TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Скопскиот аеродром се очекува пристигнувањето на посмртните останки на жртвите од несреќата

Канал5 - 03.12.2021

За околу еден час се очекува да пристигнат двата авиона од Бугарија со посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа што се случи на 23 ноември. Можно е извесно пролонгирање на слетувањето на авионите поради временските услови.

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

ТВ21

Државен дочек на посмртните останки од загинатите граѓани во автобуската несреќа

24Инфо

Последното патување

Deutsche Welle

Државен дочек на посмртните останки од загинатите граѓани во автобуската несреќа (ВИДЕО)

Локално

Денеска ќе пристигнат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

ТВ21

Последно патување

Бриф

+инфо Либертас Нетпрес Курир Frontline Опсервер 4NEWS 24Инфо

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај ...

Бизнис Вести - 03.12.2021

Со два воено-транспортни авиони денеска во 9 часот од Бугарија се очекува на Меѓународниот аеродром Скопје да пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса транс“-Скопје, што се случи на 23 ...

Утре претпладне посмртните останки на 45-те загинати патници ќе пристигнат од Бугарија

Канал5

Ангелов: Со два воени авиона утре ќе бидат транспортирани останките на загинатите во автобуската несреќа

Алсат-М

Ангелов: Со два воени авиони утре ќе бидат транспортирани останките на загинатите во автобуската несреќа

Lider

Со воен транспортен авион на Бугарската армија утре ќе бидат донесени телата на 45-те загинати на автопатот „Струма“

Република

Ангелов: Со два воени авиони утре ќе бидат транспортирани останките на загинатите во автобуската несреќа

Опсервер

Ангелов: Со два воени авиони утре ќе бидат транспортирани останките на загинатите во автобуската несреќа

Слободен Печат

Курир Кајгана Независен ТВ21 24Инфо +инфо Press24 Zoom

Груби за ТВ 24: Наредната недела ќе има поместување на функциите, одговорност за несреќата во Бугарија мора да има

24 Вести - 02.12.2021

Првиот вицепремиер и генерален секретар на ДУИ Артан Груби во емисијата 24 анализа во врска со автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа 45 лица истакна дека се во контакт со роднините на загинатите и утре ќе бидат донесени телата на ...

ВИДЕО | Груби: Мора да има одговорност за автобуската несреќа во Бугарија

Слободен Печат

Груби: Мора да има одговорност за автобуската несреќа во Бугарија

Press24

Груби: Одговорност за несреќата во Бугарија мора да има, ќе има поместувања на функциите идната недела

24Инфо

Груби за тв 24: Наредната недела ќе има поместување на функциите, одговорност за несреќата во Бугарија мора да има

Либертас

Груби најава поместување на функциите: Одговорност за несреќата во Бугарија мора да има

Република

ФОТО: Се заглави камионот кој требаше да ги преземе останките од жртвите во автобуската несреќа

Слободен Печат - 02.12.2021

Пред зградата на главната мртовечница во Софија утрово во 8 часот пристигна камион со кој телата на 45-те загинати од опожарениот македонски автобус на автопатот „Струма“ во Бугарија, ќе бидат транспортирани до аеродромот „Враждебна“ од каде ќе ...

На бугарскиот камион му ги дишеа гумите за да ги земе 45-те тела на загинатите

Фактор

КАМИОНОТ КОЈ ТРЕБА ДА ГИ ПРЕНЕСЕ 45 ТЕЛА ЗАГЛАВЕН СО ЧАСОВИ: Му ги дишеа и гумите, еве ги деталите од пред мртовечницата (ФОТО)

Курир

Камионот кој треба да ги пренсе 45 тела заглавен со часови: Му ги дишеа и гумите пред мртовечницата (ФОТО)

Нетпрес

(ФОТО) Камионот со посмртните останки се заглавил

Скопје1

Камионот кој треба да ги пренесе телата на жртвите е заглавен со часови

Lider

ФОТО: Со камион од Судска медицина во Бугарија се транспортираат телата на загинатите во катастрофата

ТВ21 - 02.12.2021

Судска медицина ги ослободи телата на 45-те загинати во тешката автобуска несреќа кај Бошнек. Се очекува утре со воен авион да бидат пренесени во Скопје. Утрово камионот испратен по телата се заглавил на влезот во дворот на зградата.

ФОТО: Со камион од Судска медицнина во Бугарија се транспортираат телата на загинатите во катастрофата

4NEWS