TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УФЦ 249 на „индијанска територија“ и со неверојатна листа на правила

TopSport - 08.04.2020

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт го исполни ветувањето и следниот викенд ќе има УФЦ 249 на „индијанска територија“ во Калифорнија без првата ѕвезда Хабиб Нурмагомедов, но со огромен број на правила кои мораат да се почитуваат.

Тони ги пецна Конор и Хабиб: Tие двајца се веќе пензионери (видео)

Спортманија - 08.04.2020

Oвој спорт е за вистински мажи, а не за пи*кици. Тони Фергусон ќе се бори со Џастин Гетје за привремениот појас за шампион во лесна категорија во УФЦ, наместо со Хабиб Нурмагомедов, како што беше планирано.

Дана Вајт зборуваше за иднината на Конор Мек Грегор

IPON - 08.04.2020

Годинава Дана Вајт изјави дека планира да го спротивстави Конор Мек Грегор со победникот од мечот Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон. Но, сега кога работите се променија за УФЦ 249, што значи тоа за ирската ѕвезда? Тони Фергусон ќе се бори против ...

Тони Фергусон до Гејџи: Ќе ти се привидат ѕвезди

IPON - 08.04.2020

Тони Фергусон планира да даде сериозна изјава за битка на УФЦ 249 против Џастин Гејџи. Во понеделникот беше објавено дека Фергусон ќе се бори против Гејџи за привремената титула во лесна категорија, откако Хабиб Нурмагомедов заглави во Русија.

УФЦ најде дупка во законот и ја откри локацијата каде ќе се одржуваат борбите

Слободен Печат - 08.04.2020

П ретседателот на УФЦ, Дејна Вајт, вчера откри дека е многу блиску до изнајмување или купување на приватен остров на кој непречено би се одржувале борбите и потврди дека УФЦ 249 приредбата ќе се одржи во предвидениот термин, 18. април.

Фергусон: Хабиб и Конор се пи..и

TopSport - 08.04.2020

Тони Фергусон во пресрет на борбата со Џастин Гатје им испрати порака на Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Фергусон требаше да се бори за титулата во лесна категорија со Нурмагомедов, меѓутоа Дагестанецот се повлече поради пандемијата со ...

Ништо од приватниот остров: УФЦ ќе огранизира борби на оваа локација (ФОТО)

СуперСпорт - 08.04.2020

УФЦ нема да ги организира следните борби на приватен остров бидејќи Дана Вајт најави дека ќе се одржат во Калифорнија. Њујорк Тајмс се дозна дека настанот УФЦ 249, како и други настани, ќе се одржи во хотелот Тачи Палас во Калифорнија.

Ништо од приватниот остров: Ова е местото каде што ќе се одржи УФЦ 249 евентот (ФОТО)

Спортски - 08.04.2020

Наредните борби во УФЦ нема да се одржат на приватен остров како што зборуваше Дајна Вајт, тие ќе се одржат во Калифорнија. „Њујорк Тајмс“ дојде до информација дека УФЦ 249 евентот ќе се одржи во „Тачи Палас“ хотелот во Калифорија.

УФЦ борбите за време на коронавирусот ќе се одржуваат на приватен остров! (ВИДЕО)

МКД - 07.04.2020

Претседателот на УФЦ, Дена Вајт потврди дека е во завршна фаза до комплетирање на сите елементи за борбите да се одржуваат на приватен остров. Поради актуелната ситуација со коронавирусот се откажа борбата меѓу Тони Фергусон и Хабиб Нурмагомедов.

УФЦ му пркоси на коронавирусот, најде оригинално решение за организирање на борбите

Слободен Печат - 07.04.2020

Иако од ковид-19 досега се заразени повеќе од 1.3 милиони луѓе во целиот свет и спортот речиси целосно е запрен, најмоќната организација за ММА спортот нема намера да се откаже од борбите и се наоѓа пред оригинално решение, приредбите ќе се ...

Недопирливи ни за корона: УФЦ купи приватен остров за да организира борби! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.04.2020

Во деновите кога светот е во мораториум и не се случува ништо, од аспект на спортските настани, УФЦ покажува дека секогаш може да се најде друго решение. Претседателот Дејна Вајт, отрки дека купил приватен остров на којшто ќе се случуваат борби, ...

Дана Вајт најави дека УФЦ турнирите ќе се одржуваат на приватен остров

Дерби - 07.04.2020

Првиот човек на УФЦ, Дана Вајт, мораше да ги одложи последните неколку закажани турнири поради коронавирусот, но тврди дека тоа нема да се случи со следниот. УФЦ 249 турнирот е најавен за 18 април и според Вајт, тој ќе биде организиран на локација ...

УФЦ изнајмува приватен остров на кој ќе се организираат борби

Екипа - 07.04.2020

Сите спротски настани во светот се суспендирани поради пандемијата од коронавирусот и непознато е кога тие би можеле да продолжат. Двете најголеми спортски смотри летово, ЛОИ во Токио и Европското првенство во фудбал се одложени за 2021 година, а ...

Хабиб заглави во Русија, УФЦ му најде нов противник на Фергусон

Вечер - 07.04.2020

Бранителот на шампионскиот појас во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, остана заглавен во Русија, па затоа, шефот на оваа оранизација, Дана Вајт, беше принуден да му најде нов противник на Тони Фергусон, за борбата во лесна категорија која е предвидена за 18 ...

УФЦ го потврди новиот противник на Фергусон, а борбите ќе одржуваат на изнајмен остров!

Спортски - 07.04.2020

УФЦ и пркоси на пандемијата со коронавирусот и го најави планот за УФЦ евентот 249 кој треба да се одржи на 18. Април. Спортот поради коронавирусот е парализиран во скоро цел свет, но УФЦ нема намера да се откаже од одржувањето на евентот.

УФЦ има решение – ќе изнајми приватен остров за борбите!

СуперСпорт - 07.04.2020

Последните неколку месеци спортот е целосно запрен поради коронавирусот, а проблеми има и УФЦ, но очигледно тие веќе имаат потенцијално решение. Дена Вајт, првиот човек на организацијата, не сака повеќе да се откажуваат борби, па затоа за ...

Дана Вајт ќе го организира УФЦ 249 на приватен остров

IPON - 07.04.2020

Првиот човек на УФЦ, Дана Вајт, мораше да ги одложи последните неколку закажани турнири поради коронавирусот, но тврди дека тоа нема да се случи со следниот. УФЦ 249 турнирот е најавен за 18 април и според Вајт, тој ќе биде организиран на локација ...

УФЦ 249 нема да се одржи на приватен остров, туку во Калифорнија

IPON - 08.04.2020

УФЦ 249 нема да се одрж и на приватен остров како што зборуваше Дана Вајт, т уку, ќе се одржи во Калифорнија. „Њујорк Тајмс“ дојде до информација дека УФЦ 249 настанот ќе се одржи во „Тачи Палас“ хотелот во Калифорија.

УФЦ 249 на „индијанска територија“ и со неверојатна листа на правила

Макфакс - 08.04.2020

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт го исполни ветувањето и следниот викенд ќе има УФЦ 249 на „индијанска територија“ во Калифорнија без првата ѕвезда Хабиб Нурмагомедов, но со огромен број на правила кои мораат да се почитуваат.