TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полански вечерва на Синедејс среде ново обвинување за силување

Сакам да кажам - 09.11.2019

„Офицер и шпион“, новиот филм на Роман Полански, вечерва во кино Милениум (22 часот) ќе ја има единствената проекција на 18. фестивал на европски филм Синедејс, додека против контроверзниот режисер се појави ново обвинување за силување.

Нова афера со Полански: Французинка го обвинува за силување

Локално - 09.11.2019

Француската фотографка Валентин Моние уверува за парискиот дневен весник „Паризиен“ дека режисерот Роман Полански ја силувал во 1975 година. Неколку сведоци ја потврдуваат нејзината приказна, додека режисерот го отфрла делото, јави дописникот на МИА ...

“Ме силуваше кога имав 18 години и беше насилен“ - популарниот режисер повторно обвинет

Точка - 09.11.2019

Една Французинка во петокот го обвинила режисерот Роман Полански дека во 1975-та година ја силувал во Швајцарија кога имала само 18 години, објавило француското списание “Паризијен“ на само неколку денови пред прикажувањето на новиот филм на ...

Французинка го обвини Полански дека ја силувал

Репортер - 09.11.2019

Французинката Валентин Моније го обвини режисерот Роман Полански дека ја силувал кога таа имала 18 години, пренесува весникот „Паризиен“. Обвинувањата на сметка на славниот режисер стигнаа неколку дена пред прикажувањето на неговиот нов филм.

Полански обвинет за силување на жена во 1975 година

Слободен Печат - 09.11.2019

Ново обвинување за силување за познатиот режисер пред премиерата на неговиот нов ...

Уште една жена го обвини Полански за силување

ММС - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен“, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

Полански повторно обвинет за силување – Француска фотографка и поранешна манекенка проговори …

Скопје1 - 09.11.2019

Француска фотографка и поранешна манекенка го обвини режисерот Роман Полански дека ја силувал во 1975 година во Швајцарија кога имала 18 години, објави весникот „Паризиен“, неколку дена пред прикажувањето на новиот филм на режисерот.

Уште една жена го обвини Полански за силување

Либертас - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен“, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

Манекенка го обвини Роман Полански за силување

Нетпрес - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен“, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

Уште една жена го обвини Полански за силување

MakPress - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен“, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

Уште едно обвинување за силување: И Французинка го тужи режисерот Полански

Денешен - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен“, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

Има ли крај: Уште една жена го обвини Роман Полански за силување

Нова ТВ - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен“, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување на ...

Уште една жена го обвини Полански за силување

Кајгана - 09.11.2019

Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник Le Parisien, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

Уште една жена го обвини Полански за силување

Вечер - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен”, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

Полански повторно обвинет за силување

iPortal - 09.11.2019

Француската фотографка Валентин Моние уверува за парискиот дневен весник „Паризиен“ дека режисерот Роман Полански ја силувал во 1975 година. Неколку сведоци ја потврдуваат нејзината приказна, додека режисерот го отфрла делото, јави дописникот на МИА ...

Нова афера Полански: Французинка го обвинува за силување

MakPress - 09.11.2019

Француската фотографка Валентин Моние уверува за парискиот дневен весник „Паризиен“ дека режисерот Роман Полански ја силувал во 1975 година. Неколку сведоци ја потврдуваат нејзината приказна, додека режисерот го отфрла делото, јави дописникот на МИА ...

Нова афера Полански: Французинка го обвинува за силување

Опсервер - 09.11.2019

Француската фотографка Валентин Моние уверува за парискиот дневен весник „Паризиен“ дека режисерот Роман Полански ја силувал во 1975 година. Неколку сведоци ја потврдуваат нејзината приказна, додека режисерот го отфрла делото, јави дописникот на МИА ...

Манекенка го обвини познатиот режисер за силување

Курир - 09.11.2019

Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години, објави парискиот весник „Паризиен“, само неколку дена пред премиерата на новиот филм од режисерот кој во САД е обвинет за силување малолетничка.

(ФОТО) НОВИ ПРОБЛЕМИ ЗА РОМАН ПОЛАНСКИ: Манекенка го обвини познатиот режисер за силување

Екран - 10.11.2019

Полански призна вина за полов однос со малолетничка во 1977. година и беше осуден на 90. дена затвор, но беше ослободен по 42. дена. Кога дозна дека судијата планира да му изрече повеќегодишна затворска казна, тој од САД избега во Франција.