TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мекгрегор без причина претепал познат италијански ди-џеј

Спортски - 18.10.2021

Италијанските медиуми пренесуваат дека славниот ирски ММА борец Конор Мекгрегор во Рим го претепал познатиот италијански ди-џеј Франчеко Факети. Нападнатиот Факети се огласи преки неговиот Јутуб канал и раскажа дека тој и неговата сопруга биле во ...

Мекгрегор е ѕвер: Ирецот му го скршил носот на диџејот со кого бил на вечера!

Sport 1 - 18.10.2021

Дека големата ѕвезда од УФЦ-серијата, Колин Мекрегор, има проблеми со однесувањето во јавноста, досега тоа е одамна е познато, а се потврди и пред неколку вечери кога наместо да мине пријатна вечерва во друштво на сопругата и пријатели, тој напави ...

Мекгрегор се дружел со италијански пејач, па го натепал

SportMedia - 17.10.2021

Италијанските медиуми пренесуваат дека контроверсниот УФЦ борец, Конор Мекгрегор, го нападнал и повредил нивниот прославен пејач, Франеско Фачинети. Пејачот изјавил дека тој и неговата сопруга биле во друштво со Мекгрегор неколку часа, по што овој ...

Скандал: Мекгрегор претепал италијански пејач во Рим!

Sport 1 - 17.10.2021

Италијанските медиуми објавија дека ирската УФЦ-ѕвезда Конор Мекгрегор го претепал италијанскиот пејач Франческо Фачинети. Италијанецот соопшти дека тој и неговата сопруга биле во друштво на Мекгрегор повеќе од два часа, по што се случил скандалот.

КОНОР ИСТЕПАЛ ПОЗНАТ ПЕЈАЧ: Ирецот продолжува да прави скандали

Локално - 17.10.2021

Контроверзниот ММА борец Конор Мекгрегор не престанува да прави скандали. Според медиумите во Италија, Ирецот го истепал италијанскиот диџеј и пејач Франческо Факинети, кој во своето обраќање до јавноста истакна дека тој и неговата сопруга биле во ...

Специјалниот се пофали по средбата со Конор: Конечно го запознав, ми беше задоволство

Спортклуб - 16.10.2021

Ирскиот ММА борец, Конор МекГрегор е познат по тоа што е фан на Жозе Мурињо, а деновиве имаше средба со португалскиот тренер. Тој моментално претстојува во Рим, а тоа патување го искористи попатно да добие и дрес од неговиот голем пријател.

Мек Грегор доби дрес од Мурињо

IPON - 16.10.2021

ММА легендата Конор Мек Грегор ужива во Рим, каде имаше средба и со Жозе Мурињо. Жозе Мурињо беше на вечера со Конор Мек Грегор во еден римски ресторан каде пиеле ирско виски. Мурињо му подари дрес со неговото презиме и бројот 10, а Конор за тоа се ...

Мекгрегор ужива на одмор во Рим, а Мурињо му врачи посебен подарок

Точка - 16.10.2021

Најголемата ММА ѕвезда, Конор Мекгрегор овие денови ужива во Рим, а дел од своето време го помина и во дружење со тренерот, Жозе Мурињо. Поранешниот УФЦ првак во Рим пристигнал со партнерката Ди Девлин со која ги посетува убавините на италијанската ...