TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев го одби барањето на Мицкоски – „Нема потреба од лидерска средба со човек кој нема став за ништо“

ТВ21 - 18.10.2020

Премиерот Зоран Заев не гледа потреба за средба со лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски за прашањето за историјата и македонскиот јазик кои ги оспорува Бугарија. Во одговор за ТВ21 Заев вели дека нема зошто да седне на маса со некого кој нема ...

Заев одбива лидерска за заеднички став за отворените прашања со Бугарија

Алфа - 18.10.2020

Заев не прифаќа лидерска средба за отворените прашања со Бугарија. Откако Мицкоски вчера повика најрелевантните политички партии да изградат заеднички став за клучните теми поврзани со источниот сосед, премиерот за Алфа вели дека не гледа потреба од ...

Заев го одби барањето на Мицкоски за лидерска средба

Фокус - 18.10.2020

Премиерот Зоран Заев го одби барањето на претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за одржување лидерска средба, на која освен за разговорите со Бугарија, би се разговарало и за пописот, економијата, образованието.

Заев одбива лидерска средба

Сител - 18.10.2020

Власта го одби барањето за лидерска средба за преговорите со Бугарија, но и останати политички прашања на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. И од СДСМ и од ДУИ сметаат дека нема потреба од ваков состанок бидејки преговорите со Бугарија течат.

Заев за Канал 5: Не гледам потреба од лидерска средба за Бугарија, Мицкоски нема став

Канал5 - 18.10.2020

Кратко траеа надежите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за нова лидерска средба која би се фокусирала на односите со Бугарија. Премиерот Заев експресно го одби барањето на Мицкоски, со образложение дека не гледа никаква потреба за такво нешто.

Заев го одби Мицкоски за лидерска средба за Бугарија

Телма - 18.10.2020

Нема лидерска средба за преговорите со Бугарија. Премиерот Заев не го прифати барањето на Мицкоски да седнат на заедничка маса и отворено да дискутираат за сите отворени прашања, вклучувајќи го и ризикот од можно вето.

СДСМ - Нема причина за одржување лидерска средба

Р.С.Европа - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, соопшти денеска владејачката партија СДСМ откако тоа вчера го побара лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска образложи дека ваквиот став е бидејќи „Мицкоски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очекувано беше Заев да го одбие Мицкоски за лидерска

360 степени - 18.10.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека очекувала премиерот Зоран Заев да ја одбие иницијативата на Христијан Мицкоски за лидерска средба. Покрај за односите со Бугарија, опозицијата посочува дека на лидерската би се разговарало и за ...

Заев за ТВ21: Не гледам потреба од лидерска средба за Бугарија, Мицкоски нема став за ниту едно важно, национално или ...

ТВ21 - 18.10.2020

Претседателот на Владата Зоран Заев, на прашање за тоа дали се согласува со барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се свика лидерска средба околу прашањето со Бугарија, посочи дека не гледа потреба од таква средба.

Заев за ТВ21: Не гледам потреба од лидерска средба

360 степени - 18.10.2020

Не гледам потреба од лидерска средба, одговара премиерот Зоран Заев по вчерашното барање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за лидерска средба во врска со преговорите со Бугарија. „Не гледам потреба од лидерска средба.

Опозицијата чека одговор за лидерската средба

Локално - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

Заев не гледа потреба од лидерска средба за односите со Бугарија

Република - 18.10.2020

Премиерот Заев не сака лидерска средба за уцените од Бугарија откако тоа го побара лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. „Не гледам потреба од лидерска средба. Особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко ...

Заев не гледа потреба од лидерска средба за Бугарија

Expres - 18.10.2020

Премиерот Зоран Заев вели дека не гледа потреба од лидерска средба околу спорот со Бугарија на што го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. „Не гледам потреба од лидерска средба. Особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко ...

Ќе прифати ли Заев лидерска средба за уцените од Бугарија?

Република - 17.10.2020

Лидерска средба бара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за односите со Бугарија. Тој смета дека ова прашање е премногу сериозно и оти треба да се седне на заедничка маса. Но прашање е дали Заев ќе прифати откако тој во неколку наврати ...

Дали Заев ќе прифати лидерска средба за прашањето со Бугарија?

PressingTV - 18.10.2020

Лидерска средба бара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за односите со Бугарија. Тој смета дека ова прашање е премногу сериозно и оти треба да се седне на заедничка маса. Но прашање е дали Заев ќе прифати откако тој во неколку наврати ...

АРСОВСКИ: Мицкоски чека одговор од Заев за лидерска средба

Денешен - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

Канал5 - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

+инфо - 18.10.2020

Според него, владините функционери кои преговараат со Бугарија, посебно Димитров, се фокусираат на македонскиот јазик. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување ...

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

Press24 - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

24Инфо - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

Заев: Не гледам потреба од лидерска средба

Канал5 - 18.10.2020

Не гледам потреба од лидерска средба. Особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање. Македонскиот јазик, македонскиот идентитет и посебност се меѓународно потврдени и признаени од целиот свет.

Заев за КОХА: Не гледам потреба од лидерска средба

Либертас - 18.10.2020

По поканата на лидерот на македонската опозиција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за лидерска средба на Парламентарните парти на кој ќе се разговара за историските спорови на земјата со Бугарија, и како што рече, новиот договор според ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

А1 On - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

Фокус - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

iPortal - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска средба

Слободен Печат - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека сè уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување на лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски .

Заев за ТВ21: Не гледам потреба од лидерска средба за Бугарија, Мицкоски нема став за ниту едно важно, национално или ...

Магазин - 18.10.2020

Претседателот на Владата Зоран Заев, на прашање за тоа дали се согласува со барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се свика лидерска средба околу прашањето со Бугарија, посочи дека не гледа потреба од таква средба, посочи Заев за ...

„Мицкоски нема став за ниту едно стратешко прашање“: Заев смета дека нема потреба од лидерска средба

Локално - 18.10.2020

„Не гледам потреба од лидерска средба. Особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање“, одговори за ТВ21 , премиерот Зоран Заев на прашањето за тоа дали се согласува со барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Заев за ТВ21: Не гледам потреба од лидерска средба

Press24 - 18.10.2020

Претседателот на Владата Зоран Заев, на прашање за тоа дали се согласува со барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се свика лидерска средба околу прашањето со Бугарија, посочи дека не гледа потреба од таква средба.

Кузеска: СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

24Инфо - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ во одговор на новинарско прашање.

СДСМ: Не гледаме потреба од лидерска средба, Мицкоски нема став по ниедно прашање

Макфакс - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ во одговор на новинарско прашање.

Заев за ТВ21: Не гледам потреба од лидерска средба

iPortal - 18.10.2020

Nе гледам потреба од лидерска средба, одговара премиерот Зоран Заев по вчерашното барање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за лидерска средба во врска со преговорите со Бугарија. „Не гледам потреба од лидерска средба.

Заев за ТВ21: Не гледам потреба од лидерска средба

Граѓански збор - 18.10.2020

Nе гледам потреба од лидерска средба, одговара премиерот Зоран Заев по вчерашното барање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за лидерска средба во врска со преговорите со Бугарија. „Не гледам потреба од лидерска средба.

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

Граѓански збор - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

Press24 - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ во одговор на новинарско прашање.

СДСМ: Не гледаме потреба од лидерска средба, Мицкоски нема став по ниедно прашање

Опсервер - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, во одговор на новинарско прашање.

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од власта за лидерска

ММС - 18.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска соопшти дека се уште нема никаков одговор од власта за евентуално одржување лидерска средба по повикот што вчера јавно го упати нивниот лидер Христијан Мицкоски.

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

+инфо - 18.10.2020

Мицкоски не е за договор на било која тема, тој бара начин само како наштети на државата, особено на процесите кои не водат кон ЕУ - кажа Кузеска. Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално ...

Заев за ТВ21: Не гледам потреба од лидерска средба

Вечер - 18.10.2020

Претседателот на Владата Зоран Заев, на прашање за тоа дали се согласува со барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се свика лидерска средба околу прашањето со Бугарија, посочи дека не гледа потреба од таква средба.

СДСМ: Не гледаме потреба од лидерска средба, Мицкоски нема став по ниедно прашање

Вечер - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, во одговор на новинарско прашање.

Заев и СДСМ не гледаат потреба од лидерска средба за односите со Бугарија

Нетпрес - 18.10.2020

Премиерот Зоран Заев не сака лидерска средба за уцените од Бугарија откако тоа го побара во саботата лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, а истовремено и владејачкиот СДСМ го потврди ставот на својот лидер дека „не гледа потреба“ од средба на ...

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

Опсервер - 18.10.2020

– Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Како што рече Кузеска на прес-конференција, Мицкоски не е за ...

СДСМ: Не гледаме потреба од лидерска средба, Мицкоски нема став по ниедно прашање

Точка - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, во одговор на новинарско прашање.

По повикот на Мицкоски, СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

еМагазин - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ во одговор на новинарско прашање, Богданка Кузеска.

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

Фокус - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Како што рече Кузеска на прес-конференција, Мицкоски не е за договор ...

ВИДЕО: СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

А1 On - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Како што рече Кузеска на прес-конференција, Мицкоски не е за договор ...

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

ММС - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ во одговор на новинарско прашање.

СДСМ: Не гледаме потреба од лидерска средба

Слободен Печат - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Како што рече Кузеска на прес-конференција, Мицкоски не е за договор ...

Заев: Не гледам потреба за лидерска, Мицкоски нема став за ниту едно национално, стратешко прашање

Нова ТВ - 18.10.2020

„Не гледам потреба од лидерска средба. Особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање“, одговари премиерот Зоран Заев по вчерашното барање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за лидерска средба во врска ...

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

Frontline - 18.10.2020

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Како што рече Кузеска на прес-конференција, Мицкоски не е за договор ...