TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Куманово: Време е за нови политичари

Канал5 - 29.06.2020

Почнува нова ера на политичари чиј телефон нема да биде на сајлент, кои ќе работат посветено на исполнувања на проектите опфатени во еден од многуте проекти опфатени во „Обнова за Македонија".

Мицкоски од Куманово: По 15-ти јули започнуваме со една нова политика во која што ќе нема повластена политичка каста

Курир - 29.06.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово Мицкоски порача дека по победата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ ...

Мицкоски за Саше Политико: Никаде не реков дека Камчев ми дал пари, каде го слушнавте тоа?

365 - 29.06.2020

„Саше, вие сте секогаш инспиративен, но мора да ја говорите вистината“ – со ваква порака му се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарот Саше Ивановски (алијас Политико) на забелешката дека во снимката наводно се слушало како ...

Мицкоски за коалицијата „Можеме“: Јас би рекол „можевте“- во минато завршено време

360 степени - 29.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на собир во Ѓорче Петров, се закани дека, по 15 јули, „ќе биде процесуиран“ секој кој се огрешил пред законот и пред Уставот – Од Куманово до Гевгелија, од Дебар до Делчево… По 15 јули јас ви ветувам дека, во првите шест ...

ВИДЕО: Камчев ми помогна, но никаде не велам дека ми дал пари

Либертас - 29.06.2020

Попладнево на средба со граѓани во Скопје на крај од настанот лидерот Мицковски беше прашан од новинарот Саше Ивановски да коментира дали е во ред како што во бомбата му кажува на Кичеец дека Камчев му ги покрил долговите на партијата а тој и ...

Мицкоски: 15-ти јули е таа раскрсница кога сите ние гордо и достоинствено треба да си ја исправиме нашата Македонија!

Курир - 29.06.2020

Овој народ ќе ви покаже како се љуби татковината, како се сака Македонија. Македонецот, Албанецот, Босанецот, Турчинот, Ромот, Влавот, Србинот, сите, еден до друг ќе се борат за својата Македонија.

Мицкоски од Ѓорче Петров: Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде ...

Опсервер - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај на криминалците и ќе се донесат многу проекти кои ќе бидат од корист на граѓаните.

Мицкоски од Брвеница: Се обврзавме на најмали даноци за бизнисмените во Европа

Либертас - 29.06.2020

Од тетовската Брвеница, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со граѓаните, порача дека читанката насловена „Проект Обнова“ ќе биде „водилка за Владата и основа за иднината на Република Македонија“, потенцирајќи дека во неа има ...

Мицкоски на идните пратеници ќе им подели и читанка „Проект – Обнова“

Независен - 29.06.2020

Неколку лекции ќе има за пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од 16 јули. Тоа денеска го најави професорот Христијан Мицкоски во улогата на претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за политичарите веќе да не мислат оти ќе бидат „привилегирана каста“.

Во живо од Ѓорче Петров: Претставување на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе присуствува на претставување на програмата Обнова за Македонија и кандидатите за пратеници во 18:30 часот Ѓорче Петров. Претходно поладнево Мицкоски беше во посета на 6-тата изборна единица во ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ е основа за иднината на Македонија, ќе ги зголемиме платите за 25% и ќе ја направиме ...

24Инфо - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Брвеница од каде што истакна дека сега се наоѓаме пред раскрсница, моментот кога треба да се одбере дали ќе се поддржи патот на неправдите на невистината, срамот корупцијата ...

Мицкоски: Политичарите треба да го водат народот, а не да се кријат зад него

+инфо - 29.06.2020

Мицкоски додаде дека дојде моментот кога треба да се бори, да се бори за подобро утро за идните генерации за да останат во преубавата Македонија. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска заедно со носителот на изборна единица 6, ...

Мицкоски: Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирани, обновата значи и еднаквост спрема законот

Република - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски: Се обврзуваме со проектот Обнова со 1000 политики и мерки за секого по нешто

ТВ21 - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во тетовско Јегуновце им порача дека по 15 јули доаѓа проектот Обнова, програмата на 360 страници која рече дека е создавана заедно со луѓето низ Македонија поради нивните ...

Мицкоски: Заврши времето кога политичарите беа привилегирани

А1 On - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави денес дека неговата партија ќе донесе крај за привилегираниот статус на политичарите. „Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирани.

Мицкоски: Заврши времето на привилегирани политичари, обновата значи и еднаквост спрема законот

365 - 29.06.2020

За две седмици започнува обновата на Република Македонија. На 15-ти јули СДСМ и Зоран Заев ќе ги стаса казната од народот, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Јегуновце, каде заедно со носителката во шестата изборна единица 6 ...

„БОМБИ“: Мицкоски зборува за земање пари од осомничени за криминални дејствија, Заев за постапки од кои нема последици

Локално - 29.06.2020

По денешното разменување на „бомби“ помеѓу двата спротивставени табори на политичката сцена, може да се заклучи дека се разликува содржината на аудијата, а на кои наводно се слушаат гласовите на лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ – Зоран Заев и Христијан ...

Неспоредливо: Мицкоски зборува за пари и криминал, Заев за нешто што не го сторил

Centar - 29.06.2020

Има драстична разлика во содржината на аудијата кои се појавуваат во јавноста, а на кои се слушаат гласовите на Мицкоски и на Заев. Не може да се поистоветуваат снимки на кои се зборува за пари и криминал, со снимки на кои се зборува за постапки од ...

Контраспин: На Мицкоски не му е првпат да става сол врз раната за Никола Младенов

Мета - 29.06.2020

[Извор: 360 степени , датум: 27.06.2020 ] Контраспин: Како што знаеме, сообраќајката се случи кога ВМРО-ДПМНЕ беше на власт и МВР во тој период имаше доволно време да спроведе сеопфатна истрага.

Се интензивира изборната кампања за парламентарните избори на 15 јули

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Изборната кампања продолжува со несмалено темпо. Носителите на кандидатските листи го продолжуваат претставувањето пред граѓаните на мини собири и средби со граѓаните, како и на социјалните мрежи и на електронските медиуми.

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Опсервер - 28.06.2020

Битола, 28 јуни 2020 () – Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Локално - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.06.2020

Тој истакна дека за време на попладневната посета на пелагониските општини Новаци, Демир Хисар ќе ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање и да ја поддржат коалицијата за обнова на Македонија.

(ВИДЕО) Мицкоски: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

А1 On - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Сител - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Либертас - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

iPortal - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски од Битола:  Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

24Инфо - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Мицкоски од Битола: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

Канал5 - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Мицкоски од Битола: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

MakPress - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Мицкоски од Битола:  Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Заев ВИДЕО

+инфо - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Мицкоски на штанд на СДСM: Обновата ќе ви треба, да се потсетиме како сте можеле, а ништо не сте направиле

Нетпрес - 28.06.2020

По вчерашната посета на штандовите на СДСМ од страна на потпретседателот на партијата и носител на листата во четвртата изборна единица Александар Николоски и кандидатот за пратеник Тимчо Муцунски, денеска „Обновата“ на штандот на СДСМ во Битола ја ...

Мицкоски од Битола:  Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

Опсервер - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Република - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

(ВИДЕО) Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ...

iPortal - 28.06.2020

Потпретседател на СДСМ и носителот на ИЕ 2 Оливер Спасовски повикува, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: – Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? – Уште колкумина од обвинетите ...

Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ...

Канал5 - 28.06.2020

Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? Повикувам, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: - Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? - Уште колкумина од ...

Спасовски: Уште колкумина од обвинетите и осудените во предметите на СЈО, покрај Камчев, донирале во ВМРО-ДПМНЕ?

Локално - 28.06.2020

Технчкиот премиер Оливер Спасовски денеска го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

(Видео) Спасовски: Мицкоски да каже кој го финансира ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на ИЕ 2, Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? Спасовски бара одговор од Мицкоски и уште колкумина ...

(ВИДЕО) Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ...

Centar - 28.06.2020

Изјава за медиуми, Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ и носител на ИЕ 2 Почитувани, Повикувам, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: – Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? ...

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер - 28.06.2020

Скопје, 28 јуни 2020 () – Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на листата на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата и со какви пари.

СДСМ: Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари?

Нова ТВ - 28.06.2020

Техничкиот премиер и носител на ИЕ 2, Оливер Спасовски упати јавно прашање до лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски: “Повикувам, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: – Кој точно ја финансира ...

Спасовски: Мицкоски да каже кој го финансира ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на ИЕ 2, Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? Спасовски бара одговор од Мицкоски и уште колкумина ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Нетпрес - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски од Новаци: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте, доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Курир - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача – „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.

МИЦКОСКИ ОД НОВАЦИ: Кога Заев говори за правда, тоа е како Ал Капоне да вели дека е невин!

Денешен - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача – „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.