TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Тајсон Фјури од 180 килограми стигна до шампион? Шест оброци, осум литри вода и мастурбација

Спортски - 23.05.2020

Тајсон Фјури помина многу во овие четири години. Откако од тронот го симна Кличко, британскиот боксер падна во депресија, му се оддаде на алкохолот, а килограмите растеа. Така пред само две ипол години имаше 180 килограми и воопшто не личеше на ...

Тајсон изгубил 45 килограми: Станав веган, добив шанса за здрав живот!

Локално - 23.05.2020

Прославениот американски боксер Мајк Тајсон изјави дека се чувствува како никогаш досега во животот, а како што вели, веганската диета на која се подложил е одговорна за тоа. – Станав веган, добив шанса за здрав живот.

Погледнете како изгледаше Тајсон кога имаше 170 килограми (ФОТО)

Спортски - 23.05.2020

Познатиот боксер Мајк Тајсон има 53 години и сега се спрема за враќање во рингот со цел да одработи неколку хуманитарни борби. Тајсон објави неколку видеа и фотографии на кои покажа дека се наоѓа во навистина одлична форма.

Уште една луда приказна на Тајсон: Бев мртов пијан и напушен, а полицаецот возбуден што ме гледа

Екипа - 23.05.2020

Мајк Тајсон постојано реди интересни приказни за своите животни случувања. Една таква е и за ситуацијата кога бил запрен од полиција која воопшто не приметила дека е пијан и напушен… „Ме запре полицаец, а јас мртов пијан и напушен.

Тајсон: Дуел со Холифилд? Тоа би било…

Дерби - 23.05.2020

Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд веќе се длабоко навлезени во шестата деценија од нивните животи, но тие напорно работат, вежбаат, се подготвуваат за кам-бек на големата сцена во боксот. Се уште нема официјална информација за тоа дали тие ќе се ...

Фјури останува фокусиран: Ако Вајлдер ме нокаутира, тогаш нема борба со Џошуа

IPON - 23.05.2020

Тајсон Фјури не сака премногу да размислува за борба за неоспорен светски шампион во тешка категорија со Ентони Џошуа. 31-годишниот Британец е свесен дека прво мора за прв пат да го брани појасот на ВБЦ во третата пресметка со Дионтеј Вајлдер.

Ако мислевте дека Тајсон е во топ форма, што да се каже за Холифилд (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.05.2020

Легендарните боксери Мајк Тајсон (53) и Ивандер Холифилд (57) иако се во поодминати години на социјалните мрежи објавуваат видеа како тренираат. Двајцата се во одлична форма за „старци“ од по педесет години.

Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.05.2020

Се планираат три борби од егзибициски и хуманитарен карактер, а сиот приход ќе биде наменет за бездомниците и луѓето кои страдаат од зависност од дрога. Како што од претходно се предвидува, иако нема никаква официјална потврда , можна е нова борба ...

Вајт: Го рушев Фјури неколку пати на спаринг и затоа не брза да се бори со мене

IPON - 23.05.2020

Дилиeн Вајт (27-1, 18 КО) подолго време е фрустриран од фактот дека не може да се бори за светската титула во тешка категорија. Помина две години на прво место на предизвикувач на ВБЦ, а потоа со победата против Оскар Ривас минатото лето стана и ...

Холифилд му „одговори“ на Тајсон со опасен тренинг (ВИДЕО)

СуперСпорт - 23.05.2020

Поранешниот светски шампион во бокс Мајк Тајсон напорно работи за да може подготвен да се врати во рингот. Така во јавноста се појави негова видео-снимка на која се гледа дека уште не е за во пензија, без разлика на тоа што има 53 години.

Нереално: Погледнете како изгледа човекот од 57 години кој ќе се бори против Тајсон (ВИДЕО)

Спортски - 23.05.2020

Евандер Холифилд е еден од борците кои веројатно ќе се борат против Мајк Тајсон. Легендарниот боксер започна со тренинзи и на 57 години изгледа навистина одлично и е спремен трет пат во кариерата да се бори со Мајк.

Херн: Ако не може Велика Британија, Пула е реална опција за мечот Џошуа-Пулев

Дриблинг - 23.05.2020

Ентони Џошуа има желба насловот во тешка категорија да го брани во Велика Британија, но неговиот промотор Еди Херн тврди дека мечот против Пулев ќе се одржи на друга локација, доколку немаат друг избор.

Џошуа е фокусиран само на средбата со Пулев

IPON - 23.05.2020

Целиот фокус на Ентони Џошуа се уште е насочен за борба со Кубрат Пулев на британско тло. Ова го изјави промоторот на светскиот шампион на три од четирите боксерски федерации Еди Херн за Скај спорт. „Мечот ќе се одржи најрано на крајот на септември.

Холифилд го ангажираше Кличко за најавената борба со Тајсон (Видео)

Дерби - 22.05.2020

Ивандер Холифилд е сериозен во намерата да се врати во рингот од крајот на годината, но за да се случи тоа, самиот е свесен дека треба да се врати во солидна форма до која ќе стигне само со напорна работа.

Нереално е како изгледа човек на 57-годишна возраст: Тајсон треба да запраша дали му треба овој натпревар (ВИДЕО)

Sport M - 22.05.2020

Евандер Холифилд е еден од луѓето што веројатно ќе се борат со Мајк Тајсон. Легендарниот боксер започна да тренира и на 57-годишна возраст изгледа навистина одлично, па затоа е подготвен да се бори против Железниот Мајк по трет пат во кариерата.

Тајсон Фјури: Се уште сум дебел, ќелав, грд, но и незапирлив

Sport 1 - 22.05.2020

Британскиот боксер Тајсон Фјури смета дека во моментов е подготвен и практично незапирлив. Тој досега не загуби во кариерата, а има 30 победи и едно реми. Последниот триумф го забележа над Дионтеј Вајлдер со технички нокаут и со тоа остана и ...

Не е само Тајсон и Холифилд има што да покаже (ВИДЕО)

Екипа - 22.05.2020

Карантинот и пандемијата од коронавирусот допринесоа некои боксерски легенди да се вратат во старата форма. Мајк Тајсон веќе напорно работи и вели дека е подготвен да се врати во рингот. По неговите стапки тргна и Ивандер Холифилд кој на социјалните ...

ВИДЕО: „The Real Deal“ тренира со Кличко за мечот против Тајсон

Дриблинг - 22.05.2020

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Евандер Холифилд објави видео на кое тренира со Владимир Кличко. Имено, ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер.

Холифилд тренира со Кличко и е во застрашувачка форма! (видео)

TopSport - 22.05.2020

Поранешниот шампион во тешка категорија, Ивандер Холифилд се пофали со ново видео од неговите подготовки за камбек на 57 години, тренирајќи со уште еден поранешен шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, подгревајќи ги надежите на фановите за ...

Тајсон полн со самодоверба: Ќе се борам со било кој!

Спортски - 22.05.2020

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се спрема за враќање во рингот. Популарниот Ајрон Мајк има 53 години, но неколку недели помина тренирајќи за да се врати во рингот и да одработи неколку хуманитарни борби од по 3-4 рунди.

Тајсон полуде: Егото ми расте, дајте ми го било кој противник! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 22.05.2020

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се подготвува за враќање во рингот. Популарниот боксер има 53 години, но неколку недели споменува дека може да се врати во рингот и да се бори во хуманитарни цели.

Тајсон „откачи“: Моето его се крева, ќе се борам со кој било!

IPON - 22.05.2020

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се спрема за враќање во рингот. Популарниот Железен Мајк има 53 години, но неколку недели помина тренирајќи за да се врати во рингот и да одработи неколку хуманитарни борби од по 3-4 рунди.

Холифилд тренира со Кличко и е во застрашувачка форма! (видео)

Макфакс - 22.05.2020

Поранешниот шампион во тешка категорија, Ивандер Холифилд се пофали со ново видео од неговите подготовки за камбек на 57 години, тренирајќи со уште еден поранешен шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, подгревајќи ги надежите на фановите за ...

Холифилд за мечот со Тајсон тренира со Владимир Кличко (ВИДЕО)

IPON - 22.05.2020

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд тренира со Владимир Кличко од што објави и видео. Ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер.

Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Курир - 23.05.2020

Како што од претходно се предвидува, иако нема никаква официјална потврда, можна е нова борба помеѓу боксерските великани Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд. Поранешниот боксерски шампион, Холифилд се подготвува сериозно за потенцијалниот трет меѓусебен ...

Мајк Тајсон и полицајците: Бев мртов пијан и надуван, а полицаецот возбуден што ме гледа

IPON - 23.05.2020

Мајк Тајсон не престанува со интересните приказни за животните случувања. Една таква е и за ситуацијата кога бил запрен од полиција која воопшто не приметила дека е пијан и напушен… „Ме запре полицаец, а јас мртов пијан и напушен.

Мајк Тајсон стана веган

Република - 23.05.2020

Прославениот американски боксер Мајк Тајсон изјави дека се чувствува како никогаш досега во животот, а како што вели, веганската диета на која се подложил е одговорна за тоа. Станав веган, добив шанса за здрав живот.