TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијански политичар – антиваксер се заразил со сипаници и завршил во болница

Сакам да кажам - 20.03.2019

Италијански политичар од редовите на крајна десница познат како голем противник на задолжителното вакцинирање на деца се заразил со сипаници, јавуваат тамошните медиуми. Масимилијано Федрига, член на десничарската партија Северна лига, бил ...

Иронична судбина: Италијански политичар-антиваксер, добил сипаници

Вечер - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, кој бил противник на воведување на закон за задолжителна вакцина минатата недела бил примен во болница со случај на мали сипаници. Поради тоа на социјалните мрежи е дочекан со масовно исмевање од страна ...

Италијански политичар кој се спротивставува на задолжителни вакцинации доби сипаници

МКД - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, член на партијата Северна лига, која се противи на задолжителната вакцинација против 12 болести, доби варичела поради што помина четири дена во болница. „Добар сум, дома сум и се опоравувам.

Анти-ваксерска карма

Оff.net - 20.03.2019

Висок италијански функционер на владејачката Лига со години корне од пропагирање против задолжителното вакцинирање против сипаници, а минатата влада ја нарекуваше „сталинистичка“ затоа што терала задолжително вакцинирање.

Италијански политичар кој е против вакцинација заболе од сипаници

Макфакс - 20.03.2019

Италијанскиот политичар, Масимилијано Федрига, член на партијата „Северна лига“, која се противи на обврската за вакцинација против 12 болести, заболе од сипаници, поради што помина четири дена во болница. „Добро сум, дома сум и се опоравувам.

Политичарот кој се противеше на вакцинирање, заболе од сипаници

Н.Македонија - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Му се смее цела Италија: Политичар кој остро се противеше на вакцинацијата, заболе од мали сипаници

Точка - 20.03.2019

Главниот противник на вакцинацијата, италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, оваа седмица бил хоспитализиран откако заболел од мали сипаници. Федрига е член на десничарската партија Северна Лига, а на својот профил на социјалната мрежа ...

Противник на вакцинацијата заврши во болница поради морбили

Кумановски м. - 20.03.2019

Член на италијанската крајно десничарка партија Северна Лига и еден од најгласните противници на вакцинацијата Масимиљано Федрига заврши во болница и тоа токму поради морбили. Федрига објави дека четири дена бил во болница откако минатата недела се ...

Не се стишува епидемијата со морбили, за една недела 63 нови случаи

Либертас - 19.03.2019

Во период од една недела, пријавени се вкупно 63 случаи на мали сипаници кои биле лабораториски потврдени. Од вкупниот број на новозаболени лица, 29 случаи се од Скопје, а речиси 80 отсто од нив се невакцинирани.

Само деца вакцинирани од морбили можат во градинка и училиште

Deutsche Welle - 19.03.2019

При појава на морбили, учениците мора да останат дома поради опасност од зараза, таков случај е моментно во Хилдесхајм. Некои детски градинки веќе не примаат воопшто невакцинирани деца. Наместо домашни задачи, во училиштето за средно образование ...

Во ек на епидемија на морбили, се емитуваат емисии и реклами против вакцинација

Курир - 19.03.2019

Во вчерашната емисија „360 степени“ имаше прилог каде што говореа дека во екот на епидемија на морбили на Собраниски канал и на една приватна национална телевизија одат емисии и реклами против вакцинирање на деца.

(ВИДЕО) 360˚ Во екот на епидемија на морбили, анти-вакцинална пропаганда на Собранискиот канал и на една приватна ...

Либертас - 19.03.2019

Во екот на епидемија на мали сипаници, пред се, поради одбивањето на некои родители да ги вакцинираат своите деца, на Собранискиот канал и на една приватна национална телевизија, се прикажани содржини во кои отворено се пропагира против ...

Италијански политичар кој е против вакцинација заболе од сипаници

Денар - 20.03.2019

Италијанскиот политичар, Масимилијано Федрига, член на партијата „Северна лига“, која се противи на обврската за вакцинација против 12 болести, заболе од сипаници, поради што помина четири дена во болница. „Добро сум, дома сум и се опоравувам.

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање, заболе од сипаници

Сител - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Десничар се противеше на вакцинација, па „фати“ сипаници: Сега го смени мислењето

Фактор - 20.03.2019

Членот на италијанската крајна десничарска партија Северна Лига и еден од најгласните противници на вакцинацијата Масимилијано Федриго завршил во болницата и тоа токму поради сипаници. Тој објавил дека четири дена бил во болница бидејќи минатата ...

Италијански политичар кој е против вакцинација заболе од сипаници

iPortal - 20.03.2019

Италијанскиот политичар, Масимилијано Федрига, член на партијата „Северна лига“, која се противи на обврската за вакцинација против 12 болести, заболе од сипаници, поради што помина четири дена во болница. „Добро сум, дома сум и се опоравувам.

Од сипаници заболе италијански политичар кој се противи на вакцинирање

+инфо - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Италијански политичар кој се противеше на вакцините заболе од сипаници

Нова ТВ - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, кој водеше кампања против задолжителните вакцини, се зарази од сипаници и помина четири дена во болница. Вакцинирањето против дифтерија, тетанус, детска парализа, но и големи и ...

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање, заболе од сипаници

1tv - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање, заболе од сипаници

24Инфо - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига”, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање, заболе од сипаници

MTM - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига", партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање, заболе од сипаници

Независен - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање се зарази со сипаници

Факултети - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници, па мораше да помине четири дена во болница. Вакцинирањето против дифтерија, тетанус, детска парализа, но и ...

Главниот лобист против вакцинација доби сипаници

Република - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање, заболе од сипаници

А1 On - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.

Италијански политичар кој се противи на вакцинирање, заболе од сипаници

Опсервер - 20.03.2019

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше да мине четири дена во болница.