TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Истанбул: Се урна воен хеликоптер врз зграда, загинаа четири војници

Независен - 12.02.2019

Воен хеликоптер се урна синоќа врз станбена зграда во населба во Истанбул, потврди гувернерот на градот Али Јерликаја. Според турските медиуми, загинале четворица војници. Хеликоптерот за урнал при принудно слетување, а според првичните податоци, ...

Хеликоптер се сруши над зграда во Истанбул, 4 лица загинаа

Точка - 11.02.2019

Денес се сруши хеликоптер над зграда во резиденцијалниот дел во Истанбул, потврдува за турските медиуми гувернерот на градот Али Џерликаја. Хеликоптерот се срушил откако добил наредба за присилно слетување, а според првите податоци тоа се случило ...

(ВИДЕО) Воен хеликоптер се урна во Истанбул

Бриф - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. Kaza mahallinden bana ilk ulaşan görüntüler. pic.twitter.com/80Ry8ytuqG — Mehmet Akif Hamzaçebi ...