TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

19-годишен скопјанец завршил зад решетки, агресивно се однесувал кон полициските службеници

Курир - 02.10.2022

На 02.10.2022 во 02,00 часот пред угостителски објект во Градскиот парк во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е приведен Б.М.(19) од Скопје кој агресивно се однесувал кон полициските службеници кои вршеле службени дејствија и се обидел да ...

Mлада скопјанка нападна полицаец

Макфакс - 02.10.2022

Синоќа околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар, полицијата ја приведе В.А.(21) од Скопје, затоа што физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

Девојка нападнала полицаец пред угостителски објект

Press24 - 02.10.2022

Минатата ноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, информира МВР. Таа физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност , велат од МВР.

Девојка во Скопје нападна полицаец

24Инфо - 02.10.2022

Синоќа околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар, полицијата ја приведе В.А.(21) од Скопје, затоа што физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

Mлада скопјанка нападна полицаец

Точка - 02.10.2022

Синоќа околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар, полицијата ја приведе В.А.(21) од Скопје, затоа што физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

Девојка нападнала полицаец пред угостителски објект

Фокус - 02.10.2022

Минатата ноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, информира МВР. Таа физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност , велат од МВР.

21 годишна скопјанка нападнала полицаец пред кафетерија во центар

Либертас - 02.10.2022

Минатата ноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, информира МВР. Таа физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност , велат од МВР.

Уапсена млада скопјанка, пред локал нападнала полицаец

Република - 02.10.2022

Вчера околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, соопштија од МВР, додавајќи дека таа физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

Полицаец нападнат од млада скопјанка пред кафуле

Локално - 02.10.2022

Млада скопјанка нападнала полициски службеник пред локал во центарот на Скопје, информираат од МВР. Синоќа околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје.

Уапсена млада скопјанка, пред локал нападнала полицаец

Lider - 02.10.2022

Вчера околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, соопштија од МВР, додавајќи дека таа физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

Во Скопје 21-годишна девојка нападнала полицаец

МКД - 02.10.2022

Синоќа на полноќ пред угостителски објект во скопската општина Центар полицјата ја приведе В.А. (21) од Скопје, затоа што физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

Mлада скопјанка нападна полицаец

Press24 - 03.10.2022

Синоќа околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар, полицијата ја приведе В.А.(21) од Скопје, затоа што физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.