TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ги објавија барањата на Мбапе на Твитер, а потоа се огласи и Французинот (ФОТО)

СуперСпорт - 12.06.2019

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе постојано се поврзува со трансфер од ПСЖ во Реал Мадрид. Наводно, 20-годишниот напаѓач е незадоволен во редовите на францускиот шампион и сака да замине. Дел од француските медиуми објавија дека Мбапе поставил листа ...

Преку Твитер ги објавија условите кои Мбапе ги бара од ПСЖ, а потоа се јави и тој лично

Спортклуб - 12.06.2019

Килијан Мбапе константно се поврзува со трансфер од ПСЖ во Реал Мадрид. Наводно 20-годишниот напаѓач е незадоволен во редовите на францускиот првак и размислува за заминување. Дел од француските медиуми објавија дека Мбапе поставил и листа на барања ...

ВИДЕО: Го „уби“ со поглед - Мбапе имаше несекојдневен инцидент во Андора

Gol.mk - 12.06.2019

Младиот Килиан Мбапе продолжи да испишува историја и вчера го постигна голот број 100 во својата кратка кариера. Францускиот голгетер го отвори резултатот во високата победа на гости кај Андора.

Мбапе: Прашањата секогаш ви се поврзани со Реал

TopSport - 12.06.2019

Килијан Мбапе синоќа во Андора го постигна 100 гол во професионалната кариера. По мечот новинарите најмногу се интересирале за иднината на младиот напаѓач. Медиумските шпекулации го селат Мбапе од Париз во Мадрид, на „Сантијаго Бернабеу“.

„Извинете, сте заборавиле да напишете дека сакам да играм и како голман“ – како Мбапе се справува со „фејк њуз“ (ФОТО)

24Фудбал - 12.06.2019

Килијан Мбапе се огласи на социјалните мрежи за да искоментира една шпекулација за неговата иднина, Французинот на урнебесен начин се справи со „фејк њуз“. Младиот напаѓач минатиот месец ја стави под знак прашалник својата иднина во Париз откако ...

Килијан Мбапе по натпреварот со Андора го прокоментира можниот трансфер во Реал Мадрид

Дерби - 12.06.2019

Одличниот француски напаѓач и член на ПСЖ, Килијан Мбапе долго време се поврзува со трансфер во редовите на Реал Мадрид. Мбапе со сигурност ќе ја обележи историјата на модерниот фудбал затоа што со само 20 години веќе стигна до својот 100ти погодок ...

Што Килијан Мбапе рече за трансферот во Реал Мадрид?

СуперСпорт - 12.06.2019

Килијан Мбапе го постигна својот 100. гол во кариерата во дуелот на репрезентацијата на Франција против Андора. Триколорите победија со 4-0 а после мечот новинарите повеќе ги интересираше дали Мбапе ќе оствари голем трансфер во текот на летото.

Мбапе одговори на веста за условите до ПСЖ: Заборавивте нешто, Килијан Мбапе сака да биде и голман

Спортски - 12.06.2019

Во текот на вчерашниот ден во медиумите се појавија информации дека Мбапе поставил услови до Пари Сен Жермен. Барањата кои вчера се појавија во медиумите не беа поврзани со финансиските услови.

Вредноста на Нејмар падна за 70 милиони евра

Екипа - 12.06.2019

Бразилецот Нејмар веќе не е најпосакуван фудбалер во светот. Тој во 2017 година за рекордни 222 милиони евра од Барселона направи трансфер во Пари Сен Жермен, но таму не успеа да го задржи нивото што го имаше во каталонскиот клуб.

Генијалниот Мбапе направи нешто што не му успеало на никој претходно

Спортски - 12.06.2019

Килијан Мбапе е фудбалер кој го носи прекарот „новиот Пеле“ и има предиспозиции да стане еден од најголемите во историјата. Мбапе и вчера против Андора во натпреварот во кој Франција победи со 4:0 се запиша во листата на стрелци.

Мбапе до новинарите: Ве молам, прекинете со тој Реал! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.06.2019

Килијан Мбапе го постигна 100 гол во дресот на француската репрезентација против селекцијата на Андора во победата од 4:0. Веднаш после мечот новинарите ја искористија можноста дали одличниот играч на ПСЖ ќе направи голем трансфер во текот на ...

Мбапе на „Твитер“ ги искоментира шпекулациите кои го поврзуваат со Реал (ФОТО)

Sport 1 - 12.06.2019

Низ медиумите вчера се појавија информации дека Килијан Мбапе е многу близу до заминување од редовите на ПСЖ. Наводно фудбалерот имал неколку барања до челниците на клубот, како да игра во шпицот на нападот, наместо на крило.

ВИДЕО: Фудбалерот на Андора се направи мангуп, Мбапе го „уби“ со поглед

Sport M - 12.06.2019

Франција ја совлада Андора со 4:0, а стрелец на водечкиот гол за „Триколорите“ беше Килијан Мбапе. Младиот офанзивец го постигна 100. гол во својата професионална кариера, сметајќи ги клупските и репрезентативните натпревари.

(ВИДЕО) Фудбалерот на Андора се правеше мангуп, Мбапе го „уби“ со поглед

Спортклуб - 12.06.2019

Франција со 0:4 ја победи Андора, а стрелец на водечкиот гол за „Триколорите“ беше Килијан Мбапе. За младиот офанзивец тоа беше 100. гол во професионалната кариера, сметајќи ги клупските и репрезентативните мечеви.

Напаѓачот на Андора си поигра со Мбапе додека тој даваше интервју (ВИДЕО)

Спортски - 12.06.2019

Во изминатата вечер се играа натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а помеѓу оние репрезентации кои играа беа и селекциите на Франција и Андора. Франција ја победи Андора со 0:4, а свој допринос во триумфот даде и ...

Анонимниот напаѓач на Андора го истрола Мбапе пред камерата, младата ѕвезда му испрати убиствен поглед (Видео)

Дерби - 12.06.2019

Килијан Мбапе изминатава вечер стигна до својот јубилеен стоти гол во својата кариера на само 20-годишна возраст, податок кој само докажува дека суперталентираниот француски репрезентативец со право важи за еден од најголемите потенцијали во ...

Мбапе стигна до 100 гола: На 20 години Меси беше трипати послаб, а Роналдо - петпати!

Sport 1 - 12.06.2019

Фудбалскиот свет од поодамна трепери дека после заминувањето на Лионел Меси и Кристијано Роналдо во пензија, фудбалот ќе стане пресиромашен, но веќе очигледно допрва доаѓа времето на француската тинејџерска-ѕвезда Килијан Мбапе, зашто брзоногото ...

Мбапе го постигна 100 гол во кариерата

TopSport - 12.06.2019

Франција синоќа победи во Андор 4:0, во квалификациите за ЕУРО 2020, а напаѓачот Килијан Мбапе го постигна 100 гол во професионалната кариера. За да стигне до оваа бројка на Мбапе му беа потребни 180 натпревари.

Завршува ерата на Меси и Роналдо, почнува онаа на Мбапе!

Спортклуб - 12.06.2019

Лионел Меси и Кристијано Роналдо ги одбележаа последните 15 години во светскиот фудбал, но нивниот крај се ближи, а на сцена стапуваат некои нови клинци. Пред сите – Килијан Мбапе кој синоќа дојде до едно достигнување со кое не можат да се пофалат ...

ВИДЕО: Мбапе е посебен - на генијален начин го постигна СТОТИОТ гол во кариерата!

Gol.mk - 12.06.2019

Светскиот првак Франција брзо реагираше по поразот во Коња за време на викендот и на рутински начин славеше во Андора со 0-4. Дешамп му даде шанса на Бен Једер, но не експериментираше со тимот и настапија и Погба, Гризман и Мбапе.

ФЕНОМЕН: Мбапе на 20 години веќе има 100 гола!

SportMedia - 12.06.2019

Францускиот репрезентативец Килијан Мбапе вечерва на мечот помеѓу Франција и Андора реализира погодок во 11 минута што беше негов јубилеен 100-ти во кариерата. А ултраталентираниот фудбалер има само 20 години и пет месеци.

„Шмекерски“ лоб на Килијан Мбапе (ВИДЕО)

Спортски - 11.06.2019

Франција игра натпревар од четврото коло во квалификациите за Европското првенство на гости против Андора. Французите стигнаа до предност уште во 11-та минута кога Килијан Мбапе истрча во контра и на „шмекерски“ начин го лобуваше голманот на ...

Дракслер конечно призна дека имал жестока дискусија со Нејмар: Тој беше лут, јас бесен

Дерби - 11.06.2019

Јулијан Дракслер пред неколку дена застана во одбрана на Нејмар и истакна дека Бразилецот не е способен да направи дело за какво се обвинува во родната земја (силување на девојка), а неколку дена по ваквата изјава, германскиот репрезентативец откри ...

Дракслер призна: Се фативме за гуша со Нејмар!

Спортклуб - 11.06.2019

Играчот за врска на ПСЖ, Јулијан Дракслер ја потврди информацијата на француските медиуми дека имал физички контакт со својот соиграч Нејмар и дека малку недостасувало тоа да ескалира. Настанот се случил во 2018 година, по поразот од Монпеље во ...

Шпанците најавуваат: И Нејмар побарал трансфер од ПСЖ!?

Sport 1 - 11.06.2019

Најскапиот светски фудбалер Нејмар побарал од Пари Сен Жермен да си замине летово, објавија дел од шпанските медиуми, потенцирајќи дека бразилската суперѕвезда нема мотив да игра во францускиот гигант и сака да се врати во Шпанија.

Кога Мбапе ќе реши да се справува со „фејк њуз“: Сакам да играм и како голман (ФОТО)

МКД - 12.06.2019

Килијан Мбапе со голема доза на хумор ги прокоментира шпекулации за неговата иднина и наводната листа со барања која ја доставил до лидерите на ПСЖ. Младиот напаѓач минатиот месец ја стави под знак прашалник својата иднина во Париз откако изјави ...

Килијан Мбапе по натпреварот со Андора го прокоментира можниот трансфер во Реал Мадрид

Точка - 12.06.2019

Одличниот француски напаѓач и член на ПСЖ, Килијан Мбапе долго време се поврзува со трансфер во редовите на Реал Мадрид. Мбапе со сигурност ќе ја обележи историјата на модерниот фудбал затоа што со само 20 години веќе стигна до својот 100ти погодок ...

Анонимниот напаѓач на Андора го истрола Мбапе пред камерата, младата ѕвезда му испрати убиствен поглед

Точка - 12.06.2019

Килијан Мбапе изминатава вечер стигна до својот јубилеен стоти гол во својата кариера на само 20-годишна возраст, податок кој само докажува дека суперталентираниот француски репрезентативец со право важи за еден од најголемите потенцијали во ...

Дракслер конечно призна дека имал жестока дискусија со Нејмар: Тој беше лут, јас бесен

Точка - 11.06.2019

Јулијан Дракслер пред неколку дена застана во одбрана на Нејмар и истакна дека Бразилецот не е способен да направи дело за какво се обвинува во родната земја (силување на девојка), а неколку дена по ваквата изјава, германскиот репрезентативец откри ...