го градиме пријателството меѓу нашите братски народи

Кумановски м.

Бизнис Вести Фокус iPortal Нова ТВ Мета Сител Опсервер Н.Македонија

Слави Трифонов: Додека Бугаринот не биде спокоен за својата историја, нашиот став за РС Македонија ќе биде ист со ...

Zoom - 17.06.2021

Лидерот на партијата „Има таков народ“, бугарскиот шоумен Слави Трифонов денеска на средба со студенти во Пловдив изјави дека РС Македонија не може да почне преговори со ЕУ без да го спроведе тоа што е неопходно.

Каракачанов контра Борисов по средбата со Заев

Мак. Весник

Разговорите во Софија корисни, но ветото од Бугарија останува

Р.С.Европа

Пладневен преглед: Решението е тука некаде мора да го најдеме, порача Заев од Софија, три години од Преспанскиот договор, денеска пресуда за случајот „Тортура”

Frontline

Заев во Софија, прво се сретна со Бојко Борисов: Нема да дозволиме да се развива омраза

Zoom

Заев и Борисов: Нашите народи се многу блиски, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите

Кумановски м.

Заев и Борисов од Софија: Нашите народи се многу блиски и упатени на соработка, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите

Локално

Сител Канал5 МКД Press24 24Инфо Тера ТВ21 еМагазин

Подмладокот на Каракачанов ќе го пречека Заев во „заедничката татковина“

МКД - 17.06.2021

Подмладокот на бугарското ВМРО-БНД, партијата на Красимир Каракачанов денеска пред бугарското претседателство ќе го пречека премиерот Зоран Заев и владината делегација во „заедничката татковина“ со порака дека од двете страни на границата живее ист ...

Каракачанов контра Борисов по средбата со Заев: Политиката што ја браневме не е на распродажба само за да му се додворите на Западот

360 степени

Младинците на Каракачанов го пречекуваат Заев во Софија, ќе му посакаат добредојде во „заедничката татковина“

Фактор

Полиглот: Заев прозборе и на бугарски

Република

Полиглот: Заев прозборе и на бугарски

Курир

(ВИДЕО) Заев прозборе и на бугарски

Нетпрес

Каракачанов: Јанев и Радев да се придржуваат кон утврдената државна позиција за С.Македонија

Локално

Борисов го предупредил Заев: Радев и техничката влада лажат и бегаат од одговорност за нов договор

360 степени - 17.06.2021

Доскорешниот бугарски премиер оценил дека, ако не се најде решение меѓу Скопје и Софија, идните генерации од двете држави ќе се замразат и нема да се реализираат важни инфраструктурни проекти Кој ја негира историјата тој никогаш не е во право, затоа ...

Ве лажат и вас и ЕУ дека не можат ништо да направат, му кажа Борисов на Заев за Радев и техничката влада

Сакам да кажам

Заев се сретна со Борисов пред почетокот на официјалните средби во Софија

Нова ТВ

Борисов до Заев: Радев ќе ви каже дека ништо не можат да направат, истовремено ги лажат и евроатлантските партнери

Фокус

ВИДЕО/Борисов до Заев: Ништо нема да направите денеска со Радев

Вечер Прес

(ВИДЕО) Да не ни се мразат младите – Заев се сретна со Борисов

ММС

Борисов му ја плесна вистината в лице на Заев: Нашите ве лажат и вас и ЕУ дека не можат ништо да направат (ВИДЕО)

+инфо

Фактор Н.Македонија Press24 Точка MTM Centar Нетпрес Курир

Заев му ги посвети сите награди на „братот“ Борисов и му подари пури

Deutsche Welle - 17.06.2021

Без Борисов и неговата влада немаше да стигнеме на чекор до преговори со ЕУ, порача премиерот Заев на денешната средба во Софија. Борисов смета дека состаноците со Радев се залудни „Да не беше Бојко Борисов и неговата влада ние можевме само да ...

(Видео)За шампионите- шампионски пури, Ви благодарам Бојко брат мој, му рече Заев на Борисов

Фокус

Ви благодарам Бојко брат мој, му рече Заев на Борисов

Мак. Весник

(Видео) Заев до Борисов: За шампионите- шампионски пури. Ви благодарам Бојко

Либертас

ДВ: Заев му ги посвети сите награди на „братот“ Борисов и му подари пури

Бриф

Американски пури – подарок од Заев за „братот“ Борисов/ВИДЕО

Вечер Прес

Заев му подари американски пури на „братот“ Борисов и му ги посвети сите награди за Преспанскиот договор

+инфо

Нетпрес Press24 Lider Локално Expres

Заев за БГНЕС: Да направиме сега чекор напред, за следниот пат да успееме

Нова ТВ - 17.06.2021

Македонската Владина делегација предводена од Премиерот Зоран Заев а во која се Вицепремиерот за Европски прашања Никола Димитров и Министерот за надворешни работи Бујар Османи, сепак замина во Софија на средби со тамошните претставници, иако тие ...

Заев: Решението е тука околу нас

Телма

Заев за БГНЕС: Да направиме чекор напред и да успееме следниот пат

Lider

(Видео) Заев од Софија: Решението е околу нас, мора да го најдеме

Точка

Заев од Софија: Наша обврска пред двата народи е да се помагаме и поддржуваме на патот кон ЕУ (ВИДЕО)

Frontline

Заев од Софија: Наша обврска пред двата народи е да се помагаме и поддржуваме на патот кон ЕУ

CivilMedia

(ВИДЕО) Заев за БГНЕС: Ако сега не постигнеме решение, да направиме чекор напред за следниот пат да успееме

360 степени

Фокус Либертас Локално 24Инфо Press24 Н.Македонија Expres MTM