TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали за сообраќајката во охридско, еден загинат во страотен судар на автомобил и комбе

Сител - 12.07.2019

Вчера околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.

СТРАОТЕН СУДИР КАЈ ОХРИД: Почина еден од возачите

Фактор - 12.07.2019

На магистралниот пат Охрид – Кичево вчера попладне околу 15:00 часот се случила кобна сообраќајна незгода во која животот го загубил еден од учесниците во несреќата. Помеѓу селата Ботун и Климештани се случила тешката сообраќајка помеѓу возило со ...

Скопјанец загина во сообраќајна несреќа кај Охрид

ММС - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец го загуби животот во сообраќајна несреќа, која се случила вчера попладне на магистралниот пат Охрид- Кичево. МВР денеска соопшти дека до несреќата дошло кога патничкото возило „Цитроен Саксо“ со кое управувал ...

(Фото) Скопјанец загина во судир на комби и автомобил

24Инфо - 12.07.2019

Скопјанец загина во судир на комби и автомобил, вчера на магистралниот пат Охрид – Кичево, информираш МВР. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 15 часот , помеѓу селата Ботун и Климештани.

Загина возач од Скопје

Слободен Печат - 12.07.2019

Сообраќајката се случила вчера околу 15 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево. Вчера околу 15 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу охридските села Ботун и Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „цитроен саксо“ ...

Обновено: Во тешка сообраќајка на магистралата Охрид – Кичево загина едно лице

OhridNews - 12.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски. Според првичните информации, од засега непознати причини дошло до судар на комбе ...

Тешка сообраќајка во близината на Охрид, еден загинат еден повреден

ТВ21 - 11.07.2019

Во тешка сообраќајна незгода која се случила попладнево во Ботун во близината на Охрид, едно лице го загуби животот, а едно е повредено. Несреќата се случила кога се судриле Комбе „Форд Транзит“ со охридски регистарски таблички и автомобил „Цитроен ...

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ОХРИД: Се судрија автомобил и комбе, има мртви и повредени!

Магазин - 11.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во охридско – еден загинат и еден тешко повреден. Во страшната сообраќајна несреќа која се случи кај Климештани, Општина Дебарца едно лице загина, а додека пак едно е тешко повредено.

(ФОТО) Судар кај Мешеишта

Скопје1 - 11.07.2019

Уште една сообраќајна несреќа се случи попладнево кај селото Мешеишта на патниот правец Кичево Охрид. Ова е втора сообраќајка на оваа делница денес, а среќна околност е што во оваа незгода нема човечки ...

Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај Ботун

Либертас - 11.07.2019

Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку помеѓу селата Ботун и Мешеишта, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, пренесе Скопје ...

Предмалку трагична сообраќајка близу Охрид: Судир меѓу автомобил и комбе со скопски таблички, познат идентитетот на ...

Centar - 11.07.2019

Околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk. Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С.

(ОБНОВЕНО) Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај селото Климештани

Скопје1 - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, истакна за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

(ФОТО) Сообраќајна несреќа помеѓу Ботун и Мешеишта

Скопје1 - 11.07.2019

Сообраќајна несреќа се случи попладнево помеѓу селата Ботун и Мешеишта, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил. Има повредени, кои со брза помош беа пренесени во една од болниците во Охрид.

Загина 55 годишен скопјанец на патот кон Охрид

+инфо - 12.07.2019

Oколу 15 часот вчера на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.

Тешка сообраќајка во близината на Охрид, еден загинат еден повреден

4NEWS - 12.07.2019

Во тешка сообраќајна незгода која се случила попладнево во Ботун во близината на Охрид, едно лице го загуби животот, а едно е повредено. Несреќата се случила кога се судриле Комбе „Форд Транзит“ со охридски регистарски таблички и автомобил „Цитроен ...

Детали за несреќата на патот Охрид-Кичево: Познат идентитетот на починатиот

Press24 - 11.07.2019

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk . Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С.

Сообраќајка во Македонија - едно лице загина, а едно е тешко повредено

Press24 - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

Возач загина во сообраќајна несреќа кај Охрид

Макфакс - 12.07.2019

Едно лице почина вчера во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селото Ботун и селото Климештани. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.

Детали за несреќата: Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка

Курир - 11.07.2019

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk . Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С.

Ужасна сообраќајка во Македонија: Едно лице загина, друго е тешко повредено

Курир - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

Детали за сообраќајката во охридско: Возач загина на лице место

Република - 12.07.2019

Вчера околу 15 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу с. Ботун и с. Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.

Страотна несреќа во Дебрца, загина едно лице, друго тешко повредено

Сител - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

Скопјанец загина во сообраќајка откако удрил во комбе

Фокус - 12.07.2019

Вчера попладне околу 15 часот, во околината на Охрид се случила сообраќајна несреќа, во која животот го загубил 55-годишен скопјанец. „На 11.07.2019 година околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани, се ...

Во тешка сообраќајка загина едно лице

МКД - 11.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун. „Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца.

Детали за сообраќајката во охридско: Возач загина на лице место

Курир - 12.07.2019

Вчера околу 15 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу с. Ботун и с. Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.

МВР со детали за сообраќајната незгода во која загина едно лице

Скопје1 - 12.07.2019

На 11.07.2019 година околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.

Ден полн трагедии во Македонија: Почина маж

Press24 - 12.07.2019

Околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, помеѓу селата Ботун и Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 55-годишниот П.С.

Скопјанец загина откако со автомобил удри во комбе

Независен - 12.07.2019

Фото: Б. Грданоски В чера попладне околу 15 часот, во околината на Охрид се случила сообраќајна несреќа, во која животот го загубил 55-годишен скопјанец. Во четвртокот околу 15 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу село Ботун и село ...

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

А1 On - 12.07.2019

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу ...

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Локално - 12.07.2019

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу ...

Еден загинат во тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Алсат-М - 12.07.2019

На 11.07.2019 година околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Опсервер - 12.07.2019

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу ...

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

1tv - 12.07.2019

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу ...

Сообраќајка кај Охрид: Загина 55-годишен скопјанец

Денешен - 12.07.2019

Скопјанец загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу Ботун и ...

Еден загинат: Возило и камион се судрија во близина на Охрид

PressingTV - 12.07.2019

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу ...

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Алфа - 12.07.2019

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу ...

СВР Охрид: Настраданиот во несреќата на магистралниот пат Охрид – Кичево е 73-годишен жител на Скопје

OhridNews - 12.07.2019

СВР Охрид денеска изнесе детали за сообраќајната несреќа што вчера околу 15.00 часот се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу с.елата Ботун и Климештани. Во несреќата учествувале патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ...

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

MakPress - 12.07.2019

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу ...

Скопјанец загина во судар на комби и автомобил кај Охрид

Независен - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што информираат од СВР Охрид, вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата ...

Скопјанец загина во судар на комби и автомобил кај Охрид

Канал5 - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што информираат од СВР Охрид, вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата ...

Скопјанец загина во судар на комби и автомобил кај Охрид

Опсервер - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што информираат од СВР Охрид, вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата ...

Скопјанец загина во судар на комби и автомобил кај Охрид

Либертас - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што информираат од СВР Охрид, вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата ...

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи кај Ботун

еМагазин - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што информираат од СВР Охрид, вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата ...

Скопјанец загина во судар на комби и автомобил кај Охрид

Скопје инфо - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што информираат од СВР Охрид, вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата ...

Скопјанец загина во судар на комби и автомобил кај Охрид

MTM - 12.07.2019

Педесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што информираат од СВР Охрид, вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата ...