TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Неверојатен НБА рекорд на Браун

Слободен Печат - 25.01.2021

Кошаркарите на Бостон селтикс го декласираа Кливленд со 141:103 на натпревар на кој блескаше Џејлен Браун. Бостон на неверојатен начин ја прекина серијата од три порази во низа и тоа против Кливленд кој пак имаше три победи по ред.

Рекорд на Џелјен Браун, постигна 33 поени за помалку од 20 минути (ВИДЕО)

МКД - 25.01.2021

Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун сруши рекорд, постигна 33 поени а не играше ниту 20 минути, тоа не му успеало на никој претходно. Бостон убедливо со 141:103 го победи Кливленд, а ѕвезда на вечерта беше Џејлен Браун.

(ВИДЕО) Рекорд на Џејлен Браун во НБА лигата

Нетпрес - 25.01.2021

Кошаркарот на Бостон Селтикс, Џејлен Браун, ноќта кон понеделникот постави рекорд во НБА лигата, откако во дуелот со Кливленд Кавалирс кој неговиот тим на домашен паркет го доби со 141:103, за 19 минути и 14 секунди игра постигна 33 поени.

Рекорд на Браун, Бостон го декласираа Кливленд

TopSport - 25.01.2021

Џејлен Браун, Демијан Лилард и Гордон Хејворд блескаа изминатата ноќ во НБА лигата. Бостон Селтикс против Кливленд Кавалирс ја прекинаа серијата од три порази. Селтикс предводени од Џејлен Браун го прегазија Кливленд со 141:103.

Џејлен Браун постави НБА рекорд - 33 поени за помалку од 20 минути

24 Вести - 25.01.2021

Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун ноќеска постави рекорд во НБА лигата. Тој на дуелот со Кливленд (141:103) за 19 минути и 14 секунди постигна 33 поени. Според официјалниот Твитер на најсилната лига на светот, 24-годишниот Американец го има ...

Џејлен Браун постави рекорд во НБА (видео)

Опсервер - 25.01.2021

– Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун ноќеска постави рекорд во НБА лигата. Тој на дуелот со Кливленд (141:103) за 19 минути и 14 секунди постигна 33 поени. Според официјалниот Твитер на најсилната лига на светот, 24-годишниот Американец го има ...

ВИДЕО: Браун постави рекорд во НБА

Курир - 25.01.2021

Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун ноќеска постави рекорд во НБА лигата. Тој на дуелот со Кливленд (141:103) за 19 минути и 14 секунди постигна 33 поени. Според официјалниот Твитер на најсилната лига на светот, 24-годишниот Американец го има ...

Џејлен Браун постави рекорд во НБА

Кајгана - 25.01.2021

Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун ноќеска постави рекорд во НБА лигата. Тој на дуелот со Кливленд (141:103) за 19 минути и 14 секунди постигна 33 поени. Според официјалниот Twitter на најсилната лига на светот, 24-годишниот Американец го има ...

Браун со рекорд во НБА лигата, најмногу поени за 20 минути од сезоната 1954/55

Sport M - 25.01.2021

Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун ноќеска постави рекорд во НБА лигата. Тој на дуелот со Кливленд (141:103) за 19 минути и 14 секунди постигна 33 поени. Според официјалниот Твитер на најсилната лига на светот, 24-годишниот Американец го има ...

Рекорд на Браун, Бостон го декласираше Кливленд

Макфакс - 25.01.2021

Џејлен Браун, Демијан Лилард и Гордон Хејворд блескаа изминатата ноќ во НБА лигата. Бостон Селтикс против Кливленд Кавалирс ја прекинаа серијата од три порази. Селтикс предводени од Џејлен Браун го прегазија Кливленд со 141:103.