TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Македонизмот“ на Мицкоски е спротивно на „Македонија, пристојно место за живеење“

Окно - 08.11.2019

Македонскиот идентитет никој не го укинал за Мицкоски да го враќа, а македонизмот како систем на вредности е сосема спротивно од разбирањето на Македонија како „пристојно место за живеење“ Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска ...

СДСМ: Само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се радуваат на историската грешка на ЕУ, затоа граѓаните ќе ги казнат на 12-ти април

Centar - 08.11.2019

-Целиот западен демократски свет порача дека Северна Македонија сторила се, а одлагањето на датумот било историска грешка, само Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ останаа да се радуваат на историската грешка на ЕУ, соопшти СДСМ.

СДСМ: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори,само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се радуваат на ...

Канал5 - 08.11.2019

Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори" со Македонија.

СДСМ: Срамна и антидржавна изјава на Мицкоски дека „Макрон бил во право кога нѐ блокирал“

МКД - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача сѐ што требаше да направи ...

Тајно се крчкаат имињата за новата техничка влада

Слободен Печат - 08.11.2019

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, најавуваат дека фаворитите за техничката влада ќе ги откријат дури во втората половина на декември. Сега било прерано. Лидерите и на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски за Вечерњи.хр: Заев му даде аргумент на Макрон да ги блокира македонските евроинтеграции

Слободен Печат - 07.11.2019

Во разговорот Мицкоски вели дека Заев ќе влезе во историјата на Македонија како најнегативната личност во овие 28 години, како и дека за него референдумот од 1991 година е единствениот важечки.

Мицкоски за Вечерњи.хр: Заев му даде аргумент на Макрон да ги блокира македонските евроинтеграции

Алфа - 07.11.2019

Заев му даде аргумент на Макрон да ги блокира македонските евроинтеграции. Во интервју за хрватскиот Вечерњи.хр претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не смета оти ЕУ донела неправедна одлука за одложување на датумот за почетокот ...

Губеа до сега, ќе изгубат и на 12 април: Не ни требаат политичари кои од фризерки прават електроинженери

Република - 07.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оствари посета на Крушево во рамки на партиските Разговори за обнова на Македонија. , истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при средбата со крушевчани, каде што одржа и говор.

СДСМ: Мицкоски не може да побегне од кажаното, за тоа што се радува на блокадата во ЕУ следува казна од граѓаните на 12 ...

Centar - 07.11.2019

-Мицкоски не може да побегне од кажаното. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се радуваше на блокадата за отпочнување на ...

(ВИДЕО) Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ

А1 On - 07.11.2019

„Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокраат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан ...

Мицкоски за „Вечерњи лист“: Макрон ја блокираше Македонија бидејќи Заев му даде аргументи

Магазин - 07.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за хрватскиот медиум „Вечерњи лист“ изјави дека премиерот Зоран Заев всушност му даде аргументи на Макрон да ја блокира Македонија. На прашањето на новинарот на „Вечерњи лист“ зошто Макрон на ...

Мицкоски за „Вечерни Лист“: Потребна е брза промена на владата и нова политичка организација што ќе биде стабилен и ...

Курир - 07.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за хрватскиот портал „Вечерни Лист“ на прашањето „Зошто Макрон ги блокираше преговорите за пристапување?“ вели дека за сето тоа сигурно придонело и скандалозниот случај Рекет.

Мицкоски за „Вечерни лист“: Секој петти Македонец живее под линијата на сиромаштија

Курир - 07.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за хрватски „Вечерни Лист“ вели дека секој петти Македонец живее под линијата на сиромаштијата. Каква е економската состојба во Македонија? -Секој петти Македонец живее под линијата на сиромаштија.

Мицкоски за „Вечерни лист“: Заев влегува во историјата како наша најнегативна политичка фигура во последните 28 години

Курир - 07.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за хрватскиот портал „Вечерни Лист“ вели дека Заев направил огромна грешка со промената на името. Откако Македонија не доби датум за отпочнување преговори со ЕУ, премиерот Зоран Заев најави ...

„Вечерни лист“: Заев му ги даде аргументите на Макрон за да ја блокира македонија

Курир - 07.11.2019

„Нашиот концепт е неантиквизација и несеверализација на Македонија, туку ширење на македонизмот“. Во разговор за хрватскиот портал „Вечерни лист“ претседателот на најголемата македонска опозиција ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не смета дека ...

Костадинов: Христијан Мицкоски е единствениот кој се радува што ЕУ направи историска грешка и не додели почеток на ...

Centar - 07.11.2019

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов, на денешната прес конференција ја објави насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокраат нашиот почеток на преговорите со ...

Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, во интервју вели дека Макрон е во право што не ...

Сител - 07.11.2019

Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокираат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан ...

Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, во интервју вели дека Макрон е во право што не ...

24 Вести - 07.11.2019

„Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокираат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само ...

Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, во интервју вели дека Макрон е во право што не ...

Локално - 07.11.2019

„Пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокраат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан Мицкоски дека „Макрон е во право кога не блокираше“, вели денеска Костадин ...

Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, во интервју вели дека Макрон е во право што не ...

4NEWS - 07.11.2019

Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокираат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан ...

Костадинов: Мицкоски во интервју вели дека Макрон е во право што не блокирал (ВИДЕО)

iPortal - 07.11.2019

„Пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокраат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан Мицкоски дека „Макрон е во право кога не блокираше“, вели денеска Костадин ...

Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, вели дека Макрон бил во право

24Инфо - 07.11.2019

Прес конференција на СДСМ, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ „Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокраат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е ...

Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, во интервју вели дека Макрон е во право што не ...

Либертас - 07.11.2019

Соопштение на СДСМ Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокираат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска ...

Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, во интервју вели дека Макрон е во право што не ...

Канал5 - 07.11.2019

Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокираат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан ...

Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ, за него Макрон бил во право кога не блокирал

Фокус - 07.11.2019

Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокраат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна! Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан ...

Мицкоски за „Вечерни Лист“: Потребна е брза промена на Владата

Press24 - 07.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за хрватскиот портал „Вечерни Лист“ на прашањето „Зошто Макрон ги блокираше преговорите за пристапување?“ вели дека за сето тоа сигурно придонело и скандалозниот случај Рекет.

Мицкоски не може да побегне од кажаното, за тоа што се радува на блокадата во ЕУ следува казна од граѓаните на 12 април

Бриф - 07.11.2019

„Мицкоски не може да побегне од кажаното. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се радуваше на блокадата за отпочнување на ...

Мицкоски не може да побегне од кажаното, за тоа што се радува на блокадата во ЕУ следува казна од граѓаните на 12 април

24Инфо - 07.11.2019

Мицкоски не може да побегне од кажаното. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се радуваше на блокадата за отпочнување на ...

СДСМ: Мицкоски не може да побегне од кажаното, за тоа што се радува на блокадата во ЕУ следува казна од граѓаните на 12 ...

Либертас - 07.11.2019

Мицкоски не може да побегне од кажаното. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се радуваше на блокадата за отпочнување на ...

Заев му даде аргумент на Макрон, тврди Мицкоски во интервју за Вечерњи.хр

Фактор - 07.11.2019

Заев му даде аргумент на Макрон да ги блокира македонските евроинтеграции, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски в о разговор за Вечерњи.хр . Тој не смета дека ЕУ донела неправедна одлука за одложување на датумот за почетокот на преговорите ...

СДСМ: За тоа што Мицкоски се радува на блокадата во ЕУ следува казна од граѓаните на 12 април

Макфакс - 07.11.2019

Мицкоски не може да побегне од кажаното. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се радуваше на блокадата за отпочнување на ...

Мицкоски за Вечерњи.хр: Заев му даде аргумент на Макрон да ги блокира македонските евроинтеграции

Скопје1 - 07.11.2019

Во разговор за хрватскиот портал „Вечерни лист“ претседателот на најголемата македонска опозиција ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не смета дека ЕУ донела неправедна одлука околу отпочнување на датумот за преговори со Македонија, туку таа ...

МИЦКОСКИ ЗА ВЕЧЕРЊИ ЛИСТ: „Заев е тој што му даде аргументи на Макрон за блокада!“

Денешен - 07.11.2019

Во разговор за хрватскиот портал „Вечерни лист“ претседателот на најголемата македонска опозиција ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека одлуката на ЕУ за недоделување датум за Македонија за почетокот на преговорите е резултат и пoследица на ...

СДСМ: Мицкоски не може да побегне од кажаното, за тоа што се радува на блокадата во ЕУ следува казна од граѓаните на 12 ...

Канал5 - 07.11.2019

Мицкоски не може да побегне од кажаното, се наведува во соопштението на СДСМ. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Мицкоски тврди дека Заев му дал аргументи на Макрон, но рампата за ЕУ може да се крене

Фактор - 07.11.2019

Заев му даде аргумент на Макрон да ги блокира македонските евроинтеграции, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во разговор за Вечерњи.хр . Тој не смета дека ЕУ донела неправедна одлука за одложување на датумот за почетокот на преговорите ...

Мицкоски за „Вечерни Лист“: Заев со неработењето и корупцијата му даде аргументи на Макрон

MakPress - 08.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за хрватскиот портал „Вечерни Лист“ на прашањето „Зошто Макрон ги блокираше преговорите за пристапување?“ вели дека за сето тоа сигурно придонело и скандалозниот случај Рекет.

СДСМ: Мицкоски се радува на блокадата од ЕУ

MakPress - 08.11.2019

Мицкоски не може да побегне од кажаното. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се радуваше на блокадата за отпочнување на ...

Мицкоски за „Вечерни лист“: Секој петти Македонец живее во сиромаштија

MakPress - 08.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за хрватски „Вечерни Лист“ вели дека секој петти Македонец живее под линијата на сиромаштијата. Каква е економската состојба во Македонија? -Секој петти Македонец живее под линијата на сиромаштија.

Само Мицкоски се радува на блокадата, затоа граѓаните ќе го казнат на изборите на 12 април

24Инфо - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

Сител - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

24 Вести - 08.11.2019

„Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

Канал5 - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Само Мицкоски се радува на блокадата, затоа граѓаните ќе го казнат на изборите на 12 април

А1 On - 08.11.2019

„Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да ...

Мицкоски вели дека му е потребно двотретинско мнозинство за реформи

Фактор - 08.11.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервјуто за Вечерњи.хр вели дека на неговата партија ќе му биде потребна коалиција од двотретинско мнозинство за, како што вели тој, да ги спроведе потребните реформи кога ќе ја формира власта по ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

4NEWS - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Само Мицкоски се радува на блокадата, затоа граѓаните ќе го казнат на изборите на 12 април

Centar - 08.11.2019

-Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори, соопшти денеска СДСМ. „И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача ...

И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори, само Мицкоски се радува на грешката на ЕУ

24Инфо - 08.11.2019

Прес конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник „Почитувани граѓани, почитувани новинари, Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски.

Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори, само Мицкоски се радува на грешката на ЕУ

Centar - 08.11.2019

-Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори“ со Македонија.

Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори, само Мицкоски се радува на грешката на ЕУ

Сител - 08.11.2019

Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интервју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори“ со Македонија.