TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најнов ковид-пресек: Повеќе оздравени отколку новозаразени пациенти

Локално - 23.09.2021

Вечерва Министерството за здравство го објави најновиот ковид-пресек. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа: Направени се 3.632 тестирања, а регистрирани се 526 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 245, Куманово – 43, ...

Уште 14 лица ја загубија битката со коронавирусот, повеќе од 500 новозаболени во последното деноноќие

Точка

Нови 526 случаи на Ковид-19, во Скопје 245

еМагазин

Нови 526 ковид-случаи

Фокус

Нови 526 случаи на Ковид 19, оздравени се 830 пациенти, починале 28 лица

Бриф - 23.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 3.632 тестирања, а регистрирани се 526 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 245• Куманово – 43• Велес – 22• Прилеп и ...

Нови 526 случаи на COVID-19, 830 оздравени и 14 починати лица

Кајгана

Нови 526 случаи на Ковид-19, пријавени 28 починати

CivilMedia

Од Ковид-19 починале 14 лица, од нив тројца на 42-годишна возраст

еМагазин - 23.09.2021

Министерство за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа починале 14 лица: 9 починати лица од Скопје (83г, 83г, 77г, 76г, 74г, 63г, 57г, 51г и 42г), 2 починати лица од Куманово (63г и 60г) и по едно починато лице од Велес (75г), ...

Убава вест: Оздравени 830 болни од Ковид-19

еМагазин - 23.09.2021

Министерство за здравство информира дека регистрирани сe 830 оздравени пациенти од: Скопје – 250, Струга – 186, Охрид – 103, Струмица – 91, Куманово – 28, Тетово – 22, Кичево – 18, Кавадарци – 17, Велес, Штип и Битола – по 12, Кочани – 10, Прилеп и ...