TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Квалификации за ЛШ: Ц. Звезда на пенали го исфрли Копенхаген, Динамо З. со четири гола до 4. коло

Нова ТВ - 13.08.2019

Црвена звезда и Динамо Загреб обезбедија европска есен во натпреварувањата на УЕФА. Српскиот и хрватскиот првак, во најмала рака, ќе бидат дел од групите во Лига Европа доколку не успеат низ плејофот за главната фаза во Лигата на шампиони.

Кој идиот ја одбрана страната за шутирање? Звезда по 22 пенали во плеј-оф од ЛШ (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.08.2019

Драмата во Данска и припадна на Црвена звезда, шампионот на Србија по трагикомични пенали и дури 22 удари од белата точка го елиминираше Копенхаген и се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите.

Антологиските пенали по кои Црвена звезда се пласираше во плејофот за ЛШ (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.08.2019

Ваква епска пенал драма не се памети во квалификации во ЛШ, а за патник во плејофот беа потребни 11 пенал серии, се изведоа 22 пенали, беа промашени девет и на крај победи Црвена Звезда. Ако имате време, издвојте 20 минути да го видите трилерот што ...

Каква драма во Данска, Звезда по 22 пенали обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

МКД - 13.08.2019

Црвена звезда ќе игра против Јанг Бојс во плеј-офот од Лигата на шампионите откако вечерва ја доби пенал драмата против Копенхаген по дури 22 изведени удари од белата точка. Шампионот на Србија на гостувањето во Данска се избори за реми од 1-1 и ...

ВИДЕО: Семоќниот Борјан одбрани ТРИ пенали, даде гол и ја одведе Ц. Звезда во плеј-офот на ЛШ!

Gol.mk - 13.08.2019

Фудбалерите на Црвена Звезда приредија големо изненадување во квалификациите за Лигата на шампионите, откако успеаја да го преживеат пеколот во Данска и по изведувањето на пеналите го елиминираа тимот на Копенхаген .

Звезда го доби трагикомичниот пенал рулет со Копенхаген, Селтик и Порто претрпеа шокантни елиминации

Дерби - 13.08.2019

Црвена Звезда ќе ја гледаме во последното бараж коло за пласман во Лигата на шампионите, откако оваа вечер ја доби трилер драмата со Копенхаген на гостински терен. Српскиот шампион играше со играч помалку цело второ полувреме и во таква ситуација ...

Звезда подобра по епскиот пенал - рулет за пласман во плејофот во ЛШ

Sport 1 - 13.08.2019

Српскиот фудбалски шампион, екипата на Црвена звезда, по епскиот пенал рулет се пласираше во последното квалификациско коло во Лигата на шампионите. Тимот од Белград и покрај тоа што од 55 минута играа со играч помалку, поради црвен картон на ...

ВИДЕО: Црвена Звезда одигра херојски и по пеналите го елиминира Копенхаген во ЛШ!

Gol.mk - 13.08.2019

Екипата на Црвена Звезда одигра херојски натпревар во Данска и преку Копенхаген го продолжи сонот за ново учество во групната фаза на Лигата на шампионите, откако на вечерашното гостувањео во Данска по изведувањето на пеналите извојува голема победа ...

Каков луд пенал-рулет: Борјан е херојот на Црвена Звезда, шок за Селтик и за Порто

Екипа - 13.08.2019

Црвена Звезда на неверојатен начин стигна до плејоф-рундата за влез во ЛШ откако по пенал-рулет успеа да го елиминира Копенхаген. Мечот во Данска заврши 1-1, како и пред седум дена на „Маракана“, а во пенал-завршницата беа изведени дури 11 серии.

Лудило во Данска: По 11 пенал серии, Црвена Звезда обезбеди пласман во плеј-офот од Лигата на шампионите

СуперСпорт - 13.08.2019

Во Данска се одигра убедливо највозбудливиот натпревар од квалификациите за Лигата на шампионите помеѓу Копенхаген и Црвена Звезда. По првиот натпревар од Белград резултатот беше 1:1, а истиот резултат се повтори и на стадионот на Копенхаген.

ЛУДА ВЕЧЕР ВО ЛШ: Клуж, Краснодар и ЛАСК направија чудо, Звезда посреќна во пенал-рулетот 🎥

SportMedia - 13.08.2019

Лудница на реваншите од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите. ЛАСК Линц го пројде Базел, а романскиот Клуж го совлада Селтик на славниот „Селтик парк“ со гол во 97 минута, а Краснодар го елиминира Порто со победа на „Драгао“ со 3:2.

(ВИДЕО) Епската пенал-серија во Копенхаген за која уште долго ќе се зборува

Спортклуб - 13.08.2019

Црвена Звезда го совлада Копенхаген на пенали и се пласира во плеј-офот за пласман во Лигата на шампионите. Но, пенал-серијата беше исклучително интересна, изведени беа дури 22 удара од белата точка, промашени 9, сето тоа поради местото од каде се ...

ПАРОВИ ЗА ПЛЕЈ-ОФОТ ВО ЛШ: Адеми и Динамо со Розенборг, Звезда против „Младите момчиња“

SportMedia - 13.08.2019

По комплетирање на 3. квалификациско коло во кое имаше драматични моменти и пад на гиганти како Порто и Базел, се комплетираа паровите за плеј-офот, односно последното скалило пред пласманот во групите од Лигата на шампионите.

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

TopSport - 13.08.2019

Фудбалерите на белградска Црвена Звезда вечерва во Данска по драматична пенал серија го елиминираа тимот на Копенхаген и се најдоа во плеј-офот за Лигата на шампиони. Мечот во Данска заврши 1-1, исто како и на првиот меч во Белград, па откако по ...

(Обновено) ЛШ: Црвена Ѕвезда после драма го елиминираше Копенхаген (видео)

OhridNews - 13.08.2019

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда обезбедија пласман во последната фаза од квалификациите за влез во Лигата на Шампиони после елиминацијата на данскиот Копенхаген. Регуларниот дел од мечот во Копенхаген заврши 1-1 исто како и во Белград а резултатот не ...

Бизарна пенал-серија, Звезда го замолкна Копенхаген

Спортклуб - 13.08.2019

Вкупно 22 пенала, девет промашени, два црвени картона и победа на Црвена Звезда за пласман во плеј-офот од квалификациите за Лигата на шампионите против Копенхаген. По 120 минути од реваншот беше 1-1, исто како пред седум дена во Белград, двете ...

Белата точка беше како дупка: Топката пропаѓаше, се потрошија сите изведувачи на пеналите (ФОТО)

PressingTV - 13.08.2019

Невиден натпреват одиграа фудбалерите на Копенхаген и Црвена Звезда. Откако во регуларнииот дел беше 1-1 следеше изведување на пенали. Поради лошиот терен фудбалерите од двете екипи најчесто шутираа преку голот.Причина за тоа беше дупката која се ...

ВИДЕО: Црвена Звезда води во Копенхаген

Спортклуб - 13.08.2019

Од 17. минута Црвена Звезда води на гостувањето во Копенхаген со 0:1. „Црвено-белите“ од Белград носат резултат 1:1, па актуелниот кој го имаат сега им одговара комплетно за пласман во последниот квалификациски прстен пред евентуален пласман во ЛШ.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Дожд од голови во Линц

SportMedia - 13.08.2019

Австрискиот ЛАСК Линц го направи најголемото изненадување во првиот меч од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите. ЛАСК однесе 2:1 од „Сент Јакобс парк“, а можеше 2:0 да не го примеше оној гол во финишот на мечот.

Двојка на Динамо во Будимпешта?

SportMedia - 13.08.2019

Поради мечот од Суперкупот на Европа сите реванш натпревари од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите се играат денеска, како и некои натпревари од квалификациите за Лига Европа. Ќе видиме кој ќе помине, дали Динамо ќе го „преживее“ ...

Квалификации за ЛШ: Ѕвезда по 22 пенала го мина Копенхаген, Динамо супериорен кај Ференцварош

Нетпрес - 14.08.2019

Белградска Црвена ѕвезда и загрепски Динамо во вторникот вечерта обезбедија европска есен во натпреварувањата под оикровителтво УЕФА, а српскиот односно хрватскиот првак, во најмала рака, ќе бидат дел од групите во Лига Европа доколку не успеат низ ...

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

Макфакс - 14.08.2019

Фудбалерите на белградска Црвена Звезда вечерва во Данска по драматична пенал серија го елиминираа тимот на Копенхаген и се најдоа во плеј-офот за Лигата на шампиони. Мечот во Данска заврши 1-1, исто како и на првиот меч во Белград, па откако по ...